Dž.R.R. Martin - Pesma leda i vatra + Igra prestola (puno opakih spojlera)

  1. nemas bas pametnija posla nego da kupujem 12ti televizor za svoju garsonjeru, infopult je zakon za gledanje filmova i serija

  2. Аууу какво срање бог те јебо

    Аууу

  3. ove vokere vatra malo ubija malo ne ubija haha...
    jel oni funkcionisu kao zombi tipa kad ubiju zivog ovaj postaje ko on ili i to nekad malo funkcionise tako nekad malo ne?

  4. Pa sve je podložno promeni u odnosu na to kako zahteva zaplet.

  5. bila bi fora da dok je dzora umirao, a deneris ga drzi i kao place da mu kaze ser dzora...nee, volim te, oduvek sam te volela........kao druga...

  6. Ne dočeka Džore da vidi Degeneris na tronu.....
    Teon... odmoriće se. Težak život je vodio i tragičan.
    Za Žalobnog Eda mi najŽALije. Jer imao je najbolje ime u celoj franšizi.

    Pojačaće Drugi sinovi i brat Dario priču kao Lu Vilijams sa klupe.

    Moćni Džendrijev kurac...

  7. Ahahah al sva ta proročanstva obećani princ Azor ahai, Deni, Džon a ono dvoje bukvalno čouk u odsudnom momentu kao Toronto u plejofu za vreme Lebronare

  8. Momenat da su zene i decu sakrili u kriptu, iako se zna da ovaj dize mrtve je imbecilan do genijalnosti.
    P. S. Se meni cini ili se Sansa i Tirion muvkaju?! U svoj onoj frci javile se ozbiljne varnice.
    Arja ubila NK <3
    I mnogo mi je zao sto i Deneris i Dzon prezivese.

  9. Битка је врло слаба била...

    Неокаљани не умеју да држе смислену формацију, ови уместо да нагрну на зидове да чувају од пењача дозволили су да их пробију и ту. Слање коњаника да изгину онако само ради ложанице мале баш глупаво...

    Квалитет битке копилана је далеко изнад овога. Али добро сада имамо 10 минута материјала где змајеви лете кроз мећаву.

    Све у свему сад се испоставља да Ћерси има најјачу војску, видећемо шта ће да измисле креатори да ова два чоукера превазиђу и ту препреку до хепи еверафтер

  10. To da Sersej ima jacu vojsku se ispostavilo jos u prosloj epizodi. Receno je i tad da je mrtva trka u pitanju, jer ima gomilu placenika i vojsku onog ludaka. A sad su desetkovani.
    Ono zrtvovanje Dotraka je bilo bas srceparajuce, ali koliko su bili prepateticni u prve dve epizode, sad mi se nesto ni ne prigovara previse. Ozb me blam bio na neke scene. Mogli su slobodno da stave TELEVISA PRESENTA.

  11. Ako ćemo o taktici, nisam ni u Bici Kopiladi video neke ljute flanking manevre. Bitno je da izgleda dobro i da ti je stalo do likova. Nije ovo bazz battles.

  12. Mogli su slobodno da stave TELEVISA PRESENTA.

    Veronica Castro kao Rosa Salvaje

  13. епска рокалијада реално, има најежа и то.

    не треба кењати јбг претешко, па и немогуће, завршити овакав шоу а да се баш буде задовољно. ето ко би реко, да је нешто толико добро да не може да буде добро на крају. књига ће моћи врв, ове ваљда сморило или шта већ не знам.

    арија, има симболике како је убила овог, ту су краља убола деца шуме валиријским блабла, ал реаааално је можда могло јаче типа појави се бог рлор или неки гига азор ахаи па се типа споје он и змај у коме је брен нпр. шта знам јбг...

  14. А не знам, некако ми делује да ће ови баш главни ликови да погину тамо у петој епизоди а да овде гину Џоре Мормонти, Греј Вормови, Бријене, Берик Дондариони, Подрици и тако ти неки полубитни сајд ликови.... Једино контам да Хаунд сигурно преживљава због хајпованог Клегејнбоула....
    Не свиђа ми се једино што су пребуџили војску мртвих због радње, 100 хиљада их је ваљда било кад су прошли зид, а ови само толико Дотрака имају, реално је да сатру мртве, али кењам и ја о реалности у серији фантазије превише....

    Овај пост је био највише у праву, сад се види.

    Ал оно занимљивије је овај други део, реално Дотракија је било пун курац, и кад су се борили са Ленистерима изгазили су их без неког напора, а овде су само погинули, ништа нису урадили. Ако ватра може да убија ове мртве, и пошаљеш гомилу лудака са ватреним мачевима на њих, да баш сви изгину у року од минут је претеривање.

    Само кажем, мртви немају неке невероватне борилачке или тактичке способности, напротив, појединачно су глупи ко курац, њихова снага је највише у бројевима и у неуништивости (а знали су сви пре већ чиме их могу односно не могу убити).

    Капирам да су хтели да покажу да је војска мртвих много зајебана, то је онај стари холивудски рецепт кад не знају како да неког прикажу много јаког онда прикажу све око њих као много слабе. Реалније би било нпр оно бију наши ал бију и Турци, и онда кад се изложе да ће добити, само крену они њихови мртви да се дижу и придружују Ноћном Краљу (реално тај део да све твоје жртве аутоматски прелазе у војнике Најт Кинга је најјебенија ствар у вези војске мртвих, а само су једном приказали то у току целе битке, и то у неком екс макина фазону, ајде сад да јебемо Џона Сноуа).

    Овако се поставља и питање колико је тек војска Ленистерових глупа ако су њих згазили Дотракији и Ансалид ко из пичке, а њих згазили мртви исто тако.

  15. пази статистику овде каже 100к дотрака? то није било ни бли. али баш ни бли. било их је отприлике ко неокаљаних.
    https://gameofthrones.fandom.com/wiki/Battle_of_Ice_and_Fire

  16. уф... а реално како није бре некако појачаније ово мсм не мож га решиш са перорезом јебем му мајку... не би ово код маторог овако прошло.

    сад читам тему од почетка пуца ме нека носталгија.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.