Prijava

za sad se trejleri poklapaju sa leakovanim spojlerima

Змају, добар део тих спојлера је оно, здрав разум јбг, логично је очекивати да ће се ови скупити код Зимоврела, да ће ту бити главна крљачина за мртвима и да ће маса главних ликова да цапне. А онда су оне батице само то надоградиле фен фикшн издркавањем које су мењали сваке три недеље.

moramo čekati epizodu da vidimo koliko je bilo pogodak

Ne lupaj mosasauruse onaj lik sto je okacio plot cele prosle sezone 95% stvari je tako i bilo do najsitnijih detalja

Могуће. Али то није зато што је он ингениозан, него што је гејмотрон болно предвидив

mozes za posljednje dvije sezone reci da jesu, ali ispocetka nisam mogao ni naslutiti u kome pravcu ide radnja.

prosle sezone su imali brate informacije, za ovu tesko.
hbo se uozbiljio jako

Ovo sa maloprsticem je jako interesantna teorija.

Ali mislim da neee. Iz više razloga kao prvo mislim da taj njegov osmeh je u stvari izraz podcenjivanja sagovornika u smislu: jaoo kao nemaš pojma. Drugo, mislim da je scena sa plavusom samo ubačena da bi ga Arija Stark provalila.

Treće, ako bi ga analizirili kao lik iz knjizevnosti moramo zakljuciti da se autor nije bavio mnogo sa njim i da nije mnogo bitan lik. Pa da počnem.
1. Poreklo: Siromašan maleni nebitan plemić. Čiji je deda dosao iz Bravosa. ( ali kao sto sam kaze, svima su preci od nekud dosli i to ne znacni nista)
Doživeo je dosta nepravdi jer osim siromastva, nije bio ni lepotan, a ni neki heroj.
2. Razvoj i uloga: prvi deo je potpuno preskočen i njime se autor nije bavio. Prosto znamo da je u nekom trenutku zaključio da mu je jedina prednost britak um i da se njime sluzio. Tako da kada upoznamo maloprstica pa sve do njegov kraja on se ne menja i ostaje isti kakav je bio na pocetku. Međutim, njegova uloga ovde je neprocenjiva. Svog tog sranja ne bi ni bilo da on nije video lestve u haosu.
3. Interesantnost i bitnost za priču: Tu moram da citiram Davosa Sivorta: ako pobedi noćni kralj, nece biti bitno čiji kostur sedi na prestolu. Dakle, bio je veoma bitan, ali vise nije. I bez njega se moze.
4. Odnosi sa drugim likovima: Ta njegova ljigavost je fantastično oslikana kroz sve odnose koje ima. Evo kraja serije jos malo i on je mrtav, a mi i dalje ne znamo da li je stvarno voleo Ket Tuli ili je i to deo njegovih spletki. Niti sta misli i želi od Sanse.
5. Da li može biti pobednik: Teško. Ako bi ga stavili u direktan fajt sa svim bitnim pretendentima na presto on gubi čak i od iritantne Sersi.

- Šta će biti sa Vinterfelom?
https://youtu.be/xHWQFvOKeXU

- Zapaliće ga!

Meni sad kad opet čitam o raspadu Srpskog carstva baš deluje ko zaplet Gejmotrona.

Pazite sad:

Moćna, nekada slavna dinastija Nemanjića izumire (Targarijeni).
Nastaje vakum moći, velikaši se dele, velike kuće Menjavčevići, Vojinovići, Balšići, Dragaši, Brankovići, Hrebeljanovići (Stark, Lanister, Tuli, Barateon itd.) cepaju kraljevstvo, borba svako za sebe, svi protiv svih.
Dok se oni iscrpljuju u međusobnim borbama spema se opasnost koja preti da ih sve zbriše-Turci (White walkers).
Poslednji heroj (kenz Lazar) mora da okupi sve preostale snage za konačni obračun...

I mape kad uporedišš ima smisla :)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Srpsko_carstvo_1360.png

https://i.imgur.com/mWkqVTZ.gif

Ubrzo ide neka teorija da je George R R Martin srbin

Дај неку теорију да ти ниси

Prosto je nemoguce. Svi ljudi na svijetu su Srbi. Isus je bio Srbin. Big bang je svrsotina prastarog Srbina

Jbg, God is a Serb...

Плиду изузетно неквалитетан трол. Јебач га поклопио суп'рбли.