Prijava

Moj drug je vozio biciklo, i napalo ga pašče, a nije ga zvao, i on ladno skoči sa bicikla i počne da trči :DDDD

Ako ti na slavu dolazi? :)))

То је тај препознатљиви модераторски хумор. :)))

Samo ti zajebavaj, partibrejkeru nijedan. :)

Добро је да имаш смисао за хумор и даље, то значи да још није почео да притиска модераторски посао. :))

Нема претећих "Ко ми обрисао дефиницију бре све ћу га убијем" ПВТ-ова још. :))

Pa 'di sam čuo, tamo 'di sam živeo. Vojvodina. Ne, vi ste ozbiljni, vi ne kažete psu...? Primera radi, dativ i vokativ su u srpskom koliko pre 100+ godina i za "Miloš" bili jednaki, koliko znam. Čak je i glasovno nekako prirodno/objašnjivo, nepostojano a i "vokativizacija", ali nije ni bitno, ja nisam lingvista, ovo je poziv vama u pomoć.

Нема претећих "Ко ми обрисао дефиницију бре све ћу га убијем" ПВТ-ова још. :))

Ko to kaže, ko to laže?

Vehbija, naravno da kažemo "psu", al se malo zezamo, nemoj da se ljutiš...

...

zagoreo ja za Vukajliju... Idem opet na par meseci

P.S. Je li zagorelost za Vukajliju obnuto eksponencijalna ostvarenosti u rl? Ili je kada počneš da govoriš rl umesto život već uveliko kasno... :)

P.S. Je li zagorelost za Vukajliju obnuto eksponencijalna ostvarenosti u rl? Ili je kada počneš da govoriš rl umesto život već uveliko kasno... :)

Dobra poenta. Tj. obje. Gejsrcujem. :))
Neka si se ti nama omastio u stvarnosti, pa kako god da je nazivao. :))

Jedno pitanje.
Reč u infinitivu glasi "dopeći" (kada nešto želimo da dopečemo).
Kako bih pravilno izgovorio ovu reč u prošlom vremenu, u obliku nesvršenog, učestalog glagola?

Primer:
- "Čitav dan sam _______________ kifle?"

Dakle, ove kifle ne želim da pečem nego da DOpečem.

Ne može Minže, da bude nesvršeni i učestali, a da je već u startu svršen (s tim prefiksom -do). Isto kao i u životu, uostalom. :))

Lullaby, sad vidim zašto si ti postala mod :)

Misliš zbog ol-d-tajm nolajferizma? Pa da.

Znači, ovu rečenicu nije moguće izgovoriti...?
Moja koleginica je rekla da je "ceo dan DOPECALA"... na šta sam ja poginuo od smeha. :))

Dopecala :)))) Nasmeja me :))

Možda je dopecavala, izeš ga... :) Nije upecala o'ma sve što je planirala

Ona treba da pogine, a ne ti. Svršeni glagoli ne mogu da iskazuju nesvršenu radnju, pa da im se o glavi radi! :))

Razmuzem, Luli... :)