Prijava

Sad bez zajebancije, Mali Princ je vrhčina knjigčina.

Умеће ратовања од Сун Цуа јебе!

Ne znam da l' si ironičan, ovde svi glume neke ironije, neka ludila, neke pameti ali ja Sun Cua stvarno nameravam da pročitam ako nađem :)

Šta je loše u tome ako jedna knjiga uspe da udahnu tračak nade u bedni život nekog luzera?

Па, знаш како... Што се мене тиче, ја не видим у томе ништа добро, нити лоше. Мене се не дотиче. Али, у сваком случају, то је само привид. Скењан си у животу, ништа не предузимаш поводом изласка из гована, и ето књиге да ти улепша живот, да помислиш да можеш да будеш неко и нешто, а решавања проблема се не би такао ни говњивом мотком.

Валдемаре, Терминатор ЈЕ добар филм. :) Да се не лажемо.

@Valdemar

Meni je odavno "velicina djela" prestala biti argument kvaliteta...

Цуле има на нету. А стварно је до јаја! Нисам ироничан. И кратка је.

"Mali princ" je odlična knjiga.

Малог принца нисам читао. Жељу за читањем те књиге су ми убили неки одвратни људи који су је читали, па су се попримали на њу као дабар на кубик дрва.
Е, сад, не знам, можда и јесте добро књижевно дело.

Баш ћу да читам малог принца. Ево само што нисам... Какве књиге... какве пичке материне... То је за нолајфере. Ја мање проведем играјући једну игру него ви читајући једну књигу.

Књиге су срање. Књиге се читају само у циљу спремања испита. Ако данас у 21. веку и даље читаш књиге које су ван обавезне литературе, ти си онда фосил и иди слушај Деф Лепард. Ова књига, о којој сте отворили тему је реално тешко внуго, самим тим што је књига.

Али, у сваком случају, то је само привид. Скењан си у животу, ништа не предузимаш поводом изласка из гована, и ето књиге да ти улепша живот, да помислиш да можеш да будеш неко и нешто, а решавања проблема се не би такао ни говњивом мотком.

Šta ako neke da primenjuje u praksi? Krene da se bori za neki ideal, cilj?
Ne vidim ništa loše u tome. Generalno, knjiga nosi finu porukicu. Ne kajem se ipak što pročitah ovu "ziljavu" knjigu. Šta god pročitam, okej je valjda :)

Цуле има на нету. А стварно је до јаја! Нисам ироничан. И кратка је.

Цуле има на нету. А стварно је до јаја! Нисам ироничан. И кратка је.

Sad ću da potražim :)

@Ognjetina
Bem li ga, kad kažem veličina, mislim na kvalitet.
@Džimi
Super je knjiga, ali ko je otrovan raznim sranjima kao većina, sumnjam da bi uživao u čitanju. Ja ne bih ponovo mogao.

Eto na primer Burzum. On je ubio svoje unutrašnje dete.

Жељу за читањем те књиге су ми убили неки одвратни људи који су је читали, па су се попримали на њу као дабар на кубик дрва.

Što si tako podložan spoljnim uticajima?:)

mali princ odrasta sa tobom...svremena na vreme ga treba procitati..taman kad ga zaboravis...procitas ga opet..a ono skroz druga knjiga

ти си онда фосил и иди слушај Деф Лепард.

Ахаха! :)) Мора да ти украдем ово некад.

Књиге се читају само у циљу спремања испита.

Али, зонфа је да спремиш испит и без читања литературе потребне за испит. ТО је уметност!

Šta ako neke da primenjuje u praksi? Krene da se bori za neki ideal, cilj?

Не верујем. Пази, људи који су склони томе да се боре за идеале, не одушевљавају се Коељом. Није им Коељо потребан да би се покренули. С друге стране, људе које одушевљава Коељо је тешко покренути на борбу за идеал, циљ. То је тај тип људи што слуша Деф Лепард.

Što si tako podložan spoljnim uticajima?:)

Не, него кад видиш некога како конзумира нешто, само ти се огади. Као кад сам видео профу биологије да једе бурек с месом. Отад не волим бурек с месом.

Пази, људи који су склони томе да се боре за идеале, не одушевљавају се Коељом

Stereotip.

Taman i ja da kazem "Dzimi objasniJo", kad ono i Samhain objasniJo.

тоо мусашу :)

Hahahahahahahahahaha
Koji lik ovaj mussashe!
Samo, ko je ovde ko? :))