Prijava

Тај нерад! Данас свако село има вајерлес, какав црни недостатак технологије за долажење до информација.

А то што нема довољно људи, може само плус да буде. Људи су жгадија.

Џими, то за технологију је тачно...

Ал то за људе...пффф...у шумадијском типу села где свако брдо има највише две куће, било би ти ок једно седам дана да одмориш мозак...а после?

pufnice, džimi, a pas'te ovo prelazno rešenje:

na selu imaš kuću, okućnicu i imanje. neki šumarak i potočić. svu neophodnu infrastrukturu. središ lepo neki poso tako da uvek imaš keša a ne zavisiš od uspeha žetve (bole te za otkupnu cenu čegagod). malo radiš po imanju, malo slikaš, pišeš, komponuješ, zevzečiš se na vuki, štagod. imaš kola (narafski) i živiš 50 km od grada. a u gradu imaš gajbicu, ništa glamurozno, jednosoban stančić. i kad se smoriš na selu, ti lepo u auto i u grad, izlasci, zezanje, bioskop, pozorište, koncerti, balet, opera, duvanje, cirka i tako dalje i tako bliže. pa kad te to smori ti opet na rehabilitaciju na selo... i bole te patka (koka)... a?

lično, ne bih mogla da živim na selu samo zbog insekata. ali bih volela da mi deca (ako se ikad udam i rodim ih) odrastaju na selu. bolje da se zajebavaju po livadama nego da se krljaju po betonu.... a posle faks u gradu, pa nek sami odlučuju gde će da žive...

na selu imaš kuću, okućnicu i imanje. neki šumarak i potočić. svu neophodnu infrastrukturu. središ lepo neki poso tako da uvek imaš keša a ne zavisiš od uspeha žetve (bole te za otkupnu cenu čegagod). malo radiš po imanju, malo slikaš, pišeš, komponuješ, zevzečiš se na vuki, štagod. imaš kola (narafski) i živiš 50 km od grada. a u gradu imaš gajbicu, ništa glamurozno, jednosoban stančić. i kad se smoriš na selu, ti lepo u auto i u grad, izlasci, zezanje, bioskop, pozorište, koncerti, balet, opera, duvanje, cirka i tako dalje i tako bliže. pa kad te to smori ti opet na rehabilitaciju na selo... i bole te patka (koka)... a?

ovo vas LEMA malo loži, ovo je skoro pa nemoguće...
a da zdravo je da klinci odrastaju na selu... viđu mene...

@ džimi realno teško je živjeti na selu i proizvoditi samo za sebe i to što proizvedeš jesti... mora se ipak malo pomučiti...

Evo da vidite kako ima odličnih sajtova pojedinih sela.

http://www.cecava.org/

Čečava je selo pored Teslića sa tek nešto više od 3000 stanovnika, a ima baš odličan sajt.

3000 stanovnika?! Pa zar je to selo?

3000 stanovnika?! Pa zar je to selo?

код нас за то кажу варошица...

Lemaja, prvo sto je to tesko izvodljivo, danas ljudi nemaju ni za stancic u gradu, a kamoli za vikendicu. Drugo, jebes vajrles.

u grad, izlasci, zezanje, bioskop, pozorište, koncerti, balet, opera, duvanje, cirka i tako dalje i tako bliže.

OVO bi meni uzasno nedostajalo. I to sto je sve jebeno flegmaticno, dosadno je previse. Mislim, pricam o selu selu, a ne o selu koje progresira ka gradu, jer onda to nije bas selo.
I da, sve je to lepo, priroda, ali insekti? Prljavstina? Ma dajte. Za vikend- okej. Za preko 2 dana- licno bih isekla dugacku traku od jebene museme, sa sve opuscima kad se promasi metalna pepeljara, i obesila se o prvu brezu.

u grad, izlasci, zezanje, bioskop, pozorište, koncerti, balet, opera, duvanje, cirka i tako dalje i tako bliže.

Ако треба да набројим топ 50 излазака у животу, сви би били они кад сам с друштвом отишао негде у пичку материну да блејим, негде где не морам да гледам људе, већ пође неколико нас, понесемо тону пива, џитру и остале зајебанције.

И да, волео бих да изађем у село (не у град, у СЕЛО), да седнем на њиву, распалим роштиљ, ждерем и убијем се од алкохола с одабраном екипом. Јебига, то је мој доживљај правог изласка. А не кад одем у клуб где сви пуше (а на дуван сам алергичан) и додирују ме људи знојавим телима док се пробијам кроз њих. Бљув.

Dragi Jimmy Choo, ovde ima 7-8 pojmova. I bas i ne videh klub. Izlasci ne moraju da podrazumevaju klub.
To sto je tebi hir da jedes sprzeni raskomadani les- to je samo tvoja stvar. Meni DOBRA svinja NIJE MRTVA svinja, kao sto ti kazes u delu O sebi. Pre bih da me dodiruju znojavi muskarci (ili zene).

I da, sve je to lepo, priroda, ali insekti? Prljavstina? Ma dajte. Za vikend- okej. Za preko 2 dana- licno bih isekla dugacku traku od jebene museme, sa sve opuscima kad se promasi metalna pepeljara, i obesila se o prvu brezu.

сереш...

dosadno je previse

Досадно је онима који само седе и чекају да им се нешто деси...у обичном селу забаву није тешко наћи...

Потписујем ово што је реко Џими...

pametnom čoveku nikada nije dosadno...

ко треба да набројим топ 50 излазака у животу, сви би били они кад сам с друштвом отишао негде у пичку материну да блејим, негде где не морам да гледам људе, већ пође неколико нас, понесемо тону пива, џитру и остале зајебанције.

И да, волео бих да изађем у село (не у град, у СЕЛО), да седнем на њиву, распалим роштиљ, ждерем и убијем се од алкохола с одабраном екипом. Јебига, то је мој доживљај правог изласка. А не кад одем у клуб где сви пуше (а на дуван сам алергичан) и додирују ме људи знојавим телима док се пробијам кроз њих. Бљув.

TO! TO BRE!

Upravo tako. Divljina, bez ljudi smarača, samo odabrana ekipa. Care!
(samo ako izuzmemo onu alergiju na duvan, naravno) :))

heheheh jimmy choo! heheheheh

ma kakav klabing, niko nije spominjao klubove, već intoksikaciju. lično, ja ne mogu bez asfalta, smoga, gužve, haosa, brze hrane... super mi da odem u neku prirodu s vremna na vreme... jednom sam sa ekipom bila nedelju dana na selu, bilo nam je dojajno, ali sam ja sve vreme imala paranoične napade zbog insekata... mrzim.jebene.insekte.

Ja sam devojka sa sela, noga mi je bosa, rumeno mi lice, umila ga rosa :)

Реално, ако пијеш пиво у неком забаченом засеоку, много је мања вероватноћа да ће наићи рандом лик у треши да ти прича како је деведес шесте Жарково било много зајебан крај. Село фор д вин.

Kostja, veoma si kulturan, hvala lepo. Prijatno ti bilo.

Ko se smori u selu, taj je sagoreo po glavi. Dizvinete.

evo ja sam sa sela.
Ne nedostaje tehnologije kao što vidite i sami.
Ljudi? Ima ih raznih. Od pravih seljačina do do jaja likova. Al seljačine nisu većina.
Stepen obrazovanosti? Uglavnom srednja škola.

Гручове тезе о животу на селу

АКСИОМ 1: Живот у стану је неупоредив са животом у кући.
АРГУМЕНТ 1: Кућа подразумева већи простор, двориште, приватност и, самим тим, већу слободу.
АРГУМЕНТ 2: Стан подразумева сувишне компромисе.

АКСИОМ 2: Живот на селу је квалитетнији од живота у граду.
АПОРИЈА 1: Живот у граду нуди више садржаја.
АУТОНОМНИ АКСИОМ 1: Појам постоји као негација антипојма.
АУТОНОМНИ АКСИОМ 2: Садржај је негација празнине.
АУТОНОМНИ АКСИОМ 3: Појам тежи својој негацији да би се потврдио.
ЗАКЉУЧАК: Празнина тежи садржајима.
АПОРИЈА 2: Да ли су сви људи у граду празни?
ОДГОВОР: Не мора да значи.
АПОРИЈА 3: Зар и људи на селу нису испразни?
ОДГОВОР: Нису.
РЕШЕЊЕ АПОРИЈЕ 1: Постати садржај сам по себи.

Просто сељачки: ако ти, пријатељу/ице, себи можеш да угодиш само на једном месту или њему сличном, не мрдај се нигде, сметаћеш и себи и другима.