Automobilizam

  1. Nije toliki problem limarija, kao kod starijih opela. Ođe "samo" zadnji rubovi i ćoškovi vrata. Mislim da ne trunu iznutra, ali, jebiga, kakva kola 10 godina stara mogu da se kupe za 1500 eura, a da su u vrhunskom stanju i jeftini djelovi? Ja bih prije nešta domaće i očuvano, nego krš iz uvoza (mislim u cjenovnom rangu 1000-1500e).
    Npr. ovo:
    http://www.polovniautomobili.com/oglas4296305/audi_80_20_e_karavan_plin/

    Što najviše mrzim kod ljudi, koji govore o ovom cjenovnom rangu, nevezano za ovu priču je kad mi kažu
    "Zašto ne prodaš tu kantu, imaš za manje pare vrh kola u Njemačkoj 15-20 godina mlađa. Kakve veze ima što 70% njega čini pur pjena?"

    Mene će za A8 mjenjač više koštati nego čitavo auto...

  2. Al' zato kad kompletiraš A8....
    Ovde ljudi traže i po 5-6000 evra za A8.

  3. Kontam da ću ga dati za 2500e.
    Model D2, 2.8.

  4. Bolje ga rasturi u delove, više para ćeš da uzmeš.

  5. Sjedišta se moraju krpit'. Ima govana da se povežu. Motor bez papira, pa košta manje od onoga sa papirima. Moram isprazniti čitavu garažu da bih ga odgurao do stubne dizalice. Kad bude fino vrijeme, možda x)

  6. Kockica je fina za drift. Lamela je malo lošija i uspio sam da kačim prednjim spojlerom koliko je niska.

  7. Tvoja?
    Jel' moguće da je registracija tolišna? Ja sam platio za Pasata '93 godište 300 eura (2 hiljade kubika, 100KW). Djeluje fino, a ima i zadnji parking senzor.

  8. Boze jel moguce da se golf dvojke jos prodaju?
    Ko kupuje te krsine raspale? Nikada ih ne bi kupio da mi zivot visi o koncu a jedinu sansu za spas vidim u kupovini golf dvojke. Ajde bio je to auto dobar kad je izasao, ali sada ne vidim racionalni razlog za njegovu kupovinu. Da je tako da je tako dobro i vredno iako je staro, pa niko ne bi jebo klinke vec bi svi prcali babe od 100 godina.

  9. Ko kaže kršine? Pa mom ništa ne fali.
    Uostalom, nema narod para, pa kupuje jeftin, štedljiv, startniji dizel (za te godine najbolji dizel motori u toj klasi). Ionako standard nije porastao od devedesetih, mada tada veliki broj ljudi nije imao nikakvo auto.

    EDIT:
    I izdržljiv. I malo koštaju djelovi. Rijetko se šta kvari, osim brava koje ne proizvodi VW i koje koštaju 2 eura. Ja sam jedne 3 eura platio i na autu su baš dugo (možda 5 godina), da ne ureknem. Kad originalne odu...

  10. Ma ne sporim da je tada bio super auto kojom zimi moras da plasis logorsku vatru ispod rezervoara. Ali njegovo vreme je proslo sada za iste pare mozes da nadjes mnogo mladji i bolji auto koji manje trosi i manje ces intervencija da vrsis na njenu. Jednostavno vise nije vredan kupovine...

  11. Uostalom, nema narod para, pa kupuje JEFTIN, štedljiv, startniji dizel (za te godine najbolji dizel motori u toj klasi).

    Brate, 3000 eura za za 23 godine star auto.... uzmi u obzir da lepu Vektru možeš da kupiš za te pare i to 10 i više godina mlađu. Eventualno bih dao toliko za baš očuvanu w124.

  12. Ljudi ja moj hyundai 2005 godiste ne bi mogao da prodam za 2000 evra. A sad ti vidi sta bi pre kupio auto star 9 godina ili auto star 23 godine

  13. Ne moraš da ložiš logorsku, dok je ispravan i ima antifriza, posebno otkad se sipa Euro dizel. Auto je ispravno koliko mu vlasnik omogući.
    Šta kad novijem autu ode nešta? Odakle čovjek čija su primanja 200 eura da kupi novi dio, a auto mu je neophodno (ima ih dosta).
    Ja sam testirao golfa kad su uveli Euro dizel. Preko 7 bukvalno nikad nije po gradu. 2013 sam u njega uložio 10 eura. Na ljeto mijenjam kvačilo (dosta je držalo), mada ne bih morao, ali volim da mi je auto potpuno ispravno (čudno pošto vozim kola od 25 godina lolo).

  14. Brate, 3000 eura za za 23 godine star auto.... uzmi u obzir da lepu Vektru možeš da kupiš za te pare i to 10 i više godina mlađu. Eventualno bih dao toliko za baš očuvanu w124.

    Ne sporim ja to, Vektra je odlično auto, ali nije i sirotinjska majka, a mi smo sirotinjsko društvo. Umije ona i 9 litara po jakoj gužvi, ali je svakako modernije auto više klase. Svak bira kola prema svojim potrebama, mogućnostima itd.

    EDIT:
    Da dodam da ne opravdavam cijenu. Nije ništa specijalno, ne bi smio preko 2 hiljade da košta ni u ludilu.

  15. Ajde da nisi majstor kao sto kazes da jesi GTD koliko bi godisnje davao na golfa? Ja moj hyundai samo na redovni godisnji servis teram od kada je kupljen u hyundai servis u beogradu redovni je oko 100 evra i svake godine ostvarujem neki popust jer sam redovna musterija. I niko vise ne otvara haubu osim mene da sipam tecnost za stakla. Nikada me nije ostavio na putu iako smo se burazer i ja nenormalno izivljali na njemu menjali brzine samo kad lupi u okidac okretali pod rucnom. I sve je jos original na njemu. Aj ti tako vozi golfa pa ces generalku da radis na njemu

  16. Iskreno u Srbiji, Opel postaje sirotinjska majka. Ima jako puno jeftinih delova kod ovih što rasturaju Voksale.
    Mada i ono za potrošnju si upravu. Ja sam danas na relaciji Pa-Bg-Nbg i nazad napravio 120 km i uspeo sam da potrošim 11.3 litara goriva, a ne mogu baš da kažem da je bila neka preterana gužva. Pre neki dan sam za 80 km Mečkom potrošio 7 litara, a ima 500 kubika i 12 konja više.

  17. Могу само да замислим њушку која би дала 3000е за овог голфа. У ствари не могу.

    Лагуна је прелепа и делује очувано, мада опет за те новце може свашта да се нађе.

    iako smo se burazer i ja nenormalno izivljali na njemu

    Имаш гаранцију?

  18. Имаш гаранцију?

    Nisam te razumeo kakvu garanciju? Onu koju daje fabrika je izasla, tada je bila 5 godina.