Novi Sad

  1. Ja za moj dobijam 160 evra

    Чек, бре. Како то ДОБИЈАТЕ паре за стан? Ваљда дајете паре кад изнајмите стан?
    Или то у Новом Саду другачије функционише?

  2. Džimi, to su sve kapitalisti.

  3. Dajemo naše stanove drugima na iznajmljivanje i od njih dobijamo pare... Šta je tu nejasno? :)

  4. Džimi ja živim u studentskom domu, koji plaćam 1400 dinara, a izdajemo stan, za 160 evra. Tačnije moj tata.

    edit: i studiram ekonomiju. :)

  5. Јој, Џими. Некад се превише трудиш да будеш или духовит или паметан, не знам шта је :р Девојка изнајмљује стан, вероватно, па упоређује своју цену с његовом, да простиш.
    Стефане, много је то, баш много за гарсоњеру.
    Чула сам да треба да се уведе неки закон да се узимају станови за лизинг, плаћаш кирију, а уствари отплаћујеш рате за стан и то на крају постане твој стан. То би било кул, да бар мало ти станодавци престану са издркавањем.

  6. Dole kirija, treba naći dobrog gazdu, ja dosad sve na neke ludake nalijetao.

  7. Чула сам да треба да се уеде неки закон да се узимају станови за лизинг, плаћаш кирију, а уствари отплаћујеш рате за стан и то на крају постане твој стан. То би било кул, да бар мало ти станодавци престану са издркавањем.

    Nisam najsigurnija, ali mislim da je tako u Austriji. Što je skroz kul.
    Pre 6-7 godina bilo je strašno naći stan u gradu po razumljivoj ceni, ali sva sreća, pa je počela masovna gradnja. Sad naprotiv kvadrat košta 800 evra, na super lokacijama. I niko ga neće. Investitori imaju zarovljene pare, stanove niko ne kupuje...

  8. Džimi ja živim u studentskom domu, koji plaćam 1400 dinara, a izdajemo stan, za 160 evra. Tačnije moj tata.

    edit: i studiram ekonomiju. :)

    Окле теби право да будеш у студентском дому и заузимаш кревет људима који се муче да га добију, а имаш у исто време некретнину? Све би' ја то санкционисао... :)

    То ме подсети на оне људе што примају стипендије од државе, а имају примања 0.00 динара по члану породице, а.к.а. живе од ваздуха. :)

    Кад ја дођем на власт, све ће то да се преиспита.

  9. Tako je M' u SAD-U... Plaćaju svaki mesec rate (kiriju) i tako otplaćuju stan ili kuću... Kod nas (do sada) si mogla samo da uzmeš kredit od recimo 40 - 50 hiljada evra, daš to za stan, i onda plaćaš banci mesečno 200-300 evra u zavisnosti na koliko godina ga uzmeš (20-30-40) plus kamata...

  10. Pa đe da kupi, kad stan u Novom Sadu košta kao stan u Beču, Bremenu i ostalim gradovima na B?!

  11. Pa nekretnina nije na moje ime, nego na ime mog rođenog brata. Stan je njegov, ja još nemam svoj. A on živi u porodičnoj kući i pošto tata i on imaju registrovana dva poljoprivredna gazdinstva, ja sam kod tate u domaćinstvu, a on nema nekretnina na teritoriji Novog Sada na svoje ime :)
    Tako da je sve legalno. Naš zakon nudi dosta mogućnosti za zaradu, samo ga treba dobro proučiti :)

  12. Pa nekretnina nije na moje ime, nego na ime mog rođenog brata. Stan je njegov, ja još nemam svoj. A on živi u porodičnoj kući i pošto tata i on imaju registrovana dva poljoprivredna gazdinstva, ja sam kod tate u domaćinstvu, a on nema nekretnina na teritoriji Novog Sada na svoje ime

    Ааааа... Какве малверзације. :)

  13. Да, ал' ти требају жиранти, потврда од кредитног бироа, муда од једнорога.
    Овде колико знам, не треба ти ништа од тога и ако не будеш могао више да га отплаћујеш, препишеш га на неког другог, све се рачуна што си ти дотад отплатио. А код враћања кредита ти пропадају паре. Али код тог лизинга, ако се теби нешто деси, а не препишеш стан пре тога, стан припадне банци, док код кредита није тако, мош да настави да га отплаћује неко твој.

  14. i ja imam na svoje ime, brat na njegovo, a ovo što trenutno izdajemo je na kevino. U mom smo ja i buraz, a ovamo stanari...

  15. sve je to isto moze da uplacuje ko hoce nema razlike samo da se otplacuje na vreme i sve je ok...

    mico ako hoces da proveris dacu ti broj kreditne partije pa baci koju dzidzu

  16. Е Костићу, рече ми друг да ти виђа брата на факсу, тако да, немо да бринеш :р

  17. Ja sam letos radila neku praksu u Intesi u ljudi su bukvalno nagrtali da uzmu subvencionisane stambene kredite. Što je meni bilo škk, jer je rok otplate i do 50 godina, moraš biti stalno zaposlen, rata ne sme da pređe polovinu iznosa mesečne zarade , a kamate nisu povoljne. Ipak kad čovek razmisli i to je bolja opcija nego da svaki mesec plaćaš kiriju. Ali koliko građana što kaže Milica može da dobije kredit? Uz to moraš biti u Kreditnom birou čist ko suza.

  18. Jel moraš da prođeš narko test da bi dobio kredit?

  19. i ja imam na svoje ime, brat na njegovo, a ovo što trenutno izdajemo je na kevino. U mom smo ja i buraz, a ovamo stanari...

    Одакле вама, људи, паре за толике некретнине? Можда сам сељак што питам, али ме стварно занима. :)

    Ја и буразер живимо у гарсоњерици на периферији за коју смо, да бисмо је купили, морали да продамо 3 пута већи стан. Тачније, не ми, него родитељи. Стварно једва. А с друге стране, у неким породицама сваки члан породице има по стан у центру Новог Сада. :)

  20. i ja imam na svoje ime, brat na njegovo, a ovo što trenutno izdajemo je na kevino. U mom smo ja i buraz, a ovamo stanari...

    Ti si kao neki buržuj :) Nećeš ovde momka naći na taj način, džabe se trudiš :P

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.