Prijava

okreni krug tu oko minhena do franfurta, praga, beca, dole venecije milana i ciriha, i kulturu trazi van toga.

Taj vurst je vrv bio punjen sirom, može da ti se desi ako ga ubodeš viljuškom da krene sir da teče na vrhu, pa izgleda malo onako bezobrazno. Zet ga ne jede baš zbog toga. Tako da sisao si to vrv, ne znam, nisam sisao kobasicu ni sa groficom ni sa našim auslanderima :) Minhen značajan jer su arhitekturu obnovili u originalu, i nemaš utisak bukvalno nikad da je sve to bilo sprženo bombama na kraju DSR. Ako imaš talenta, voliš da se krećeš medju kojekakvim opičenim svetom i pržiš se dobrim i lošim drogama, onda Berlin.

berlin >>>> ostatak nemacke.

Ako opet budeš svraćao tamo idi u narodni muzej obavezno. Prejeftini su muzeji btw, imaš i staru i novu pinakoteku, sve to treba videti. Muzej savremene umetnosti je sranje uglavnom i nije jeftin, tamo nemoj da ideš. Imaš još koješta naravno, muzej bmw-a i tako dalje. Tu ti je i Nojšvanštajn blizu ali moraš da se najaviš, najbolje dan ranije. Možeš i kočijom do gore, dobra je fora, mada može konj da prdne na tebe što se meni dogodilo. E da i park je prelep gradski, tamo možeš da blejiš.

bio sam u nojsvanstajn

En Argentina nací
Tierra del Diego y Lionel
De los pibes de Malvinas
Que jamás olvidaré

Melk znas sta je kultura batke, pun kazan s pasulj, to je kultura bate

Zapata prilazi ovome sa filozofijom prosecnog nemca hans mulera 7. generacija u minhenu

Pripremam jedan poduži post o Njemachkoj…

Ne verujem da Melk ovde sipa neki elitizam, prosto ga prati ta njegova reputacija proseravanja na Forumu. Moram da priznam da sam ja lično, najverovatnije preko moje profesije, upoznao veliki broj ljudi iz tih krugova koje Melk pominje i to su obično mecene umetnosti, sponzori itd. Kao i u svakoj drustvenoj kasti - ima ih raznih. I mnogo dobro oni znaju odakle ja dolazim i kakva je većina ljudi koji iz Srbije dolaze u Nemačku…ali mi nikad niko ništa za to nije rekao, niti je pominjao moj akcenat, poreklo itd. Imam samo lepa iskustva. Sa Srbima, pak, ne. Ne znam zašto i pritom je to prilično teško, ali u konkurenciji silnih imigranata, Rusa, Poljaka i Bugara, Srbi su uveo najveći paori. I obično su iz RS. Pozdrav.

Da ne dodje do zabune, cenim našeg čoveka daleko više nego Nemca. Današnji Nemac je (mahom) pristojan i ugladjen jer mu okolnosti tako dozvoljavaju. Doveli smo tu ideju do otrcanosti, no Srbi su imali kralja, patrijarha, državno uredjenje (nacionalnu svesnost) itd u vreme kada je ovima svet predstavljala bukvalno pokraina u kojoj se nalaze. Nemci nemaju baš razvijen osećaj za svestranost i humor, imaju doduše kompleks niže vrednosti kao i mi, samo je kod njih otišao u drugu krajnost i bolestan je poprilično. Prvo su morali da dokazuju superiornost na svaki način, sad su superiorni u patnji, liberalizmu itd. Izvinjavaju se i kad im niko ne traži i osećaju krivicu tamo gde je nema. Jednom rečju konfliktan narod sa kojim neće biti dosadno ni u budućnosti. Nisu nam očevi i dedovi izasrali baš toliko govana da bismo sad morali ovako da se osećamo

https://www.youtube.com/watch?v=CnnGYaqjW-A&ab_channel=Einst%C3%BCrzendeNeubauten

i hvala im na tome.

ta njegova reputacija proseravanja na Forumu

To.

Ahaha kad te brani D Prof, nesto tu neje u redu lol

Ahahah svi bre upoznali neke mecene kamo gi te mecene be batke be hahahaha

Ja se većinom družim s ministrima vanjskih poslova i diplomatama. Nisu nešto umetnički nastrojeni, ali da viš koksa brateu, izbija iz patikocipela.

Ja sam jednom upoznao jednog mecenu, hteo je da ima seksualne odnose sa mnom u zamenu da finansira moj mali projekat. Inace sam performans artist.