Automobilizam

  1. Još u Njemačkoj imaš autobane bez ograničenja.

    Sada se u premijum autima kad vozis dvesta osecas i jesi bezbedniji nego nekada na 120.

    80km/h nikad nije bilo brzo, čak ni za ruska kola 80-tih. Pa fića je mogla nizbrdo preko stotke. Specijalka 120km/h na ravnom lagano. Jugo 45 može 120km/h (istina, trese se i ne čuješ sopstvene misli u kabini). Mene je Golf najtiši na 110-120km/h u vožnji...

  2. Pasat jes onizak, al na audi moreš stavit malo više gume i to će ti biti dovoljno za snijega. Audi sa dobrim amortizerima je povisok.

  3. Misliš na jaje ili B2 CC? Ne znam, jebem li mu.
    Džeta ima nazad ogibljenje sa Golfa, pa je zna bačati po putu. Ali, lako se rješava i pri tome se dobije 2cm visine.

  4. Ona prva škoda superb je previsoka sa novim amortizerima

  5. Produženi Pasat, meni fino auto. Legenda kaže da neko ko ima noge može da sjedne iza vozača.
    Golf dvojka za rusko tržište imao 12 centi klirensa.

  6. Skoro sva vozila koja se prodaju u kinu mogu se kupiti sa duzim medju osovinskim razmakom

  7. Ma u Kinu se prodaje svašta. Od džeta dvojki do audija 100 c3.

  8. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mnogo je lep
    samo verujem da ova varijanta sa slika nije ispod 30k?

  9. Mazda6 2.0i Attraction
    Cena: 25.790 evra
    Motor: benzinski/atmosferski, redni/4, 1998 cm³/direktno ubrizgavanje goriva, 107 kW, 145 KS pri 6.000 o/min, 210 Nm pri 4.000 o/min
    Transmisija: Na prednje točkove, M/6
    Ogibljenje: napred MacPherson, nazad multi-link
    Performanse: 0-100 km/h – 9,6 sec, maksimalna brzina 206 km/h
    Prosečna potrošnja: 5,5 l (fabrički podatak), 7 l (na testu), emisija CO₂ 131 g/km
    Karoserija: limuzina 5/4, DxŠxV 4870x1840x1450 mm, međuosovinsko rastojanje 2830 mm, masa 1300 kg, prtljažnik 489 l

  10. Cek koliko on to ima mesta u kabini?

  11. Sta je bre ovo moja dnevna soba?

  12. Ajde po vama koji je ultimativni terenac (mislim u svim cenovnim rangovima i svim kubikazama......)?

    Nema potrebe nabrajati. Dokazano najbolji PRAVI terenac je Tojota Landkruzer. Terenac u smislu da ga vozis tamo gde nema puteva, i da sa njim zavrsavas sve poslove vezane za trasport ljudi i robe. Posle nje idu stari Land Roveri. Svi ostali su pokusali i propali.

    Inace od onoga sta sam ja imao i vozio:

    Vlada Njiva- ZA: odlicna prohodnost, vrhunske terenske gume standardne, jeftini delovi, lako se vozi. PROTIV: Trosi u PM za tako mali motor, kvarljiva, uzasna na asfaltu, bucna, imas mesta za cetiri coveka sa malo opreme i to je to.

    Suzuki Samuraj: ZA: isto odlicna prohodnost, zadnja vuca osnovna, ne trosi previse, smesni ali izdrzljivi motori. PROTIV: Skupe gume, skupi delovi, prevrtljiv, treba znati voziti, ako ma platneni krov LADNO u P.M., bucan, mesta nema ni za ljude kako treba, teret zaboravi.

    Mercedes G (Puch): ZA: Odlican kvalitet, odlicna prohodnost, osecaj kao da vozis Mecku, dosta mesta i za ljude i za stvari, brz na asfaltu, vrhunski meckini motori pogotovu dizel. PROTIV: SKUPO SVE U MATERINU!!! Ajd sto je skupo, nego i do delova se tesko dolazi.

    Pajero: ZA: dobar kvalitet, dobri motori, dobra prohodnost, solidan na asfaltu. PROTIV: naglo propada sa godinama, zahteva dobro odrzavanje, kome majstor suster rasturi prednji most i ne sastavi kako treba, jebao se. Delovi solidno skupi, trosi prilicno cak i dizel.

    Land Rover 3: ZA: Najbolji Land Rover ikada. Gibnjevi na sva cetiri tocka, neosetljiv na tovarenje, dobre terenske gume standard, najveci klirens, relativno mala potrosnja, lak za popravku, jeftini delovi, vrhunska prohodnost, mesta ko u dvosobnom stanu, ceo od aluminijuma, vecita stvar. PROTIV: Udobnost traktora sa velikom kabinom, spor, bucan, neudoban, uzasan na asfaltu, prevrtljiv, lose grejanje.

    Range Rover: Djubre. Bure bez dna. Nemam lepe reci. Jeboga konstruktor. Od ovoga gore globe neeeeema... Nisma ga ni vozio kako treba koliko se kvario, a na teren nisam ni smeo da ga isteram. Srecom sam ga prodao.

    Land Rover DEFENDER: ZA: MNOGO bolji na putu, brzi, stabilniji, udobniji, bolji i na terenu. PROTIV: MNOGO kvarljiviji i osetljiviji, vise i od Pajera, dosta vise trosi od trojke, ima opruge, osetljiv na pretovaranje, motori su i italijanski i od BMW-a, i Land Roverovi, menjaci stradaju.

    Nisan Terano: ZA: Iznad svih ocekivanja dobar. Malo trosio (i jos benzinac), dobar na asfaltu, solidan van njega, nista se nije pokvarilo za dve godine. PROTIV: Nije to pravi terenac, mnoge stvari nisam ni pokusavao sa njim, jer sam znao da nece izdrzati.

    UAZ: ZA: Prohodan, dosta mesta, dobre gume standardno, stari modeli imaju blokadu diferencijala. PROTIV: Trosi dosta, pogon je solidnog kvaliteta, ali motor je djubre, ako ima blokadu, moli Boga da je pogon ceo, jer 95 posto ljudi ne zna kako se i kada to koristi, los na asfaltu kao i Niva, truli.

    Vozio sam i Wranglera, Isuzu Trooper, Cherokee, Grand Cherokee, Discovery, Toyotu Land Cruiser AR 55, Kampanjolu, ali ne dovoljno dugo da bih mogao da tvrdim kakvi su u produzenoj ekspoloataciji.

  13. Dokazano najbolji PRAVI terenac je Tojota Landkruzer

    Na koji si model mislio? Da li on ima reduktor i blokadu diferencijala?

  14. Da ja napišem štošta za Uaza 469 iz moga iskustva.

    DOBRE STRANE:
    Prohodan vrhunski, prohodniji od mnogih drugih. Pravo auto za terena. Šiblje, drva i razna govna ne ostavljaju tragove po fabričkoj farbi. Svud prođe đe i Tam 110, samo sporije. Gibnjevi ka' kod Fapa, ima ih 4. Jako pouzdan, svak ga umije popraviti. Ima 2 rezervoara. Lako je ubudžiti mečkin dizel, mada ništa ispod 250D ne bih stavljao. Krajnje jednostavno auto, do 80-tih ga nijesu radili za civile. Ima reflektor, što može pomoći za lova.

    LOŠE STRANE:
    Kad se zaprljalju neki filteri i kurci zna i 40 litara da troši. Ne mogu da se otvaraju prozori, osim ako su od Huntera. Sjedišta ne mogu da se pomjeraju, a naslon se podešava ručno u 2 položaja (ne važi za ova normalna što se u njega ugrađuju, sa naslonom za glavu). Treba se povremeno dotezati, pošto se nekad rasklima, jer nije predviđen za vožnju po asfaltu. Ove novije verzije su dosta nekvalitetnije, a i skupe. Pri tom motor ne zadovoljava Euro 3. Nije neki trkač (a i ne traži se to od njega), ide 80-90km/h

    http://www.youtube.com/watch?v=SQoeHvbwaUM

  15. To neki sudar?
    Mene su kola prljava otprilike toliko poslije 100km.

    Imam ponudu za Audi 80 sa plinom, iako ga ne podnosim (na plin mislim).
    Kontam da bih odvalio branik po ovolikom snijegu:
    http://www.youtube.com/watch?v=31GsFWMI7Jo

    P.S.
    Znaju li ljudi iz Rume da voze? Jedan se isključio sa skvera na bulevar i upao u tuđu traku. Tako je vozio otprilike do semafora.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.