Prijava

Da nastavim u duhu ovih "parazit-stereotip" tema (kako li su, uopšte, krenule ovakve teme?)

Da li pišete sedmice sa crticom preko nje ili bez? Da li smatrate da je to bezveze?

Postoji priča da se stavlja crtica preko sedmice, zato što je sedma Božija zapovest "Ne čini preljube!". Pa smo se mi Srbi (pošto se jedino u Srbiji piše crtica preko sedmice) napravili pametni, pa smo počeli da udaramo crtice preko sedmica.

Drugi kažu da to rade da bi sedmicu razlikovali od jednice (?!):

http://vukajlija.com/crtica-na-sedmici/206490

Ja pišem bez crtice. Nekako mi je lakše da je izostavim, a i koji će mi?

Šta vi mislite?

Пишем цртицу на седмици увек.
Такође, пишем и цртицу на латиничном З.

НЕ подвлачим мало писано ћирилично ш. То је геј.

Ја ставим цртицу само ако седмица испадне ко двојка, што ми се често дешава.

Mislim da bi trebalo otvoriti novi podforum sa nazivom "Glupe teme".

Sa crticom. Tako me učiteljica naučila. Njeno objašnjenje je bilo ( k'o da je sad gledam ) da nekad možeš da se zajebeš, pa da sedmica zaliči na keca, al' ako ima crticu, onda je sigurno sednica. Ima logike.

I slažem se sa Mingom.

Što ti je bila vulgarna učiteljica... :)

Uglavnom pišem bez.

Минг, лоша идеја, онда бисмо морали на осталим подфорумима да имамо паметне теме.

Barakuda, i tebe uhvatio ovaj virus?

Jeste, Predraže, video sam da je otvaranje ovakvih tema kul i svi to rade, pa gde svi tu i mali Mujo...

Не постоје глупе теме.

Кад је српскословенски истиснуо старословенски на месту књиженог језика у Срба, тад је и полугласник постао или увек тврд или увек мек, у зависности од преписивачке школе. Зато су почели све полугласнике да пишу онако како се пише меки, без оне цртице коју има тврди. Знате како изгледа тврди? Ма знате сигурно. Тако су преписивачи штедели на времену, али и на простору што је било још битније, јер је пергамент био јако скуп.

Ето, можете да повучете неке паралеле између ове наше проблематике и проблема мучених дијака. Мени је довољно што сам са неким поделио своје непотребно знање.

Стивене... Да си жена, пао бих на твоју памет.

stvar je do fonta...

Још кад би ме чуо како читам те полугласнике... А тек јат... Наложим се сам на себе.

Pisem sa crticom jer bi bez stvarno licila na 1.

Ja sam pocela da pisem sedmicu i slovo Z sa crticom kada sam pocela u osnovnoj skoli da ucim polinome. Stalno sam imala 2z i 7z. Kod 2z sam pocela da stavljam crticu na Z jer je bez crtice izgledalo kao da sam napisala 22, a 7z mi je izgledalo kao 77. Jebeni polinomi!

Pisem sa crticom jer mi je rukopis katastrofalan i stvarno mi sedmica lici na jedinicu, a ako bas skrabam onda i na dvojku.

Пишем цртицу на седмици увек.
Такође, пишем и цртицу на латиничном З.

НЕ подвлачим мало писано ћирилично ш. То је геј.

podvući ćirilično š je gej, a nije precrtati broj 7 i latinično z?
najjači su oni likovi koji umesto dž(DŽ) napišu đž(ĐŽ), ima se crtica pa samo opal!

ja, inače, nikad ne stavljam te crtice i pičke materine, a da vam pravo kažem, kad pišem poruke skoro nikad ne stavljam ni veliko slovo,a zareze i ostale interpunkcijske znake obavezno ...

7 bez crte
Z sa crtom
Ш bez crte

Mada, nemam ništa protiv crta. Lol