КК Црвена звезда

  1. sto te najurili nazad?

    melkor: svi ste vi prosti. ne razumete vi tu kulturu mesta u kom ste. kad si bio u muzeju? nisi, jel tako? nosite tu skupe kapute i mazete se kremama a istoriju mesta gde ste, ne znate. zasto se ne druzite sa von nojnberzima?
    rodjak: ajde lepi moj, u autobus pa nazad u blatijarak, ja ti dao dobar zivot i hranu a ti samo oces govna da jedes.

  2. sto te najurili nazad?

    Vratio se da odjavim stan i poobavljam neke stvari, pre nego što bih se def. preselio tamo. U medjuvremenu skrljao ledja, ležao par meseci, oporavljao se skoro dve godine i život krenuo drugim tokom. Sve to nije važno. Minhen je s druge strane predivan, ne samo zbog svih mogućih pogodnosti koje pruža već i zbog čarobne okoline. Vikendom je doduše zagušen do nepodnošljivosti, jer sve što živi u blizini grada slije se u centar i napravi totalno zakrčenje, ali dobro.

  3. a jebi ga

    zavisi sta hoces, al cenim da bi ti hteo da ne budes srbin gastarbajter u nemackoj, sto je teze malo. cak mislim da je lakse ovde u svajcarkoj.

    imas malo taj trip da je ta zapadna kultura nesto posebnije nego sto mi srbi imamo, sto i nije bas 100% tacno.

  4. ja ti dao dobar zivot i hranu

    Vrhunski primer sirotinjske spike našeg gradjanina četvrtog reda, koji kad dodje ovde izigrava gospodina koji se tamo negde snašo i vido sveta. Pristojni, ugladjeni ljudi ne mršte se na otrcan kaput i skromno poreklo već na malogradjanštinu. Što reče Lagerfeld, ako si jeftin, tu nema pomoći. Čovek avangarde, kako bi ga nazvao Bombaš, dobrodošao je uvek i svuda, jer ga krase obrazovanje, maniri, istančanost, taktičnost i talenat, a niti šta traži niti bilo šta prodaje. Takav možeš da se zadesiš na raznim mestima i medju raznim ljudima, potrebno jejedino da znaš malo više od toga koliko cementa ide na koliko šljunka i kako da se služiš javom i c++om.

  5. covek avangarde ima razumevanja za sve ljude, avangardo jedna.

  6. ne budes srbin gastarbajter u nemackoj, sto je teze malo

    Srbin gastarbajter u Nemačkoj je čovek koji nema volje, sposobnosti, kapaciteta...da

    - uredi svoju zemlju tako da bi u njoj živeo kao slobodan, dostojanstven čovek
    - i stoga bira da se infiltrira u uredjen sistem i tamo obavlja neku nižu funkciju.

    Jednom rečju, kao što tebe ne bi zanimalo da blejiš sa nekim tamo Čečenom koji je došao u Niš sa porodicom da radi u rudniku, i pri tom za 15 godina nije naučio ništa o kulturi i duhu naroda (ne govorim o provinciji već - Predić, Lubarda, Domanović itd), tako i pripadnik višeg srednjeg staleža na tebe gleda kao na polumigranta i jeftinu radnu snagu, čoveka drugog ili trećeg reda, jer takav tamo dolaziš i to zapravo biraš da budeš. Ako imaš izvesnog talenta, dara i duha, te si prognani Danilo Kiš ili Ljuba Popović, zavredjuješ drugačiju pažnju i drugačije te i primaju. Ako znaš da odvrćeš i zavrćeš šrafove - vrtaćeš šrafove, ako donosiš nešto novo i vredno, daće ti da budeš akademik, kao recimo Veličkoviću. Ako si opet genije kao Tošković - odbacićeš sve to i vratiti se u svoju vukojebinu, jer genije je genije i slobodan čovek jednako u pećini kao i na Šanzelizeu.

  7. covek avangarde ima razumevanja za sve ljude

    I Goran Vesić i Siniša Mali su negde nominalno ljudi.

  8. brate, zajebavao sam se, jbt, ne mislim ozbiljno ovo sam ti reko, opusti se.

    mnogo gresis. to sto opisujes nije avangarda nego snobizam, i to je jedno od najruznijih drustva kojeg ti nikad, ali veruj mi, nikad neces biti deo. milion procitanih knjiga tu ne pomazu. mislim da i ti osecas to, zato i sedis u srbiji.

    to drustvo je supak, nisu bogati nicim, ukljucujuci i materijalno. ima ga i u srbiji. ima ga svuda. mrzi se medjusobno, najgore prica o sebi, i osvima ostalima.

    nisi ti takav. nisi takva avangarda koja bi hteo da budes.

  9. i ono, nemoj pokusavati da budes srpski snob ako ne mozes da budes nemacki. ista su to govna.

  10. Da ne kenjamo dalje ti i ja, u suštini - priznaćeš i sam da su najveća dostignuća našeg čoveka koji se vrati od preko posle desetak godina, ta da se navikao na red (ne svako naravno) - ne baca djubre svuda uokolo, ne ponaša se kao divljak u saobraćaju i ume da se vlada u gostima i za stolom. To je negde to. Ostalo slabo šta savlada, jer nije ovladao ni sopstvenom kulturom pre nego što je otišao tamo. Znaš li koliko ljudi poznajem da žive kojekude preko, a da za tolike godine nisu kročili ni u jedan muzej, galeriju, pozorište? Sede kod kuće i gledaju tv slagalicu, petkazanje i kojekakve podkaste, raspravljaju se po kojekakvim portalima itd. Jezik, ako ga ikada i savladaju, govore sa tvrdim seljačkim akcentom. "Živim tamo" je doslovno svedeno na spavam u krevetu, radim u kancelariji i kupujem u marketu koji su 2000km daleko. Taj čovek koji krene da ti drobi o nekakvom životu preko (gde se već zadesio) ti vredi otprilike kao 15 minuta na nekom random forumu.

  11. mnogo volis da mislis da si mnogo bolji od proseka, a vrlo malo realnog iskustva imas cini mi se.

  12. Ne razumemo se sad ovde uopšte ti i ja, al nije ni važno :) Aj probaću da ti parafraziram na primeru Beograda - od 44. - 47. komunizam je opljačkao i poubijao skoro sve što je vredelo po Beogradu - prvo što je moralo stradati bilo je gradjanstvo, jer je bilo elita (u pravom smislu, ne današnjem), bilo je obrazovano, slobodno, nepotkupljivo...Ti su ljudi desetkovani, no ne i istrebljeni. Ostao je mali, zatvoren krug koji vrlo teško prima bilo koga sa strane. Tu možeš da udješ jedino ako imaš naročite kvalitete. Možeš provesti 25 godina studirajući i radeći koješta tamo, napraviti decu, i možete se smatrati Beogradjanima no - niste jebeno. Nisi deo tog grada, mada dišeš, radiš i prdiš tamo.

  13. cini mi se

    I neka ostane na tome, jer tako je uvek najpravednije :)

  14. ma razumem te, al ne znam kako da ti objasnim da najveci ljudi, koji zaista zasluzuju da ih cenis i pratis nikad ne dolaze iz tih zatvorenih krugova koje opisujes, i da ti zatvoreni krugovi i postoje jedino zbog toga da ljudima daju neki vestacki razlog da misle da su bolji od ostatka, i da je najgluplja stvar koju covek moze da uradi sebi, da tezi da bude deo toga.

    EDIT: gledajuci sa strane, kako to izgleda.

    melkore, upoznao sam ih. zatvoreni krug elitnih beogradjana je bitan samo sebi, i nikome vise. isto vazi i za cirih i za minhen.

    gomila degenerika i nesposobne dece. ako se nadje neko sposoban da stvarno nesto promeni ili da stvarno bude za postovanje, bezi odatle glavom kroz zid.

  15. jebote, sa kakvim nipodostavanjem opisujes ljude (i mene sa svim tim), a sebe smatras nekom intelektualnom elitom :)

    jel si svestan koliko ovo ne moze da postoji u istoj osobi?

  16. a sebe smatras nekom intelektualnom elitom

    Nipošto

    koliko ovo ne moze da postoji u istoj osobi

    Moraš prvo naučiti razliku izmedju čoveka, osobe i ličnosti :) Može itekako, no kako god ja nisam osoba već nalog na vukajliji, to je opet četvrto.

  17. Melkore kako je u Njemachkoj daj jos prica, neironicno sad pitam iako sam napisao Njemachka sa ch i ijekavicom. Daj te price o ljudima koje si upoznao itd. Stvarno ne pitam snishodljivo tipa eee sad mi je dosadno (što jeste), zabavi me pričama iz Minhena

  18. zabavi me

    Živimo da bismo ti služili, o nedokučivi Zapato.

  19. evo ja cu da se nasladi melkor:

    bio sam samo jednom u minhenu iako mi nije daleko odavde. nisam posetio ni jednu galeriju, i nisam otisao u muzej. bio sam pijan 100% vremena sa trve nemcima i francuzima (ovim sto te ne pustaju u njihove krugove).
    objasnjavali su mi kako se sisa neka bavarska kobasica, i pije pivo iz staklene cizme, ovo za kobasicu dan danas nisam siguran jel me zajebavao lik (mene i ove francuze) ili je stvarno. sisao i on doduse tako da eto ako me je zajebo, i on je izgledao ko kreten.
    od uspeha racunam sto sam uspeo da sedim na oktoberfestu na klupi u satri a ne u blato.

    od grada se secam da izgleda kao svako svapsko mesto, uvecano.

    nije ni prici berlinu. verovatno bolji za zivot, ali ne moze da pridje. ceo taj bavarski, a bogami i ovaj ovde deo.

  20. kulturu ces mislim pre naci u drugim gradovima okolo.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.