Prijava

Ma nije neka lepota unutra nema sta al ima dosta opreme pa mi kompenzuje to, nego je on bas imao sreće s tim tiguanom sto se tice kvarova itd pa reko da vidim ima li jos ko kakva iskustva

Kvare se novi automobili naravno da ce i polovni.

Ako ne verujes kolegi onda si papak. Ili je picka. Vrv ti daje i dobru cenu

Ima vise od mesec dana da sam ostao bez upaljac kompresora od auta. Zadnje sam duvao gume nekom eksternom vozilu i posle se ne secam gde je zavrsilo. Fora je sto je original kvalitetan, imao i ono sranje da stavis lepak i samo okrpi gumu.

Nije u garazi, nije u kolima, nije niko ukrao.

Gde je?
Preporuke za nov?

Pa preporučujem da kupiš nov jbg.

Da, dvomim se izmedju novog i nov nov novog

vacuum cleaner driver - Celt

Braco gledam da kupim neki automatik sad, polovan naravno. Koliko mi je pametno to? Koji tip automatika da gledam? Koliko je (ne)pouzdan DSG? Imaju li japanci dobre automatike?

Turbo automatk otrovan ko citostatik

Dsg je najbolji kad je dobar tj redovno održavan

Ja otkad radim vecu kilometrazu obavezno automatik i to polovan pa koliko god pametno da jeste.

Dsg sam vozio krace u golfu 5 i duze u pasatu 6 bez problema ikakvih. Zamjenu ulja i filtera fabrika na 60.000 predlaze. E sad ti imas i suvi i mokri dsg, suvi za slabije motore, nema filter, ulje ne moze da se zaprlja pa nije ni predvidjena zamjena. Znas da dsg nije klasicni automatik sa vandlerom, tako da ima kvacilo, koje problema zna da pravi kod suvog jer su braca takve tolerancije napravila. Tako npr. golf 7 1.6tdi je ili suvi dsg ili manuelni sa fiksnim zamajcem, ovaj drugi pozeljniji jer mu je set kvacila jeftiniji duplo. Dsg mi se pokazao kao pouzdan i brz, ali ako je izvozano auto nemas jeftinog kvara. Obavezno i hladnog i ugrijanog da ga testiras.

Mercedes i bmw imaju dobre automatikr, ne znam koja godista gledas. Bmw je jedno vrijeme radi ustede na planu odrzavanja propagirao lifetime ulje iako je zf (proizvodjac mjenjaca) davao rok neki lupam 70.000. Tako da taj mjenjac sa 250.000 (ili koliko moze imati danas) ako nikad nije mijenjato ulje bolje ga je voziti tako do kraja, jer poslije zamjene obavezno crkne. Japanci cvt pretezno imaju. Najjeftiniji i najjednostavniji za odrzavanje ali i najnepouzdaniji od svih automatika i licno meni najruzniji zs voznju i pored toga sto neki glume promjenu brzine. Izuzetak su ecvt tojotini, bas nijesam cuo neko da je problem imao. Reno ima automatike kao prije 20 god, spor i digne potrosnju 2 litra. Pezo robotizovani obicno kod nas zavrse jer je popravak neisplativ preko. Opet audi je za izbjegavanje ako je cvt tj multitronik. Stronik je dsg. A tiptronik u 3.0tdi bih smio napamet da kupim koliko je pouzdan.

Kao auto za svaki dan obavezno idem na automatik. Danas su brzi, imaju po 8-9 brzina, ide 120 na 1300 obrtaja, aj u kurac. Mada manuelni moze imati prednost ako se ovih dana zaglavis u snijegu xD

A je l bi preporucio Tojotu Prius? Treba mi nesto pouzdano i da malo trosi, izgled i sportska voznja me ne interesuju

Uzmi bicikli hotule lololo

Najbolje ti je da uložiš u zlato ili nekretninu jer ti je auto obaveza a ovo ipak predstavlja vrednost.

Zlatne narukvice ogrlice prstenje. Modz i od ciganja.

Voznju pustis drugome. Recimo ides busom, puno trosi al malo kosta. Ok odnos

Ili cu da sednem kod nekog Care taksiste strucnjaka za zivot da me vozi za baksis od 20 kinti

I naucis nesto pametno. U ceni je naravno edukacija.
Video si ko moze blokira bg. Samo mi taksisti. I dobijemo benefite.

Video si u u kanadi sad. Samo true driveri trakeri mogu stopiraju sve.

Taxisti imaju veci power level od svih debila raznih interesnih sfera. Zasto.
Svaki dan su na ulici i naprave kolaps cim zaskripi.

True ekipa

Kurcoglavi, mrs u gepek level

Barone, prije 10god dok sam zivio sa bivsom zenom ona je vozila lexus onaj dzip hibrid. Nikad problem, a bilo ih je u Budvu jos 4-5 komada minimum. Imas sad i jarisa, aurisa, chr, rav4, pa svaki leksus da je hibrid. Ne znam zasto bas prius koji nije popularan kao licno auto i ogromna je vjerovatnoca da je sa taksija.

Hibride je tojota dovela do savrsenstva, nema tu sta. Prelaze milion, ali ne trpi kompromise u odrzavanju. Ulje 0w20, takve su tolerancije i karike. Mislim i posebni antifriz. Filter baterije da se cisti redovno. Baterije su preskupe u ovlascenom, ali su ljudi ranije iz Amerike narucivali samo celiju tu koja crkne i mijenjali, sad ne znam kako ide ta dostava i da li u Evropi ima toga sad. Tako da gledaj prije svega hibridni sistem da radi da valja.