Automobilizam

  1. mislim da nema...
    popravice se trajanje baterije, strpljenja samo. tesla vec tera 400km, sto mu dodje ko kod automobila skoro.

    svi argumenti ce ostati na onome "ali nemaju kocije konja ispred"

  2. Zbilja, koliko otprilike potroši on na 100km u eurima (pod uslovom da se ne budži brojilo)?
    I koliko košta?

  3. За почетак би било довољно и одлично да се возе хибриди и да се појачава удео јавног масовног превоза у целокупном транспорту. То би много смањило загађење. А ево га један бмњ хибрид:

    http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2013/09/BMW-i8-1.jpg

    :3

    А што се тиче овога што Тојота ради, има то неко своју улогу али нисам сигуран да је преевише потребно, зависи од града до града, можда њима треба.

  4. kosta mnogo, mislim nesto manje od 40000€.
    a trosi oko 13kWh na 100km sto mu dodje ovde, oko 1.7 franaka.

    u srbiji, aj da racunam da bi te oteralo u crvenu zonu, pa bi ako uglavnom punis nocu, po jeftinoj struji, a samo ako je nuzda, po danu izaslo oko 5-6 din / kWh u proseku...

    dakle racunaj oko 80 din /100km, sto mu dodje, ako je ovo tacno:
    http://www.retailserbia.com/info/cene-goriva-srbija

    ekvivalentno oko 0.53L po 100km

  5. За почетак би било довољно и одлично да се возе хибриди

    http://www.vijesti.me/vijesti/inovacija-niksicanina-aleksandra-marojevica-audi-1990-ide-vodu-clanak-208564
    Imamo mi za sve rješenje.

    Kad smo kod zagađivanja, volio bih ovo da imam:
    http://s3-media1.ak.yelpcdn.com/bphoto/-WylNBse4O7W8z83WNgVtg/l.jpg

  6. dakle racunaj oko 80 din /100km

    Moderni plin. Ali preskupa kola, jebi ga. I ružna.
    Mada, još magnet na brojilo i milina.

    EDIT:
    Kako je kod vas plin skup.

  7. I ružna.

    ovde ne mogu vise da se slozim sa tobom. uzeo bi i dizajnera bi lupao drvenim lenjirom po glavi sto ovako predstavlja elektricne automobile, ko da su igracke.

    a nisu, daleko su od igracke, mogu da se naprave vrlo korisna da budu.

  8. sta zajebavas GTD, plin kosta 80din / litar. racunaj da na plin auto potrosi 7-8l u proseku na 100km to nije 80 din /100km nego 550 - 600 din /100km

    da ne pricam sto bi za auto sa snagom koju ima ova "igracka" to bilo mnoooooogo vise od toga.

  9. Pa ne kažem da troši ko plin, pročitaj pažljivije. Kod nas je plin (bio), mislim, oko 60 centi (na pumpama koje ga imaju).

  10. predji godisnje kolima recimo 30000 km i razlika u gorivu je oko 2800€ za benzinca i 1300€ za gas...

    ako svejedno imas pare i oces skupo auto, ili na lizing rgas uglavnom, pocne da ima smisla...

  11. sto vise prelazis, to vise pocne da ima smisla ovo.

  12. Ja neđe oko 35 hiljada, al' odakle našem čovjeku 40 hiljada za kola...

  13. pa to i kazem, trenutno su preskupi sto su novi, i jos uvek sluze manje vise za kurcenje nego kao nesto korisno.
    ali, misljenja sam da ce da se promeni to, i da ce za 4-5 god da se dodje do malo jeftinijih modela, i da pocnu da se pojavljuju i polovne verzije, i da se napravi mreza punjaca velike snage po putevima.

    tad cu i da kupim jedan, a do tad mislim da necu ni da kupujem auto...

  14. A ja ću tad, ako Bog da, da obrnem milion sa kolima (ako već nije obrnut).

  15. Па ако је уштеда 2800е годишње, исплати ти се више него да купиш нешто од 25 до 30 хиљада еура, а о скупљим да не причамо.

  16. A i 25 je preskupo. Osim za neko legendarno auto prema kojem čovjek gaji velike emocije, a pritom ima te pare.

  17. Али бмв и нема ништа јефтиније од 30 хиљада чини ми се...

  18. Vezano za buseve u Švedskoj ima super linija, ali ima i gde uopšte nema linija. Npr. meni nijedan bus ne ide do firme. Iz Halmstada do Jetinge-a u čijoj mi je blizini firma. Ide samo voz, ali do voza ima 7 km od stana do stanice. Trebao bih 2 prevoza da promenim, a mesečne karte su poprilično skupe. Imam skoro 2 rezervoara goriva za te pare. Tako da lepo pičim magistralom, pa autoputem jedno parče i onda silazim pravo pred firmu. A i btw ovde su mala kola (polovna) koja manje troše skuplja od onih jačih. A i ne možeš ništa normalno da uzmeš za 1000 eura.

    Šta mislite o ovom sranjcu?
    http://www.bytbil.com/bilar/renault/megane/2v3re3sg/UECBUDIAAcMv6cM-cQAw8ACxaA__!

    A i mislim da bih mogao da ga uvezem posle.

  19. enemyofthefreeworld
    Али бмв и нема ништа јефтиније од 30 хиљада чини ми се...

    Imaš kockicu za hiljadu eura. A i ljepša je. Doduše nije nova lolo

  20. kako god, elektricni automobili nisu benzinci i da, nemas motor sto urla kad stisnes gas, nego neki vuuuuu zvuk, i jeste kad stanes zvuci kao da se sve ugasilo, i da, kocnicu skoro i da ne koristis nego gasom kontrolises i kocenje i ubrzavanje, kad pustis gas motor koci i puni bateriju, ali se naviknes na to za cirka 10s voznje a vec nakon par minuta pocnes da kapiras da je to ustvari jedno 50x bolje od benzinaca, drkanja menjaca i buke. sve ovo ima neki sarm, koji je drugaciji, i mislim bolji.

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.