КК Црвена звезда

  1. Nije ovo finansijski izvestaj nego odluka o usvajanju finansijskog izvestaja.

  2. Pa nisam ni rekao da je on. Ni ne znam ko je a i ne zanima me iskreno

    Pa ja sam i rekao da se finansijski pravi za kalendarsku godinu, zato mi ne ide u glavu kako 26.06. Mi jednom odradili 24.11 pa se izjebali a ne u junu.

    Logoi takmicenja nemaju mesto tu, jedino ako im je templejt sa njima ali to je tek glupo brate nije aba liga sgs npr pa da se gura u templejt iliti memorandum.

    Meni ne izgleda. Doduse odluka je dokument sam po sebi pa i nema razloga vezivanje za izvestaj ok mozda ja gresim sto se toga tice

    Nisam mislio na potrazivanja koje klub treba da plati nego na potrazivanja kluba koja jos nisu naplacena. Sve sto nije naplaceno ne ide u konacni saldo finansijskog izvestaja osim za interni finansijski izvestaj kojim se gleda da li je minus opravdan(ako su potrazivanja veca od minusa logicno jelda). A potrazbivanja koja trebaju da se plate tj dugovi ulaze u finansijski izvestaj pa tu cesto dolazi do krive slike sa ovim stvarima(nesto slicno je bilo i sa fk partizan kad su ih malerisali da im je dug porastao a oni nisu naplatili nekih 6mil od uefe ili koliko vec. Iako ne bih da se spika svede na vi ste ovo mi smo ono)

  3. imaš izvještaje koje rade ljudi ali za sve ti treba odluka o usvajanju, ovo je ukratko samo odluka na osnovu svih tih izvještaja, jbt kao da nisi nikad vidio odluku, aj uozbilji se

    drugo šta mi nije jasno je zašto uopšte sumnjaš u ovo, šta je tu toliko čudno, zvezda dužna 3-4 miliona, pa šta misliš za šta služi taj klub i zašto je Čović u njemu?

    Zašto si toliko ostrašćen da ne vidiš očitu stvar?

    sektaši jebeni

  4. Jel ti to meni?

  5. Đe Kurajber sad da banuje ove što dolaze na tuđe teme, aaa xd
    Jbt, nekad je bilo baš dobro. Vrati se Partizane na staze stare slave, ovako je smor

  6. Treba spojiti teme, isti je to klub, isti ljudi vode.

  7. Jesi ti meni rekao da sam ostrascen leba ti?

  8. Pa nisam ni rekao da je on. Ni ne znam ko je a i ne zanima me iskreno

    добро, то не знамо. можда је и ћоки потурио папире.

    Pa ja sam i rekao da se finansijski pravi za kalendarsku godinu, zato mi ne ide u glavu kako 26.06. Mi jednom odradili 24.11 pa se izjebali a ne u junu.

    то је само усвајање на скупштини. не знам да ли постоји законски рок да скупштина усвоји финансијски. извештај је можда био готов и у јануару.

    Nisam mislio na potrazivanja koje klub treba da plati nego na potrazivanja kluba koja jos nisu naplacena. Sve sto nije naplaceno ne ide u konacni saldo finansijskog izvestaja osim za interni finansijski izvestaj kojim se gleda da li je minus opravdan(ako su potrazivanja veca od minusa logicno jelda). A potrazbivanja koja trebaju da se plate tj dugovi ulaze u finansijski izvestaj pa tu cesto dolazi do krive slike sa ovim stvarima(nesto slicno je bilo i sa fk partizan kad su ih malerisali da im je dug porastao a oni nisu naplatili nekih 6mil od uefe ili koliko vec. Iako ne bih da se spika svede na vi ste ovo mi smo ono)

    па исти случај је и са приходима. чим се изда фактура, књижи се на приход, плаћа се порез и улази у биланс успеха. али ок, не знам како се добијају паре од ЕЛ, па можда то и није ушло у резултат. али, реално, од ЕЛ не верујем да се добијају неке паре. овај губитак од три милиона би требало да се види из биланса успеха који показује пословање у једној календарској години и могуће је да не приказује реално стање. а биланс стања показује грубо речено тренутно стање компаније.

  9. Dokument je autentican. Nije iznet u javnost da bi se pokazalo kako je fmp u finansijskoj buli, realno to coravi sakupi za jedan dan po Beogradu. Takva je atmosfera kreirana u drustvu da je jedan poziv dovoljan.
    Plasiran je da coravi shvati kako je probusen i da najmanje dvojica ljudi u vrhu uprave fmp-a iznose informacije. Zato je Gos zavrsio u Partizanu koji je ponudio taman koliko treba, zato je Partizan za Zagorca ponudio taman vise koliko treba. I zato se zna da trener fmp-a 1 leti ako izgube od Partizana za dve nedelje. Odnosno ne leti, samo nece biti prvi trener.

  10. Dokument je autentican.

    Ето, сад знамо да је аутентичан.

  11. то је само усвајање на скупштини. не знам да ли постоји законски рок да скупштина усвоји финансијски. извештај је можда био готов и у јануару.

    Priznajem da si u pravu za izreceno ali priznaj i ti da je malo vise cudno da je cokiju trebalo 7 meseci da "sazove skupstinu" na kojoj ce se usvojiti finansijski izvestaj koji je vrv on aminovao? Pa mogao je sa wc solje da ih pozove telefonom da se svi sloze, cak nije morao nikoga ni da zove cirkularni mejl je mogao da posalje i da napise samo "slozili ste se, da ne kazem slozeni ste hehe coki skecer, sa finansijskim izvestajem ok?" i to je to jbg.

    па исти случај је и са приходима. чим се изда фактура, књижи се на приход, плаћа се порез и улази у биланс успеха.

    Pa nije tako jbg

    али ок, не знам како се добијају паре од ЕЛ, па можда то и није ушло у резултат. али, реално, од ЕЛ не верујем да се добијају неке паре.

    Ma od el su dobili 700 evra i vaucer za spoldingovu radnju, pusti to. Akcenat je na nedrzavnim sponzorima i donacijama grada i republike tj nagradama za ostvarene uspehe itd

    Najbitnije sam zaboravio: da ovaj papir znaci neki kurac tj da je bitan po nekom osnovu uz pretpostavku da je autentican fotograf tog papira ne bi bas mogao da se pohvali nekim socijalnim zivotom da ne kazem pojeo bi ga mrak jbg

  12. Pa nije tako jbg

    како није тако, јбт? кад издаш фактуру, у књиге се пише приход, наплатио је или не. у биланс успеха улазе ти приходи.

    једино ако мислиш на ово испод донације, спонзорства и награде. онда ок.

  13. Posto je Skocimis zanemeo evo ja cu ti odgovoriti pseto:
    Da tebi je rekao da si ostrascen

  14. како није тако, јбт? кад издаш фактуру, у књиге се пише приход, наплатио је или не. у биланс успеха улазе ти приходи.

    A ako je valuta po isteku godine? Svakako sam mislio na donacije koje se ne knjize dok ne dodje do uplate(a npr coki nekim cudom zna da ce do njih doci evo ne znam mi ja kako) i nagrade za uspehe npr koje se mogu planirati u projektovanom bilansu uspeha ali ih u knjigama nema jos uvek

  15. A ako je valuta po isteku godine?

    ако је извршен промет мора да се књижи и да се плати порез.

    Svakako sam mislio na donacije koje se ne knjize dok ne dodje do uplate(a npr coki nekim cudom zna da ce do njih doci evo ne znam mi ja kako) i nagrade za uspehe npr koje se mogu planirati u projektovanom bilansu uspeha ali ih u knjigama nema jos uvek

    ок, јасно.

  16. Jeste, knjizi se i placa se porez kako god se taj porez zvao. Ali da li ulazi u prihode za tekucu godinu ili sledecu?

    A mozda je coki finansijski mag na nivou 0,7ps-a pa pravi vestacki promet jer mu treba kredit od sto miliona maraka a banka ne gleda prihod nego samo promet?

  17. Jeste, knjizi se i placa se porez kako god se taj porez zvao. Ali da li ulazi u prihode za tekucu godinu ili sledecu?

    ако је било промета морало би да се књижи као приход, иначе би инспектор могао да препозна утају пореза на добит смањивањем добити. можда постоји неки изузетак, нисам стручњак. уосталом, небитно. да не смарамо... најзанимљивије је како је то тек сад постало актуелно ако је скупштина била у јуну.

  18. Najzanimljivije je to sto neki vucicpeder ili skocimis vide tako sliku nekog papira i uzviknu
    A-HA ne razmisljajuci da da je taj papir bitan ne bi video svetlost dana ili ga makar ne bi video u tom obliku nego tripuju da su provalili sistem

  19. да је вуцицупедеру прави гробар, он би то превео код тумача и послао у евролигу, пошто ко зна како фризирају извештаје за евролигу. као што сам ја урадио!

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.