Prijava

Насмеја ме поређење Малог принца и Алхемичара.

Алхемичар је бестселер из простог разлога што је то литература написана простим, крајње једноставним, сажваканим језиком који свака зиљава пичка може да разуме, а камоли милфача или тинејџер. Све је крајње експлицитно саопштено, као у буквару.

Кад томе придодамо чињеницу да после читања књиге сваки лузер без трунке перспективе у животу може на тренутак да се осети као неко ко може да нађе своју ''личну легенду'' и стреми ка томе, па књига наивне људе трансформише у оптимисте са потпуно промењеним погледом на свет, који, опет, са тако промењеним погледом на свет препоручују књигу другим људима сличног менталног склопа, добијамо уберпопуларно штиво способно за жарење и паљење пучанства.

Књига функционише као латиноамеричка сапуница - труди се да поправи расположење читаоцу и да га натера да заборави своју трулу свакидашњицу. Из истог разлога већина људи слуша поп музику, а не друштвено-афирмисану музику.

Другим речима, да се тако духовито изразим, књига је говно.

Ja stvarno nisam znao da je ziljave pičke i Mile Kitić navode kao omiljene. Izvinite, ne prati estradu.
Šta je loše u tome ako jedna knjiga uspe da udahnu tračak nade u bedni život nekog luzera?

To je kao kad kažeš da je "Terminator" dobar film, Madona dobar muzičar, vladika Nikolaj dubok teolog, Bukovski dobar pesnik, Koštunica uspešan političar... Natrag u školu!

Daj Džimi ne lupaj, Koeljo je keva. Ti mi čitaš Orvela i te pajvane, ne znaš ni šta je umetnost. I slušaš metalike pored onolikog Sinana.

Druže, jesi li ti ikada pričao sa Miletom Kitićem?

Možda si ti Mile.....

Ја сам за ову књигу чуо само да не ваља и да је наводе манекени/ке у лексикону.
Пошто сам инатљив, верујем да ћу је некад прочитати.

Што се тиче Достојевског, он обара!

ништа ја ту не бих додала..

@Valdemar

Eto ispravio sam post, jel ti sad lakse?
osjetim premudrost na forumu....

Džimi objasnio...

Заволећеш га кад постанеш топ модел.

Dotere na ivici sam da se zaljubim u tebe

E, srušili ste mi Sneška.Al' sam malo. Može lock.

бестселер је и "Грабљивица", "књига" о дрољи која се ебе кроз целу књигу, "књигу", а на свакој страни нађеш по неку контрадикторност или тотално дебилно размишљање
толико о бестселерима

To što je nešto bestseler ne mora ništa da znači.
Što kaže leksi, sve je u pravu. Komercijala i knjige prodaje. :/

@Ognjetina
Ma nemam ništa protiv tvog posta, al kad proteruješ takvu veličinu iz lektire, učini to tako da izgleda pismeno. Ovako ljudi ne shvate ozbiljno.

Bestseler je i vazelin.

Besomučna eksploatacija, silovanje i prežvakivanje ideje, zapravo nemanje ideje. Jedino umetničko u toj knjizi moglo je da stane u jednu rečenicu... Ugadjanje opštem ukusu, kič, kurvanje sa new age religijskim trendovima, opet ugađanje opštem ukusu. Xebo ih Da Vinčijev kod da ih xebo sve na gomilu.
Detaljnije...
http://vukajlija.com/koeljove-knjige/26996

---------------------
SATURN STINKS!!!

Kako ocenjujete ovo delo? Može li da parira Egziperijevom delu "Mali princ"?

Хахаххахахаха не зна се шта је веће говно. У ствари, зна се.... Мали принц. Мислим, благо цара Радована је три копља испред ових срања... маните се Коеља.

mali princ nije bas govno...

Умеће ратовања од Сун Цуа јебе!

Samhaine, e sad sam se razočarala!
Blago cara Radovana jeste "majka Janja", ali Mali princ je knjiga sa dušom!
Pojma ti ne znaš, vidim ja... :)

Malog Princa cete ukapirati kako budete odrastali...

---------------------
SATURN STINKS!!!