Moram nekom da se izjadam :((

  1. Aj mani me samo patetisanja i moralisanja.
    Lik iz čista mira počeo da se dere na mene na sred ulice, ima preko 30 godina sigurno. Nema tu nikakvog podsmeha, jednostavno imao sam loše iskustvo sa jednim od njih kad sam bio baš klinac, susreo me u zgradi na stepeništu i počeo da me davi i da vrišti nešto i pušta neke čudne glasove...sad ne znam dal je on tad hteo da se igra samnom ili šta god je hteo samnom al znam da sam se živ usro i od tad mi uvek bude jezivo kad čujem te njihove krike..
    A čuo sam i za druge slučajeve gde su ispoljavali agresivnost bez razloga...
    Ja da nemam razumevanja prema njima i njihovom stanju ja bi ga spuco u zube danas i kraj priče. Al baš zato što shvatam da su različiti samo sam okrenuo glavu i produžio dalje, al nije mi bilo prijatno da ide zamnom i da se dere.
    Šta treba da pomisli neko još da sam mu oteo pare pa zato ide zamnom i dere se...

  2. Petre, zasto si oteo pare gospodinu Daunu? A?

  3. Daun je genetski jel? Jel se oni udaju, žene, rađaju decu, uče kojim slučajem i jel jebu?

  4. Petre, zasto si oteo pare gospodinu Daunu? A?

    Pa realno, zamisli da su prolazili pajkani tad tuda i da vide kako car ide zamnom i histerično se dere nešto...šta bi pomislili?
    Ili da je prolazila neka dobra riba pa da me pita ''ko ti je ovaj, što se družiš s njim?''

  5. Da, zapravo se karakteriše kao stanje jer ga nije moguće izlečiti. Ne bih se složila da su malo drugačiji. Postoji niz sposobnosti koje su zaostale u razvojnom periodu te ne mogu da steknu Bog zna kakva iskustva, a + tome ''pomažu'' i defektolozi koji im pružaju adekvatan tretman.

  6. A ja ih, eto Petre znam mnogo, i sa daunovim i sa aspergerovim sindromom i sa autizmom i sa hidrocefalusom i sa mikrocefalusom i sa raznim drugim imenima koja su im nadenuli. i nista sto ti ovde pises nema veze sa zivotom.
    i nista sto ti ovde kazes (ili bilo gde drugde) nece promeniti cinjenicu da su svi oni ljudi i da su u najvecem broju slucajeva divni ljudi koji vole bez da traze ista zauzvrat, a sad koliko nas "normalnih" moze to da kaze za sebe

  7. Kiki: zavrsavaju i fakultete ako hoce.
    a to sto se vi plasite svega sto je razlicito i sto izlazi makar malo iz vase zone sigurnosti, to je vas problem i takodje NIJE izleciv

  8. Ne razumem šta to nema veze sa životom od ovog što sam ja rekao?
    Da je išao danas zamnom na ulici i drao se na mene?
    Da me je neki uhvatio kao klinca na stepeništu i davio?
    Ne razumem šta tu može da bude da nema veze sa životom?
    Normalno da su i oni ljudi......ja nisam video da ih je niko nazvao životinjama ili pticama?

    Edit:

    a to sto se vi plasite svega sto je razlicito i sto izlazi makar malo iz vase zone sigurnosti, to je vas problem i takodje NIJE izleciv

    El me to zajebavaš....ja se ne bojim svega što je različito, ne histerišem kad vidim dve osobe istog pola da se drže za ruke, ne bežim ni od ciganina jer je druge boje kože, al kažem da mi je bilo neprijatno danas kad se drao bez razloga na mene, nisam znao šta hoće, a i drugi su mogli to njegovo deranje da protumače možda kao da sam ga prvi napao pa zbog toga viče....

  9. a nije te ni jedan drug dok si bio klinac udario?
    mene eto prebili sa 20 godina, samo zato sto sam isao njihovom poljanom, pijani klinci

  10. Fazon je što ti tu dodješ da se izjadaš - napao me daunovac. Šta koji kurac? Ne razumem. Šta je tu za izjadanje?

  11. imao sam 6 godina jebote kad me lik skoro udavio na stepeništu, normalno da se stvorio neki određeni strah, i svaki put kad ih čujem da se tako deru, a imaju neke karakteristične zvukove setim se onoga što se desilo....

    Kao kad nekog izujeda ker pa može da stvori averziju prema njima.

  12. E pa jbg. Trebao si tako od početka da kažeš. :)

  13. jel se ti hvalis sto mu nisi razbio vilicu?
    ili nam se jadas sto se neko drao na tebe?
    ili jedno i drugo?

    evo ako hoces mogu da te odvedem na neku radionicu, zurku, dnevni boravak da upoznas te ljude sto se deru na tebe i sto su te davili po stepenistima
    da se lepo ispricate i pomirite
    ne brini, ja cu biti tu da prevedem.

    mada je to prevod u rangu onog na HRT kad prevode sa srpskog i bosanskog, ali sve jedno bicu tu

  14. Dobro, konzervo, iskuliraj i ti. Ima strah i to je sve.

  15. Конзерво, а да га држиш за руку?

  16. LoL, kao da pričam sa nekim omladincem iz ldp-a pa mi sad izvrćeš reči.

    evo ako hoces mogu da te odvedem na neku radionicu, zurku, dnevni boravak da upoznas te ljude sto se deru na tebe i sto su te davili po stepenistima

    Haha koji si lik, pa ja ne kažem da su oni svi generalno loši, ne kažem ni da je većina loša. Al taj što me je skoro udavio je loš, tu nema pogovora. A ovaj što se drao na mene bez razloga je isto loš ali ne toliko kolko onaj prvopomenuti.

    A kao što i sam kažeš da su i oni ljudi kao i svi mi ostali, onda složićeš se da i među njima ima onih koji su dobri, onih koji su malo podliji od drugih, neki su pametniji neki manje pametni i tako dalje...
    Čao čao.

  17. ja sam kul ko klint istvud.
    naslusao sam se toga za svog zivota puno.

    nazalost kad te obuzme strah, razum te napusta, problem je sto ljudi nece da priznaju da se plase drugacijih (sto je krajnje iracionalno), nego racionalizuju, kao npr Petar sa svoja dva primera.

    kada bi se suocavali sa svojim iracionalnim strahovima, videli bi koliko je sve to bezveze i svima bi nam bilo lepse,
    docice i taj dan u Srbiji, doduse za par decenija

  18. Znaci nije problem sto se drao neko ko ima Dauna na tebe?
    Hteo si da se izjadas da se prosto neko iz cista mira danas drao na tebe?

    Sto to nisi odmah rekao?

    Jebiga, dosao si da se izjadas i da dobijes podrsku, a napao te LDP na Vuki.
    izvini, idi pisi nesto na nekom SNS, SRS forumu

  19. Петре, је л' ти испала барбика кад је страшни дауновац викао? Не знам како си то преживео, честитам јеботе!