Prijava

... и урбану средину, и такси, и гсп и неки мегамаркет?

Ја нисам ни у селу ни у граду. Ал' оно, јутрос сам наложио ватрицу, направио кафу, направио јаја на очи, уз домаћи ајвар и домаћи сир, отпетљао ретардираног пса јер се запетљао око дрвета кад је видио краве и престравио се, насјекао и насложио мало дрва, сад кулирам, па ћу мало да се образујем. У граду сам за 15 минута ако ми треба бусом, за 10 колима, а око мене мир и тишина. Комшија први ми друг из дјетињства, има кош у дворишту. Љепота, јебеш му све. Љепше него у згради у којој сам живио.

Ovako ja živim u gradu, ali baš negde na periferiji gde ima nekih livada (vojno i državno zemljište), a još uvek moji imaju kao neku baštu, grojze i lojze (minijature neke), grejem se na drva, ne čuvam nikakvu stoku (mada neke moje komšije imaju svinje i koke), baš je kul, najbliže prigradsko selo mi je na deset minuta od naselja. (pogledati moj poster sa senom i košem, to sm slikao u mom naselju).
A kao mali sam dosta proveo na selu kod babe i dede, i to planinskom selu u koje i dan danas idem, ali samo radi šetnje.
Poznajem mnogo ljudi sa sela, ali iz ovih ravničarskih, i bole gi kurac, skoro svi su imućni, neki će i da se namlate para ako im je njiva uz autoput, ja nemam njive, već imam neke šume (odnosno moj ćale) u vlasinsko-bosilegradskom kraju, tamo sam samo jednom išo (mnogo mi žao...jer tamo čovek može ladno ektare vutre da zasadi, niko nema da ga nađe).
Inače, iako živim u gradu, to je veoma mala sredina, i svako naselje se prepucava jedno sa drugim ko su veći seljaci.
Najjače mi je kad gledam s društvom neki film, i kad izađe neka scena sa džunglom, onda ja kažem..."brate, odakle to i to vranjsko naselje sad na tv-u", džiberska fora, za koju mogu od nekog i tepanje da izem...
Inače imam fobiju od zgrada, i ne smem da pijem alkohol kod ljudi koji žive na višem spratu od četvrtog sprata, jer me stra da ne poginem...

Trenutno bih da dušu da odem negde, na neko osamljeno seoce u prirodi i brdima. Krećem već, polako da ludim, iako volim grad.

čkama lama gde ti živiš?

Једно подгоричко приградско насеље, што?

a podgoričko, uh, ma onako pitam. privukao me opis :))
jel zeta, golubovci? a ?

Ахахаха, не! Нисам баш толико приградско. :) На супротну страну сам ја окренут, ову сјеверну, улаз у Подгорицу. Златица, позната по сјеверном вјетру и друголигашу Кому.

znam, pa dobro, lepo je tamo.

Ja evo živim u ZetU, to je nekih 20km od Podgorice, selo se zove Mataguži...

Kakvi su uslovi?

Pa i nisu loši, tj meni su super, imam sve što mi treba... Npr nemam banku ili poštu, ali koji će mi moj kad svakako svaki dan idem u grad... Imamo poštu i banku u Golubovcima, to je nekih 4,5km od mog mjesta.

Šta ima od infrastrukture?

Kuće i kuće :D

Koliko daleko putujete do škole / faksa / posla?

Pa rekoh nekih 18-20km, s tim što imam baš redovne autobuse, jeftine mjesečne karte (kod nas moramo da plaćamo, mada ja dosta puta ne plaćam jer me znaju vozači pa misle da imam i ne kontrolišu)

Da li možete i u budućnosti sebe zamisliti na selu?

Iskreno... Pa i mogu i ne mogu... S obzirom da ja živim sa majkom ovdje, a tata ima stan u gradu, ono, nekako je olakšavajuće to saznanje da postoji taj moj stan tamo... Ali što se tiče ljubavi, volim svoje mjesto jer sam tu odrastao, i sve što se desilo, desilo se baš tu... Napravio bih rado kuću u istom mjestu.

Imaju li sela budućnosti i perspektivu i mogu li se modernizovati i razviti ili svak normalan treba da pobjegne u neki grad?

Bježe ljudi iz 'čuka' ali ono realno ne bih bježao, nego okolnosti neke su, pa se mora :)
Nema posla na selu, mislim posla kao u gradu, tako da... Teško

Kakvi su ljudi iz vašeg sela? Koliko su obrazovani? Ima li visoko-obrazovanih?

Koliko ljudi sa sela su "seljaci" u onom pogrdnom smislu, a koliko ne?

Mnogo... 95% ljudi su baš seljaci, ali u pogrdnom smislu, takav mentalitet, takva priča, još ako je malo mjesto svi sve znaju i svakoga interesuje tuđi posa'

A što se tiče ljubavi, što reče Miroslav Ilić ALI METAR MOGA SELA PODGORICA CELA....
Ne bih dao ovu zadnju rupu na svirali ni za koje pare :)
Baš sam vezan za selo :)

Ja živim u Šipovu,a to je selo koje ima zgrade i ja živim u zgradi.Imam i kuću na periferiji svog sela,a periferija mog sela je otprilike 500 metara od centra sela,gdje živim.Dalje,dosta vremena provodim i na pravom selu,kod babe,tu mi je najljepše.Razbacujem đubre po njivi,kosim,kupim,orem (sve s konjima) ,sadim,vadim,spavam uz zvuke zrikavaca,sova...Čista seoska idila.
Dakle,ja sam trostruki seljak,veći od vas sviju. :P

Na selu se (danas) ne živi, već preživljava...
Pozdravi iz Šumadije!

Ja provedoh u selu ukupno 30ak dana svog zivota, mozda, ako i toliko. Cuvah svinje, mada neuspesno jer sam ih se plasila (bila sam mala), muzoh kravice, hranih prasice, druzih se sa pacicima i pilicima i skupljah jaja. I sve je to fino, ali najiskrenije- deo mene bi umro kad bih morala da zivim na selu. Takva prokleta flegmaticnost... Nedostatak izbora... Tacnije suzen izbor... Nema dovoljno kulturnoumetnickih desavanja, nema dovoljno ljudi, nema dovoljno tehnologije uz koju mozes doci do informacija, nema dovoljno... nicega. Falila bi mi guzva, raznolikost, sve.

@zlocesta pufnica
Nemaš pojma. :P

Ti ces da mi kazes, a palis preko! LiCumuru!

@zlocesta pufnica
Samo ponekad i uvijek se brzo vratim,ne diraj mi selo! :)

PREKO, znas na sta mislim, folirantu i licumuru najgore vrste!:)

To je možda,nije izvjesno,ccccc,za šta se ona 'vata...I dosta o ovom,spamujemo čo'jeku temu,dobiću ban...Izvinjavam se Jovičiću.

Ne živim u selu, ali često u selo gde mi je otac rodjen. Ono, leti baš ne volim da idem, jer uvek ima nešto da se radi - da se beru sljive, maline, kupi se seno i tako to. :)

Seljaci su tako... nepotrebni.

Izvini, Che-vu, ali ovo je glupost.

zločesta je donekle upravu...