Prijava

Sajam je knjiga u toku, pa eto aktuelna tema. Ako nemaš love a hoćeš nekom da pokloniš knjigu ili CD u nekim drugim okolnostima, da li je to čin romantike ili klasika krađa?

U tom slučaju romantika, ali, bez obzira, nije u redu krasti.

Pa valjda oboje, jebemusunce.

Oboje, oboje.... Ja ne znam što bih prije pomislio za curu u tom trenutku, da je lopov ili da je romantična... Vjerovatno da je lopov, jer mi je to gadno i ogavno

Ma daj, a šta da ste zajedno i tebi se svidi neka knjiga i nema se para za nju i neko je za tebe ukrade?

jer mi je to gadno i ogavno

Svašta, nije babi lekove ukrala.

Ne bih se fino osjećao.... Ne umijem da ti objasnim taj osjećaj, jer se ja zgrožavam od krađe... I to još neko da krade zbog mene, baš loše.....
Nikad ništa nisam ukrao, osim majki sitnine iz novčanika i to joj posle 5 minuta kažem...

hahahaha u prolazu, to sam i ja pomislila. Da ne radi eventualno u izdavačkoj kući?

Danas sam devojci maznuo Slejer CD. :)

Po meni, klasicna kradja. Iskreno, odobravam samo kradju hrane i to u ekstremnim slucajevi. Evo juce sam u prodavnici video jednu saku jada, nekih 60 godina kako u dzep stavlja 2 milke. Pa i za sebe da je krao (u sta cisto sumnjam, verovatno je hteo da obraduje svog podjednako "bednog" unuka), ne bih imao srca da ga prijavim ili osudim. Verovatno bih mu i sam platio iste. Nego da se vratim na temu, ima mnogo nacina da iskazes naklonost nekom do koga ti je stalo i vecina njih su besplatni. I plus, ako ne mozes da ustedis 1000 kinte onda jebiga...

Svašta, nije babi lekove ukrala.

Gadno je zato što je to sitnica, i upravo zbog toga se zgrožavam od toga, jer je to nisko baš.... Za velike krađe, tipa pljačka banke koja je obezbijeđena dobro, e tome skidam kapu, to je već nešto, a ovo sitno je baš klošarski

Ja sam se nakrao sokova i piva zbog jedne ribe pre par leta, svaki frižider u gradu sam posetio, jbg nije se imalo para. Zbog mene su posle toga počeli da ih i zaključavaju. : )

Što kaže naš narod 'Nije od smrti lek', pa da mora da se ukrade... Kad skupiš dovoljno novca, kupiš i to je to...

a ovo sitno je baš klošarski

E to. : )

Ja uopšte ne mislim da je klošarski i mislim da je u datim okolnostima čin romantike.
Jebiga, mladi, kokuzni, šta sad......

Mlad sam i ja, 91. sam godište, ali nikad nisam krao, brate, dešavalo mi se da umirem od gladi jer sam cijeli dan u grad, a nisam jeo, dešavalo mi se da nemam cigara i da mi se pije sok, ali nikad krao nisam, pa da ću umrijet'...

Ако ћеш да користиш књигу за своје потребе, тј. да је прочиташ, онда није грех.

Искрено, књиге су једина ствар мале вредности коју бих крао у животу. Али никад не бих украо нечију књигу, већ бих крао директно из књижара издавача, јер знам колико деру, тј. колико су реално уложили у издања и колико их кошта штампа, а за колико продају. Заслужују да им неко украде књигу.

Што се тиче ЦД-а, то не оправдавам. Ако већ немаш пара да купиш, увек можеш да набавиш мп3.

Nisam ni ja, SMarko...

Nisam ni ja, SMarko...

A znam da si ti dobra :)

Ma naravno od izdavača, kakvi iz kuće i to.
I da, mislim da je manji greh ukrasti knjigu, ako su mladi u pitanju naravno, nego neke grickalice il klopu iz radnje(to je već druga tema) tako da SMarko tvoja glad nema veze s ovom pričom. Gladan naravno, šta fali do kuće, do sutra....