Prijava

kad si vec kod toga puno je alternativa... naravno svako ima svoj ukus... ;) a ja se drzim ccleanera, eset antivirusa, sophos anti-rootkita.... ugl sve je to ne potrebno da se instalira, kao sto si rekao, linux (Y).

pored k-lite codec packa instaliraj jos hjsplit, Avisynth, VobSub

Ja bih ti se ovde zahvalio na pomoci. Molim te, nemoj vise da pomazes strucnim savetima.

električar
Instalirajte Spybot - Search & Destroy na računar i povremeno skenirajte, dobra stvar skroz. Inače sa neta možeš da skineš malver koji antivirus ne može da otkrije, a koji usporava računar. Ovo čudo ih otkriva i briše.

Препорука и од мене, користим га већ 2-3 године. Одличан.

Користи ли неко неки firewall? Питам јер ја одавно користим ZoneAlarm, и посљедица је нешто спорије подизање система, али кад сам видио колико је шпијуна и осталих гована с нета блокирао (говорим о хиљадама) за све то вријеме, не миче ми се с компјутера. Користим га у комбинацији са АВГ-ом, и није лоше, али ето, занима ме ако неко има искуства с неким другим, подједнако добрим firewallom, а да је можда лакши за компјутер.

Mala napomena ako imate Linux, nemojte misliti da ste 100 posto zaštićeni od virusa. Postoje virusi i za Linux, samo ih je mnogo manje. Zato instalirajte antivirus OBAVEZNO. Neko je pomenuo gore rootkit remover, to je isto dobra stvar za zaštitu od neželjenih napada na računar.

E чкама_лама imaš ComodoFirewall, on je dobar ali je problem što blokira sve živo na računaru, pa treba znati raditi sa njim. Ja sam se sa njim malo igrao na vežbama, besplatan je ali postoje neke profi opcije koje se doplaćuju ako želiš. Realno one za kućnu upotrebu i nisu potrebne.

imam ja jedno pitanje ali je hardversko. Kada vrisne hard disk jel onda nece ni do biosa da dodje? sad sam upalio komp, nece ni do biosa da dodje, ne salje signal na graficku da se upali monitor (graficka je utaknuta kako treba). Nekako mi je cudno da mi ode graficka, ona je sasvim dobro radila, kontam da je vrisnuo hard disk. Kada se upali komp pocne da pisti onaj njegov zvucnik u kompu, ali nije kao kada graficku istekate.

Bios nema veze sa hardom, možeš slobodno da ga isključiš. Ako pišti moguće je da je ram otišao, ali nije sigurno. Sve zavisi od računara. Meni je na starom pištao bez rama, na ovom novom pišti bez grafičke.

Leclec procesor najređe crkava, jednom u milion slučajeva.

da li se to moze desiti ako nema one masti na procesoru?

ma meni je ovo nesto skroz cudno, ne vjerujem da je graficka, drugacije mi je pistalo kada sam je jednom iskljucio

Misliš paste? Pa može, ako si ga silovao puno pregori ko licna. A vidiš može i da bude napajanje. Ma sto kuraca može da crkne, ako hoćeš da proveriš menjaš jedno po jedno.

da li se to moze desiti ako nema one masti na procesoru?

Ne seri da nemas termalnu pastu na procesoru?

provjerio bih da imam neke komponente viska. sad ne znam da moze biti napajanje, sve on pokrene, sto bi rekli "poda on struje", prije mislim da je nesto ovamo.

Ово што каже електричар, једна по једна компонента. Ако имаш интегрисану графику на матичној, избаци графичку ако сумњаш на њу, и пробај да дигнеш систем без ње. Мени се десило једном са dial-up модемом, једном са флопијем, једном је била радна...
А и то за пасту је врло могуће, то можеш и сам да одрадиш. Купиш пасту (не би требало да је скупа), премажеш и вратиш на своје мјесто. Скоро сам то одрадио на сестрином компу и код комшинице, тако да је то чест проблем, рекао бих.

Remac može napajanje da bude pokvareno, a da računar radi neko vreme normalno pa da se onda ugasi ili restartuje. Ja sam imao taj slučaj skoro. I ako imaš modem, vadi ga napolje obavezno.

Aman da mi je vrisnuo slot za RAM, evo sad radi komp sve normalno, ubacio sam RAM u drugi slot, izvadio bateriju da skroz restartuje i evo fercera

@Remac
Imao sam situaciju sa pištanjem 3 puta u životu i svaki put se ispostavilo da je napajanje. Znači plus jedan da je otišlo napajanje, a ista je situacija, iz 10. puta se i upali normalno, pa radi.

ja sad kada sam mu zamjenio ovo, upali iz prve, sve bez problema. Ma ko ga jebe, izgleda da cu sutra uzeti novi a ovaj cu probati da uvalim nekom komsiji slini za neke male pare.

Haha nosi ga komšiji dok još radi, ako se ugasi pitaj boga da li će moći opet da se upali.
E Anchor ja sam imao isti kvar skoro na mom računaru. Posle pola sata šaltanja upali i radi normalno. Na kraju puko skroz pa sam morao da menjam napajanje.

E Anchor ja sam imao isti kvar skoro na mom računaru. Posle pola sata šaltanja upali i radi normalno. Na kraju puko skroz pa sam morao da menjam napajanje.

Pa ja kažem, imam iskustva sa pištanjem. Kad ga upališ, ako ne počne odmah da pišti podići će sistem. Bilo je predloga da je kuler pun prašine, pa ne može da o'ladi i tako to, da je konstantno visoka temperatura kompa, mada to nikada nije potvrđeno.

Ако добро ради неко време, па почне жестоко да кочи или се рестартује, углавном је проблем процесор, тј. прегревање истог. Није ствар за зајебаванцију, гледајте дузмете квалитетно лађење или држите комп напољу или тако нешто.

Што се пиштања тиче, колко знам, то је углавном РАМ или хард, ал ја кад сам имао фрку са тим, испоставило се да је матична.