Prijava

Онакав здрав, изворно чист, може донети само лепе ствари.

Да. Али ретко је чист.

Национализам као идеологија ставља интересе нације и државе изнад инереса појединаца, и означава љубав према нацији. Својој нацији.

Amin.

Ратни злочин и геноцид нису исто. Два различита кривична дела која деле елементе општег бића кривичног дела,тј. радње су им сличне, разлика је, на пример, ратни злочин подразумева и насељавање свог становништа на окупирану територију. Ратни злочин се може извршити само у рату, док геноцид не мора.

Геноцид је кад покушаш да створиш етнички чисту државу тако што убијеш 700 хиљада људи, а ратни злочин је кад у једном градићу побију 8 хиљада људи. Јесам скапирао?

Не. Ратни злочин је према цивилном становништву у општем смислу, а геноцид када је уперен против етничке заједнице.

Ратни злочин није инспирисан етничком мржњом у својој основи, а геноцид јесте.

Ратни злочин није инспирисан етничком мржњом у својој основи

Хаха, па ратни злочин онда не постоји. Осим у случајевима кад ја искористим рат да убијем комшију коме дугујем 10 'иљада евра.

Мислим да је разлика између геноцида и ратног злочина у томе што је геноцид озбиљан покушај истребљења неке нације.

Идем да гледам утакмицу, доћи ћу касније.

Лаички гледано, да, али са правничке стране, није. Поента је у мотиву, пасивном субјекту, начину извршења и околностима, тј. у општем бићу кривичног дела. Објашњавање би било даље застрањивање са теме. Извињавам се модераторима и читаоцима.

Interesuje me da li i etnicko ciscenje spada pod ratni zlocin? verovatno da..stajaznam

Идем да гледам утакмицу, доћи ћу касније.

Takodjer

Nikad ne zaboravi Oluju i Bljesak! To je velika sramota.
Cela Kroacija je sramota.

да се и ја прикључим овој теми, ред је.
е па, браћо хрвати, љубим вас у пичку!!2

Ja volim da spavam Hrvatice! Da stvaram trpeljivost nacionalnu sa Hrvaticama i da vodim ljubav noćima sa njima u raznim pozama a ne rat! :*

I oni su Srbi, čim ne volimo jedni druge toliko.

Ja volim Hrvatice.

GESerb

Лаички гледано, да, али са правничке стране, није. Поента је у мотиву, пасивном субјекту, начину извршења и околностима, тј. у општем бићу кривичног дела. Објашњавање би било даље застрањивање са теме. Извињавам се модераторима и читаоцима.

Размишљао сам да се позабавим тиме, нађем неку литературу и мало проучим, али сам баталио пошто сам схватио да се све те правне ствари на крају своде на то да је исправно тумачење онога ко је у позицији да даје коначни суд.

да се све те правне ствари на крају своде на то да је исправно тумачење онога ко је у позицији да даје коначни суд.

Pravo zboriš.

Posjetite index.hr i vidite što ih Bosanci arce nakon pobjede u kosarci

Banuju ljude na temi zbog 'nacionalne netrpeljivosti' a modovi se u grupi o Kuranu sprdaju sa islamskom religijom.

Banuju ljude na temi zbog 'nacionalne netrpeljivosti' a modovi se u grupi o Kuranu sprdaju sa islamskom religijom.

cutimo a?

да се све те правне ствари на крају своде на то да је исправно тумачење онога ко је у позицији да даје коначни суд.

Banuju ljude na temi zbog 'nacionalne netrpeljivosti' a modovi se u grupi o Kuranu sprdaju sa islamskom religijom.

Zajebancija je bila i za ustaše. Mi njih ujke, oni nas čede. :)