Religija: Društveni parazit ili samo stereotip?

  1. sve drzave pa i otomansko carstvo je kao ustav imalo serijatsko pravo
    sto znaci da je ipak imala gradivni karakter

    Молим?

    a sto se sabotiranja nauke tice i ako su je sabotirali
    da nisu mislis da bi nam bilo bolje?? sa atomskom u 18 kad je bujao nacionalizam veku ili samo par godina pred prvi svecki rat??danas nas nebi bilo

    Волим алтернативне историчаре. Или си ти видовит. На слово, на слооовооо... К!

  2. Kupio sam laptop i stalno diram pointer dok kucam pa promasujem redove a tastatura meka ko stvorena za ovakve ko ja s cevapima umesto prstiju
    vajlda cu da se priviknem

  3. En_Dotter, evolucija nije dokazana?! Molim te, idi uzmi nekoliko pilula cijanida, nije ti dobro.
    Ne, stvarno, zašto se uopšte trudim, kad imam ovakve sagovornike.
    Ljudi imaju žestoku potrebu da osporavaju nešto u šta nisu upućeni. A šta je s gravitacijom? Je l' i to samo nedokazana teorija? Već vas zamišljam: "Ako navodno postoji gravitacija, kako onda objašnjavaš balone? Mnogo bolje rešenje je da je Bog stvorio magični nevidljivi lepak kojim drži stvari zalepljene za zemlju, a baloni idu na gore jer su delo Đavola."

    Uzgred, uporedi malo tvoje pozitivne i negativne strane relgije koje si pobrojao (iako se ne bih složio potpuno sa tom listom, ali 'ajde): to je kao da si napisao SILOVANJE - loše starne: fizički i psihički oštećujem dotičnu osobu do kraja života, ići ću u zatvor, gubim dostojanstvo, verovatno sam i psihički nestabilan; dobre strane: imaću seks. Znači tasovi na vagi su ti totalno neizjednačeni.

  4. evoluciju nikada ne mozes totalno da dokazes jer nemas metode kojima bi to izveo sa 99% sigurnosti
    kao sto ne mozes da dosazes tacnu starost fosila ili sunca ili bilo cega drugog
    metoda je koloko se grama ali pazi grama olova stvori u rudi uranijuma za milion godina
    kratko receno sviranje kurcu
    vise ces istine pronaci u zapisima starim nekoliko hiljada godina nego u iskazima naucnika....

  5. :facepalm: Ali, :facepalm:

  6. facepalmuj kolko ti volja gledas samo pravo kao konj kroz amove ni levo ni desno samo pravo pa glavom kroz zid
    nemogu da verujem kolkih zagrizenika ima
    ae mi molim te navedi izvor odakle ti da je teorija evolucije dokazana

  7. Bog ne postoji.
    Evolucija je dokazana.
    Religija je efektno sredstvo za kontrolu mase.

  8. stoko prati temu ko te pita dal postoji ili ne?
    ako si dosao samo da nas prosvetlis tvojom iskonskom mudroscu obavio si svoju duznost i ae pali

  9. Skupio si pedesetku, idi pravi postere :)

  10. skupio sam je ja i pre uredbe idi vidi datum ako te interesuje i ako imas nesto vezano za temu reci ako ne pravac chat :)

  11. En_Dotter, evolucija nije dokazana?! Molim te, idi uzmi nekoliko pilula cijanida, nije ti dobro.

    A da argumentujes, ti logicni covece? Mislis li da mi iracionalni nismo culi za eristiku?

    Ne, stvarno, zašto se uopšte trudim, kad imam ovakve sagovornike.

    Citas mi misli (da nije ovo mozda refleksija? Hmm...) Trudio sam se da budem fin koliko sam mogao, ali ti jednostavno nisi nista vise do mala eristicka ribica koju lozi spamovanje i lozenje vernika, sto je vrlo jadno koriscenje sopstvenog slobodnog vremena. U znak trijumfa, otici cu da jedem, a kasnije u toku dana i da jebem, znajuci da ce neki cak i tada smarati jedni druge sofisterijama na ovoj temi. Prijatan dan gospodine!

  12. Узалудно је причати са екстремима, небитно шта заступају.

  13. Argumentovao sam nekoliko postova pre toga. Ne bih da se ponavljam, ali "zbog velikog interesovanja čitalaca", ponoviću:
    Dokazi za evoluciju:
    -genitika
    -geografska rasprostranjenost vrsta
    -rudimentarni organi
    -fosili
    O svakoj ovoj tezi mogu da se pišu stranice i stranice, što meni naravno ne pada na pamet. Obrazujte se sami.
    Evo, počnite odavde, za početak, fin sajt:
    http://www.teorijaevolucije.com/
    I ova knjiga je zanimljiva: http://www.heliks.rs/najveca_predstava_na_zemlji.asp

  14. Dokazi za evoluciju nisu nuzno i dokazi protiv Boga. Siguran sam da imas i odgovor na ovo, koji mozda jeste, a mozda i nije neka prozivka, sigurno cu i ja imati odgovor na to i tako ad infinitum, ali idem ja da ucinim stvari sa spiska gore, a ti ostani da mlatis praznu slamu ovde, vazi?

  15. I teorija koja se već više od sto godina nalazi na meti neprestanih napada.??????????hahaha to su tebi izvori i taj Rcard Dokins sve odjasnio lol lol lol
    dokaz koliko i sveto pismo-knjiga postanja lol lol lol

  16. Valsinarb, je l daviš mačora malo na Ričarda Dokinsa a? Tako izgleda. I ja sam nekad, imao sam ambiciju da postanem Darvinova pudlica, al mi nešto nije išlo.

    Teoriji evolucije i biologiji uopšte, fali dedukcija iz jezika matemtike, poput one u fizici, da bi bila 100% precizna. Zato mogu samo da VERUJEM da je ta teorija evolucije valjana, jer ne postoji bolji način objašnjenja za život na zemlji, ali ne mogu da ZNAM da je istinita.

  17. Шта је то еволуција?

  18. laki je malo nervozan :)

  19. Otaku:

    Dokazi za evoluciju nisu nuzno i dokazi protiv Boga.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.