Prijava

@wojtek
Očigledno da je pištanje kompov poziv za SOS :)

Nego, kad sam već tu. Imam dva problema. Prvi je, hard diskove na kompu (dve particije) pokazuje dole desno pored sata, u opciji Safely Remove Hardware k'o da su neki eksterni ili kao da sam flešku munuo unutra. To nije normalno ponašanje i cenim da mora na neki način to da šteti hardu. Jel imao neko iskustva sa tim?

A drugi, laptop. Tipa, u proseku jednom dnevno se ugasi. Eto, sam od sebe. Znači uključen na struju, sve po propisu, nije do baterije i tako neke banalne stvari. Pa sam mu ja kao nabacio neki Hardware ko zna kakav Monitor gde meri temperaturu, i video da 3 sekunde pre nego što se ugasi temperatura mu skoči negde u 80 - 90. Ako možda neko zna bilo šta u vezi tog problema?

Mislim da tvom laptopu treba ciscenje iznutra. Meni je tako 'radio' jedno vrijeme, pa sam ga nosila na servis i vjerovao ili ne, samo su ga ocistili i radio je kao sat.

A kad smo vec kod toga, jel neko praktikuje da sam cisti laptop iznutra ili se to radi iskljucivo u servisu?

Ја имам класичан десктоп, ал га редовно чистим, штавише уживам у томе. Лепо га расклопим, па педантно очистим и склопим. Ко у Амелији Пулен. Што је поприлично иронично, јер ми је соба најговњивије место на свету и заболе ме за то.

a cime ga cistis?

Прво га усисам онако нерасклопљеног, само са склоњеним поклопцем кућишта. Како ми рачунар стоји испод стола, скупља се доста прашине, па усисивач извуче доста тога, поготово крупније комаде. Онда чистим део по део (осим процесора и хлађења - то остављам), прво влажним марамицама, па онда неком крпом коју напрскам средством за чишћење рачунара (купио у Гигатрну - зове се МултиКлинер), оставим то да делује који минут, па пребришем сувом крпом.

zahvaljujem na iscrpnom odgovoru :)

al me zanima dal i laptop moze da se otvori i ocisti, a da ne zeznem nesto... jer mislim da ce mu ubrzo trebati novi servis, prosao je dosta kilometara...

merci i lap top se moze otvoriti i ocistiti, nije nikakva mudrost, kada skines poklopac sve ce ti se samo kazati : )
A wojtek ne bih ti bas preporucivao da necim vlaznim cistis komponente, koristi samo suve krpe.
A za ovo gasenje sa lap topom, to ti je samo temperatura, poveca ti se temperatura i onda se on restartuje jer je tako namjesteno u biosu da se restartuje na odredjenoj temperaturi. U sustini i tebi treba ciscenje lap topa ili u najgorem slucaju da promjenis kuler, mozda je slab.

Sad primetih da je SBB povecao "down speed" za 50% za iste pare, nije lose. Kad bi jos nesto u ovoj zemlji krenulo ovim putem, pa da se necemu i nadamo...

Pitanje za sve koji znaju odgovor i uzrok
Imam jedan Asus LCD već 3 godine i ukoliko je spoljna temperatura malo niža, prilikom prvog dnevnog paljenja slika počinje da podrhtava nekoliko sekundi ili minut-2, pa onda prestane, i šljaka normalno. Ovo se dešava samo zimi, kad je temperatura niža od uobičajene sobne, dok leti nemam takvih problema. Mislim, nije problem, samo se bojim da je najava za kontejner uskoro. Jel se još nekom dešava slično, pošto i ortak ima sličan monitor sa identičnim poigravanjem ekrana?

To samo drhti ekran jer mu je hladno. :)
Salim se, nemam pojma u cemu je problem.

Kradja neta. Kako to cudo funkcionise i koje uslove mora da ispune ciljana meta? I da li je moguca kradja samo od ljudi koji poseduju vajrles?

vajrles se lako krade ako se uzme u obzir da dosta ljudi ima dsl telekomov hgs520 modem a sifra i user ti dodje po difoltu "kljucduzine13" ovo je iz uputstva i vecina ih jos uvek koristi.
Pod uslovom da je ukljucen.

Sto se tice samog dsl ili cable neta to vec ide malo teze....

Pa pazi ovako, obrne me burazer i kaze da ne skidam nista doneo mu ortak flesku krade mi internet ali to ne radi stalno vec tako jednom u mesec dana, i ja pokrenem test da vidim da li to stvarno radi, brzina 1.30 mb/s (prvi put pici ovoliko) ping 85, logican zakljucak mi je bio da ne krade od mene.

Pa pazi ovako, obrne me burazer i kaze da ne skidam nista doneo mu ortak flesku krade mi internet ali to ne radi stalno vec tako jednom u mesec dana, i ja pokrenem test da vidim da li to stvarno radi, brzina 1.30 mb/s (prvi put pici ovoliko) ping 85, logican zakljucak mi je bio da ne krade od mene.

to nije nacin da ga proveris no menjaj sifru ili nadji neki zone alarm ili neki program slicno pa vidi mozes li da stopiras njegov upad no brate izguglaj malo ...

Remac
provjerio bih da imam neke komponente viska. sad ne znam da moze biti napajanje, sve on pokrene, sto bi rekli "poda on struje", prije mislim da je nesto ovamo.

Ja sam to rijesio tako sto: graficka, hdd-ovi, cd rom-ovi i maticna imaju svako svoje posebno napajanje ! Malo vise prostora treba al'.....
Izgleda sasavo al' meni se vise komp ne gasi ..... :PPPP

@Remac
Samo da se pohvalim da sam rastavila laptop, obrisala prasinu, ponovo ga sastavila (za divno cudo nema cak ni viska djelova) i... PONOVO SE NE CUJE KAD RADI! :D
mislim da sam se opet zaljubila u njega... :D

Pitanje jedno, možda neko slučajno zna...

Imam Firefox 4 i dok četujem s nekim na Fejsu, tekst u čet prozoru mi treperi. Bukvalno. Iritirajuće je već malo. Probao sam sa menjanjem fontova, sa stavljanjem difolt podešavanja i sl., ali ništa nije uspelo. Nigde drugde mi se ne dešava da trepti tekst, samo u čet prozoru. Na Firefox-u 3.6 se to ne dešava. Na Chrome-u se to ne dešava. Na IE 9 se ne dešava. Da li se neko slučajno susreo sa sličnim problemom i zna li kako da ga rešim? Hvala.

mislim da ti je to zbog nekog smooth scrolla ili tako nesto. ustvari skoro sam siguran da je zbog toga, dok kucas on hoce da skroluje tekst na gore i treperi.
probaj ili to negde da iskljucis ili kupuj bolju masinu, sta da ti pricam :)
cuo sam za ffx4 da nije nesto sjajan po pitanju optimalnosti...

Pokušao. Ništa. Ja sam čitao po forumima da je FF4 okej, čak i sad, dok nije u full verziji. Ali meni ne skroluje nigde. Samo treperi. Otprilike u intervalima od pola sekunde. Tekst se bolduje, pa vrati u normal, pa bold, pa normal...

bem li ga onda...
ja vala probao sve. i ranije eksplorere, i fajerfoksove i hromove, sad skoro probao i safari na novom laptopu, i ne nadjoh upotrebljiviji browser od hroma (bagovi, brzina, userfrendlines) ni na kom operativnom sistemu.