Automobilizam

  1. Fino izgleda, samo njušku uvek zaseru, nekako ne štima nešto tu.

  2. Па оно, мени некако симпа. Свакако боље него

    http://www.b92.net/news/pics/2012/04/17/8807068054f8d2bcab8756174800611_orig.jpg

    е ајд ви четери погурајте ову жајкову дефку на насловну, та дефка је објашњавање живота

    Едит хвала :)

  3. Prištevac, u prednosti je zbog pozitivnog iskustva koje imam sa tim autom. Svako brdo sam lagano prelazio. Jednom idoh u neko bosansko selo, lije i iz neba i iz zemlje, bači nekog Volva ispred mene sa makadamskog puta, dok Golf prođe ka' iz pičke. Dobro, zavisi i od vozača, ali Volva je muškarac vozio. Bolji je za snijega i van puta od Eskorta i to mnogo, izuzmimo to što Eskortu tako trap stradava. Evo da uzmemo Suzu, koju i ti voziš. Trebao bih da strahujem za karter preko svakog kamena, a da je podignem bila bi nestabilna i ne bi izgledala fabrički, nego seljački (ne znam kako se ponaša po terenu, pošto je nijesam nikad vozio tuda). Istina, Jugo je dobar po takvim terenima, ali koliko je Jugo pouzdan...
    Slobodno predloži i ti nešta (ili bilo ko drugi), pošto se mene vođe Golf sam nameće kao najbolja kupovina, ali da ovoga puta ima malo jaču konstrukciju od Pande (i naravno da je veće i ima 4/5 vrata).

    Za dobar grip zimi su bitne dobre gume, lanci, kao i to da je veći deo mase auta nad pogonskom osovinom

    Dobre gume ima svako moje auto, pa to neće biti izuzetak. Lance sam jednom u životu stavio (tad sam viđeo da su nepotrebni), a svake zime svakog dana vozim auto, čak i kad je bilo vanredno stanje sam bez lanaca išao, a niđe se nikad nijesam zaglavio (da se nijesam sam mogao odglaviti). Išao sam bez lanaca i po sjeveru CG (Plužine, Šavnik, Žabljak) i niđe se nijesam nasukao i nije bilo toga brda kojega nijesam mogao da pređem. Dobro, to je, istina, dizel, ali ne vjerujem da bi benzinac trebao da omane.

    http://www.youtube.com/watch?v=XHV1RMtQikE

  4. http://novosti.rs/vesti/srbija.73.html:476009-Prevrnuo-se-kamion-u-koloni-zarobljene-stotine-vozila
    Jebeš mu majku, dobro ovo pada.
    Najgore je kad snijeg pada, pa ti zaledi brisače, pa onda moraš rukom micat' govna kroz prozor.

    Ovako je bilo kod nas prošle godine:
    http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/put-pluzine-scepan-polje-zatvoren-saobracaj-slika-107280.jpg
    http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/ledenice-prijete-sa-tunela-putu-pluzine-scepan-polje-slika-227247.jpg

    Ovaj put sa prve slike je išao na semafor. Ja sam prošao jednom na crveno, jedva se razminuh lolo

  5. Zna li se koliko košta?
    Dizajn mi se ne sviđa baš, ali djeluje luksuzno. Ovaj kovrdžavi Ustaša me nervira.

  6. U americi 61.000 dolara
    pise ti na kraju snimka

  7. Idi bre, ja mislio to povoljno x)
    Nikad ne bih dao za kola preko 15 hiljada, teorije nema (sa sadašnjim primanjima plate).

  8. Pa taj auto spada u premijum klasu tako da jeste jeftin sobzirom da spada u istu klasu gde i mecka s, lexus ls. bmw 7, audi a8.
    Za nas jeste samo san, ali ja volim sanjati :D

  9. Jes', ali ko garantuje da vrijedi za toliku razliku u cijeni (mada ne izgleda loše ono što na snimku vidimo)? Nema ga na našem tržištu, pa je roš rano za neke ozbiljnije analize, mada po meni je mnogo para preko 30 hiljada za auto (bilo koje mislim). Čisto kurčenje. Kod nas za te pare najviše kupuju X6. Onda mu stave 22'' felne i gume ka' kod bicikla.
    A i podsjeća malo na Mečku i Leksusa, što mi se lično ne sviđa. Dobro, nije ružan, samo mi djeluje starije.

    'Oće li ga biti na prodaji kod nas, šta misliš?

  10. Bio je prosle godine na bg sajmu izlozen smarao sam hostese i rekle su da moze se naruci ali moras da prodjes njihove provere u smislu da ma mozes da platis i odrzavas bez problema.
    Ne znam koliko znas engleski ali lik na snimku kaze da u americi ako si zainteresovan za njega dovedu ti ga gde ti hoces na test drive i kada treba da se servisira oni ti isto dodju da ga preuzmu gde ti hoces. Stim sto za tu uslugu nisam pitao nase.

  11. Odgledaću kasnije pojačan snimak.
    Vjerovatno se naručuju djelovi (jer sumnjam da većinu dijeli sa ovim evropskim, a svakom autu se desi da ode štogođ), a to umije biti cimanje i smor, pa bih vjerovatno (da mi ga neko pokloni lolo) držao jedno auto u rezervi.

    Jel' su tebe aero ili klasične metlice? I voziš li kola po kiši x)

    http://www.vrelegume.rs/vesti/policijske-potere-odlaze-u-istoriju-tehnologija/
    Vjerujem da će se kod nas nastaviti. Baš bilo zanimljivo kad nekim prdavcem bježiš od Audija 80 u Jugo opremi, sa 1.6D motorom od 39KW.

  12. Obicne, obicno kacenje 45x55. Vozim po svim vremenskim prilikama ravnopravno, nemam strah niodcega moji su me kalili po najgorem vremenu i najvecim guzvama.

  13. Nevjerovatno da ti traju 5 godina, a ne ostavljaju trag. Pošto ih plaćaš?

  14. Ma ta tehnologija jos dugo nece zaziveti nigde a kamoli kod nas. Koliko god bude bio dobar njihov sistem hakeri ce ga obarati i uvek ce biti jurcanja i bezenja. Ne mogu to da nametnu jer je automobilska industija prejaka, sami automobilski brendovi ce biti protiv toga jer onda nece biti stimulisani da prave velike i jake motore sto ce se lose izraziti na slabije autombile i njihove cene............................... mrzi me da kucam iznervirao sam se

  15. Ma gde ne ostavljaju trag postale su govno jednom ih cale zamenio u servisu i tu su ga osurili, a skoro sam ja nasao neke u obicnoj prodavnici vece su govno nego one koje su bile.

  16. GTD
    Može i jedno i drugo, al' da ga nije baš lako zaglaviti u nametu. Nameće mi se Golf kao logično rješenje. I nek ne bude osjetljivo na prelaženje malo veće kilometraže.

    Za te pare - pasat 3, audi 80, džeta, golf,

  17. Ja mijenjam jednom-dvaput godišnje, mada prelazim od 30 do 50 hiljada.

    Nekad su predlagali da se auta limitiraju na 120km/h, jedu govna.

  18. Pasat i Audi su niski, a ne bih da podižem, eventualno 2cm. Šćeo bih da ga zadržim u fabričkom stanju, pošto ne košta 200 eura.

  19. Nekad su predlagali da se auta limitiraju na 120km/h, jedu govna.

    jedu govna a da pogledas malo po evropi videces da malo po malo pa podizu max dozvoljenu brzinu. Ne mozu automobili da se mere sa starim i da kazu da sada 200 na sat nije bezbendu kod luksuznih automobila. Sada se u premijum autima kad vozis dvesta osecas i jesi bezbedniji nego nekada na 120.
    A da nepricamo o automobilima koji mogu da ostvare brzine preko 400 sta je za njih 200??

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.