Prijava

Džimi mislim da malo pretjeruješ. Mislim da su u WW2 svi pravili kojekakva sranja, ali četnici su ipak bili uglavnom za oslobođenje i borbu protiv okupatora. Što se tiče njihovog sukoba sa partizanima i međusobnog klanja tu su i jedni drugi jednako krivi. Da je samo bila malo drugačija geopolitička situacija četnici bi pobijedili i još uz to bi bili proglašeni herojima.

Uostalom, četnici su i onako odlikovani od strane Engleza, a čini mi se i Amerikanaca.

Не дирајте ми Џимија! Видите странца са ћириличним именом и одма пљујете по њему! Ко да сте партизани а он Немац!

Иначе Џими претера га са том фотком. Ко да су сви четници и хулигани такви... Ајде да издвојимо једног кул четника и да правимо онда контра рекламу.
Немој сад да окачим Тита као највећу недаћу српског рода од када је партизана и четника.

Иначе ме заболе курац и за једне и за друге.

А тек мене твоје:

А мој тата је јачи од твог тате.
Колко ти имаш година...

Његов тата има 1000 марака и јачи је од твог!

Džimi mislim da malo pretjeruješ. Mislim da su u WW2 svi pravili kojekakva sranja, ali četnici su ipak bili uglavnom za oslobođenje i borbu protiv okupatora. Što se tiče njihovog sukoba sa partizanima i međusobnog klanja tu su i jedni drugi jednako krivi. Da je samo bila malo drugačija geopolitička situacija četnici bi pobijedili i još uz to bi bili proglašeni herojima.

Брате, ништа ја нисам рекао за Други свестски рат (иако и о томе имам мишљење, али нећу сад о томе, да ми не би одгризли главу ови вукајлијашки четници). Поменуо сам неочетнике од којих имам оправдану фобију. Данас сваки трећи клинац који се испилио '95. назива себе четником. Исправи ме ако грешим, али могу да се кладим да се већина оних који су пре неки дан ломили Београд декларишу као четници.

Uostalom, četnici su i onako odlikovani od strane Engleza, a čini mi se i Amerikanaca.

Што је битно због чега?

Иначе Џими претера га са том фотком. Ко да су сви четници и хулигани такви...

Нигде нисам рекао да су сви. Али већина четника које лично познајем су врло затуцани људи.

Dzimi, to je bitno jer si ti americki placenik

Исправи ме ако грешим, али могу да се кладим да се већина оних који су пре неки дан ломили Београд декларишу као четници.

Није то било ломљење Београда ради ломљења београда, већ ради сликовитог приказа на шта ће нам личити држава након јевропских "просветљења". Све се може тумачити како ко воли, а најлакше је рећи то што ти кажеђ.
Да се ја питам ја би спалио целу Србију са свим политичарима (као горивом) и онда почо из почетка. Никоме не треба спаљена земља и нико неће да нас дира јер смо онда гори од Бушмана и тако би настала велика српска цивилизација!!!

да ми не би одгризли главу ови вукајлијашки четници

То је та логика. "Он је се подсмева мојим интелектуалним моћима, значи четник".

Dzimi, to je bitno jer si ti americki placenik

Не каже се амерички него свани и де ти је оно домаћи издајник????

То је та логика. "Он је се подсмева мојим интелектуалним моћима, значи четник".

Сине, нисам мислио на тебе, али ми је жао што си се препознао.

Конкретно сам био инспирисан једним човеком који ми је претио убиством кад сам објавио ову дефиницију:

http://vukajlija.com/draza-mihajlovic-mihailovic-kako-god/172611

А дефиниција је чисто зајебантска.

Да сам, којим случајем, ставио неког партизанског хероја, чисто сумњам да би дошло до тога и да би неко уопште дошао и прокоментарисао нешто типа ''Јебем ти маму'' као што су то урадили неки четници, што нам говори о четничком екстремизму који не постоји у осиромашеним редовима данашњих присталица партизана. Ако не верујете, изведите експеримент.

да ми не би одгризли главу ови вукајлијашки четници

Сине, нисам мислио на тебе, али ми је жао што си се препознао.

Чекај, с ким си овде још дискутовао, осим мене? Ко су ти зли вукајлијашки ћетници на које си мислио?

Ok raja. Koliko vidim Џим vam je ninjao topic. Nije stvar sta Џим misli, nego vase misljenje o frakcijama koje su pomenute u topiku.

Dakle moje misljenje, iskrivljena verzija istorije provejava ovim prostorima, neke stvari su gurnute pod tepih, a neke preuvelicane.

Da smo bili pametni nebi ni u rat ulazili. Sad nije bitno sta je bilo pre to je stvar istorije, nama treba da bude bitna buducnost i bolji standard nas samih i nasih pokolenja.

Dok se vi raspravljate, celokupno drustvo tapka u mestu.

Dakle Partizan ili Cetnik >? Dal je sad to vazno.

U pravu si Focho, neće postojati napredak, dok god se osvrćemo na prošlost i dajemo joj toliku važnost.

Чекај, с ким си овде још дискутовао, осим мене? Ко су ти зли вукајлијашки ћетници на које си мислио?

Они четници који ће једва дочекати да напишем нешто против њих како би ми јебали маму? :) Има их на Вуки, веруј ми.

Не каже се амерички него свани и де ти је оно домаћи издајник????

troluje na svim temama sve nase domace brendove (osim mozda tu i tamo nekog naseg gitaristu)
mislim da je ocigledno, nebi me cudilo i da travu pusi ko oni Cedini

Они четници који ће једва дочекати да напишем нешто против њих како би ми јебали маму? :) Има их на Вуки, веруј ми.

Ја сам убеђен да би ти, као школовано чељаде, у том случају избацио оно "ови" из "ови вукајлијашки четници". Но добро. Рецимо да је у питању неспоразум.

Ok, deco, vidim da od vas nema 'leba, pa da prozborim koju:
Dobri su bili četnici. Dobri su bili i partizani...
Mnogo dobri! Pravi oslobodioci, patriote, borci za pravdu i slobodu.
Eeee, al' jebi ga...
Ne bi to za dugo. Uvek ti najbolji, sam (pravi) krem društva, najebe prvi.
Tako bilo od Kosova, pa preko balkanskih i Prvog rata, pa i u Drugom.
uvek je ginulo ono najpametnije, ono najbolje što jedna zemlja ima.
Tako da zaključak: pravi četnici i partizani; oni koji su osvojili nemački tenk, i sa jedne strane naslikali petokraku, a sa druge kokardu; ee ti borci su brzo poginuli, a ostao je samo ŠLjAM! I na jednoj, i na drugoj strani.
Taj šljam je nastavio da razvija ideologiju, onako kako je najbolje umeo, ali obzirom da je šljam, i ta ideologija je - šljam.
I na jedoj i na drugoj strani.
Sticajem okolnosti, jedna grupacija je pobedila, i obzirom da je ono najbolje izgubila u ratu, ona je nastavila da vdi, iskvarenu politiku, jer niko nije više brinuo za načela, koja su poginula zajedno sa prvoborcima.
Te kukavice, čankolisci, manipulatori (jer takav si morao da budeš da bi preživeo), tu iskvarenu politiku (zajedno sa vlašću) su preneli svojoj deci, a oni svojim unucima, koji, budi rečeno, i danas vladaju.
Eeee, a ova druga strana, koja je ogorčena porazom, još više potonula u one pogrešne ideje (jer da podsetim, oni koji su jedini razumeli te ideje na pravi način, su i poginuli za njih), i pobegla od ovih prvih, koji su zagospodarili, ili se sakrili među narod.
nema potrebe da napominjem da su nakon popuštanja čelične pesnice komunizma, krenuli da nadoknade 50-60 godina neaktivnosti i pritajenosti...
Da rezimiram:
Kao što sam rekao... pravi četnici i pravi partizani su svi do jednog poginuli...
Ostao je samo šljam i samo ološ!
Dakle nema sumnje da su četnici i partizani bili jedan plemenit soj ljudi, koji je uvek davao život za odbranu države, naroda... Isti oni koji su ginuli na Kosovu, u Balkanskim ratovima, u Prvom ratu...
A šljam i ološ su šljam i ološ... na njih nema smisla trošiti reči...

Данас сваки трећи клинац који се испилио '95. назива себе четником. Исправи ме ако грешим, али могу да се кладим да се већина оних који су пре неки дан ломили Београд декларишу као четници.

Amin!!!

Већина политичара краде бар мало, а сви за себе тврде да су поштени.
Ерго све поштењачине на ломачу.
Ја сам мислио да се овде говори о герилском покрету из периода који су претходили балканским ратовим, преко 1. и 2. С.Р. до, евентуално, емиграције, а не о пубертетлијама које не знају нос да обришу, а не ко су четници. Изабрали сте неку своју, најгору слику о једној страни и на основу тога изводите закључке. То ми је као кад ови други причају о Голом Отоку и на основу тога закључују како је овде за време комунизма било горе него у СССРу за време Стаљина.