Prijava

Moj utisak je da bi prelaskom nekog clana u moderatora on morao vise da se bavi poslom moderiranja /oblikovanja sadrzaja sajta kroz rad direktno sa obicnim članovima, a ne kroz svoju normu od nekoliko def. dnevno. Razvija se nepotrebna komunikacija, kontriranje, ulagivanje razni ratovi. Mislim da bi moglo da se istakne više podataka o konkretnom radu moderatora. Ako pored nekh imena ne vidim da se bitno povećava broj datih glasova ili obrisanih def. a njihova popularnost raste, o cemu se tu radi-nisu oni krivi, to je zatečeno stanje i to je "legitimna mogućnost", ali da bi se neke nove zvezde vinule, razmislite nešto o tome, Primećujem Malog prsta kao davača stimulansa, Jurodivi radi na oba koloseka, Ujka je i ranije bio komentator, ali možda bi ipak njihove nove tvorevine mogle biti prisutne, a da se javno ne ocenjuju i da ne ulaze u konkurenciju za def. dana. Kaizen,Zyclon i Kurd zajedno imaju skoro tri uta vise obrisanih def. nego svi moderatori zajedno.Nemam više vremena, trebalo je još neke da pomenem, ali nadam se dobrom rešenju...

Da li bi mogao poblize da mi objasnis na sta mislis kada kazes "davac stimulansa" i u kom smislu Jurodivi radi na oba koloseka?

Nije teško pogoditi- video sam da podstičeš nove članove i to mi je OK, Juro, komunicira, to je radio i kad je bio običan član- ai piše def. S njim se zezam, imam neki kontakt povodom naših def negde od decembra- 2. kolosek i dalje vredno piše i to kvalitetno, ima veliku popularnost i to mi ne smeta, ali za sve Vas moderatore ,mislim bolje bi bilo, isključite se iz sistema vidljivog ocenjivanja- na neki način ste privilegovaniji, a to shvati kako oćeš,

Da se iskljucimo iz sistema vidljivog ocenjivanja - pod ovim mislis da ne ostavljamo pozitivne komentare na definicije jer im time dajemo prednost u odnosu na druge definicije jer se ljudi povode za nama ili sta?
Koja konkretno prava predlazes da nam se ukinu odnosno ogranice?
(bilo sta da kazes necu se naljutiti ali ovako uvijeno ne razumem bas o cemu govoris)?

Ja ne razumem. Šta treba da im se ograniči?

Ni ja vala. Nesto zajebano, kol'ko vidim.

Trebalo bi da se ograniči moderatorima da ostavljaju komentare i time podstiču neke autore. Tako sam ja shvatila

Sad bih citirao neku opaku recenicu iz pripovetke "Svetu se ne moze ugoditi" da sam je procitao.

ja podržavam iskusnog zato što ga gotivim, ali ne razumem skroz pa ako može bolje da objasni, da bolje podržim :))

koliko sam shvatio moderator treba da prestane da bude član zato što je dobio 4 dodatna dugmeta u odnosu na ostale: obriši, izmeni, banuj, proglasi za hejtera.

Ja sam prvo član, pa onda tamo neki levi moderator koji ako baš mora nešto edituje, obriše ili šta ja znam, to radi.

Treba ljudi da prestanu da gledaju na ovaj položaj kao na beneficiju tog člana, ovo je uglavnom, samo teret koji ljudi kojima je do sajta stalo prihvataju da nose.

Privilegije su, najprostije rečeno trivijalne, a povlašćenost i ljubav drugih članova prema "nama" je diskutabilna.

Ja volim kultivisane autore

I da definicije moderatora ne mogu da postanu definicije dana.
Citat: "Ako pored nekh imena ne vidim da se bitno povećava broj datih glasova ili obrisanih def. a njihova popularnost raste, o cemu se tu radi-nisu oni krivi, to je zatečeno stanje i to je "legitimna mogućnost", ali da bi se neke nove zvezde vinule, razmislite nešto o tome"
-ovaj deo mi nije bas najjasniji.

Sve nas je bacio u rebus i otisao :))

Ja nikad u životu nisam obrisao ni jednu definiciju koja je bila na u plusu,na nuli ili na -2,-3...Sve su bile dramatično glupe i u velikom minusu,što znači da su već bile od većine članova obeležene kao glupe(osim par o kojima sam prvo "većao" sa ostalim modovima-a bile su nekakva vređanja) .

A što dam komentar da mi se nešto sviđa,to je moje pravo kao člana...sad zbog toga što sam mod i što imam najviše bodova moram da ćutim i ne sme ništa da mi se sviđa?
Nekad ostavim komentar,nekad ne...tj. nekad me mrzi da kucam a nekad ne.
Imam najveću popularnost ali zbog toga ne vidim da se kvalitet moje zabave na ovom sajtu povećao. Isto mi je zabavno kao i pre ,samo što imam i neke obaveze,ništa više i ništa manje od toga...:-)

Vratio sam se/opravdano odsutan bio-primetio sam da se neke stvari ciklično vraćaju, a to je uhodavanje novih članova koji stepenik hejta(npr.)ne mogu da preskoče i tu se gubi silno vreme-i ja sam prošao tu fazu.Mislio sam da ne bi bilo loše ako bi se vaša uloga malo pomerila i da vas što više ima u komentarima na def. svih članova , gde smatrate da je potrebno. To je stvar vaše procene.U početku ste bili svi i članovi i moderatori, broj posetilaca sajta i članova se veoma povećao, pa zato mislim da bi možda bilo zgodnije da se na neki način vaše prisustvo na sajtu smanji kroz autorske radove , a da ste više u komunikaciji sa članstvom kroz komentare i obrisane definicije.Uspeh svakog poduhvata, pa i ovog sajta je u dobroj organizaciji,Ja sad ne nudim gotova rešenja, niti se ljutim na Vaš rad, niti mi smetate, ali bih želeo da vas podstaknem da zajedno potražite neka rešenja -jedini predlog koji se jasnije kristališe je da moderatorova def ne bude u konkurenciji za def. dana-možda bi to bilo za početak dovoljno, a ako se još nečega setim, javiću se. Ne poznajem nivo vaših obaveza prema sajtu, pa je sve pomalo ispalo zbrda zdola, ali rast popularnosti sajta zavisi od autora s jedne strane i dobre organizacije s druge. Ovih dana sam imao tek vremena da pogledam još neke segmente i uglavnomsam zadovoljan, ali vidim da je najviše frke oko dečijih bolesti -glasanje i hejt koji ste za sada uspešno suzbili. Pozdrav!!! ;)

A šta mi penzioneri da radimo?

otvorite sajt Krkajlija-osnivač Krkobabić&Son...;) i moderišite...

PODRŽAVAM ISKUSNOG!

naše obaveze su potpuno neobavezne. tu smo kad nam dune, a kad smo tu, ako nam dune da nešto moderišemo, to i uradimo. dakle, ništa ozbiljno.

:))

najozbiljnije, meni je to sve što si rekao OK.

"da se na neki način vaše prisustvo na sajtu smanji kroz autorske radove"

Tesko.Dosli smo ovde da pisemo, kao i ostali.

A to da nase definicije ne ulaze u izbor za definiciju dana - nemam nista protiv.

Red bi bio da i ja nesto kazem o svemu ovome. Znam da ste jos to cekali... :))

Postujem iskusnog i cenim njegov rad na sajtu. Sve sto kaze ima odgovarajucu tezinu, kao i ovo. Slozio bih se s tim da treba da budemo (mi moderatori) jos vise nepristrani. To je bit svega. Da neprimetno radimo dobar posao. Bez pompe i dizanja prasine. Ali mislim da bismo vise trebali sami sebe da ogranicimo nego da nam se uvedu fizicka ogranicenja, tipa zabrana defke dana. I mi smo pre svega clanovi, a tek onda modovi.

I moderatori su ziva bica! (iako tako ne izgledaju)