Prijava

Ma pitaj ih tamo, možda i može.
Jebiga skup je ovo sport, ali uvek se nadje alternativa, ja već 3 godine mešam šećer i kvasac za co2. Nije mi teško, mada me menjnje vode ubijalo, pa sam morao smisliti sistem :D
Aponageton je odlična biljka za tebe. Raste na čistom kamenu. Ništa mu ne treba, a može lepo da izgleda, jer ti je aq visok i bar u krajeve da staviš po jedan. Njega sigurno ima u svakoj prodavnici.
Vidim, Nana ti skroz zdravo izgleda...

Јебеш ти ово, ово бре наука. Ипак ћу неку слику да окачим.

Daj sliku, lakše je kada se čuje još neko mišljenje.
Jeste nauka, ali ako te interesuje, svašta tu može da se nauči.
Nisam ni ništa znao, samo dobra volja je dovoljna. Jeste da akvaristi vole mnogo da kenjaju i skoro svi su u fazonu da su najpametniji, ali uvek se može naučiti nešto novo.
Mene je lično sada blam, kakve sam slike kačao po forumima, mada da nije njih gde bi se informisao.

qm.
koliko kosta co2 pumpa? jel se dopunjava cesto...
kako to sa kvascem?
nesto sam razmisljao oko tog co2, (kontam da bi moglo da funkcionise) ubacis s vremena na vreme patronu suvog leda.

sta treba za pripremu zemlje za biljke?

imam jos jedno 2142 pitanja

objasniću ti ja za zemlju kada budemo igrali dote.

Sistem co2 je skup oko 200e izadje komplet.
Sistem secer - kvasac kosta 500g secera, 1/8 svezeg kvasca i jako malo sode bikarbone. Traje oko 15 dana. Izgleda ovako http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_79596076_IMG_7653.JPG
Guglaj za tacne instrukcije pravljenja budzevine, ima dosta tekstova.
Sto se zemlje tice, najbolje je koristiti uvoznu, jer nema pesticida i prosla je sve evropske standarde.
Akvaristi uglavnom hvale TERRA MAGMA zemlju za cvece i imas je u svim vecim marketima. Nije skupa! traje oko godinu dana, zavisi koliko cesto se menja voda.

1. Stavis oko 1cm zemlje, ali ne blizu ivica akvarijuma zbog algi koje je jako vole konzumirati.
2. Ubacis 10% gline sa zemljom
3. Preko zemlje mrezica za komarce, zbog eventualnog presadjivanja i cupanja biljaka. Da je ne bi korenom izvukao u akvarijum i napravio katastrofu.
4. Sve to prekrijes sa od 3 do 6cm sljunka 1 do 3mm granulacije
5. Sadis biljke
Naravno sve ovo zvuci jako jednostavno i jeste, ali ima tu jos hiljada sitnica. Mora se od necega poceti.

a sta mislis o onom sa svim ledom, a ,a ,a ?
suvise nemoguce :)

Pa pitanje je koliko to moze da traje i koliko kosta?
Udjes u Rodic i kupis kilo suvog leda, jel? :D
Ja sam filmski radnik, pa ga cesto koristimo i znam da nije bas lako za nabaviti.
Na ovo sa secerom sam navikao i diplomirao. Ako budes pravio, javi. Ima i tu par forica sa flasom...

E, evo i tebi ako si propustio čenl sto sam okacio pre par strana
http://www.youtube.com/user/TheGreenMachineLtd
Izvrstan kanal.

Imam jako mali akvarijum sad, tako da, dok ne kupim veci nista.

Usput....
Remac! Nijedan akvarijum nije dovoljno mali da ne moze!!
http://www.youtube.com/watch?v=ly4hIRG1pL4&feature=c4-overview-vl&list=PLADA7A41C9ABEBA51
Moj je ko ovaj srednji... so fak ju :)
evo ti i ovaj remac
http://www.youtube.com/watch?v=r_eqF31ag-I

Gledao sam te kanale musssashe, odlicni su ti mali akvarijumi, ali ih je jako tesko odrzavati. Provereno je pravilo, da sto je akvarijum veci, lakse ga je odrzavati.
Moj favorit je ovaj Takashi Amano-v http://www.megaportail.com/uploads/posts/2009-08/1249094744_1.jpg

Auu, bre koliki oskari! Koliko su stari objasnio?

Нисам сигуран, негде између годину и по и две године имају. Нису тако велики, овај мало већи је око 20цм, нарашће они још много више. Него ја њих не храним лудачки, него врло дијетално и по мало, тако су здравији, вода је чистија, а и алге се стварају мање. Гибицепс је највећи (алгар), он је око 30 цм :)

А оскари су питоми баш, можеш руком да их чешкаш, долазе сами, пошто сам их хранио из руке кацу били мањи, па се навикли.

Stvarno su lepi, a Gibicepse sam vidjao tolike. Imam ga i ja, ali dosta je manji. Mada primetio sam kada ih malo forsiram sa proteinskim granulama, da neverovatno brzo rastu. Jebiga, nema algi i onda jede proteinsku kao lud :)

Treba da ubacis neki spoljni filter, veliki ti je akvarijum. Moj se preporodio kada sam ubacio spoljasnji. Oko 5000din je neki kineski, ali radi posao vec godinu i po. Znace mnogo one keramicke granule, sve se razgradi u njima + aktivni ugalj i ima da ti bude ekstra cista voda.

Где си узео тај кинески за 5 иљада? Ови Атманови крећу од око 200 евра...

Који је то тачно?

Иначе, ја их храним мачијом храном углавном, понекад им
дам ону за рибе :Д Исти то све ђаво... а оскари једу све, али СВЕ.

Pa i moj je Atman EF1. Kineski je!
Uzeo u Fishermans frends kod studenjaka.
Imas ga ovde... http://www.akvarijum-centar.com/Akvarijum-centar/Filteri-za-akvarijum/Kanister-filteri/ATMAN/Atman-EF1.html

hahahh, jel mjauču :D

@da objasnim
Velika je greska da ih hranis hranom za mackr, to sto nisi imao problema do sad je do toga, kako i sam kazes, sto ih kontrolisano hranis. Iz iskustva znam da mogu da jedu stalno. Nije mi jasno kako se toliko riba slaze u tako, za oskare, maloj litrazi. Imao sam par oskara i kada su poceli da se mreste morao sam da ih poklonim, jer nisam imao uslova za ro aparat, a greota je da propadnu u tvrdoj vodi

Мислиш да се те "протеинске грануле" за рибе, мачке, псе... претерано разликују? :)
Све је то исто срање, мање-више. Храним ја њих храном и за рибе, наравно, али убацујем и друге ствари. Што разноврснија исхрана, то боље, као и код човека. Једу и биљке чак.

Што се литраже тиче, један оскар би требао да иде на око 200 литара воде, ја имам два у 325 литара, што је мало мање, али то не смета толико.

Bitno je da su zdravi, ja sam oformio 500-600 litara sa 6 oskara, ubrzo se oformio par koji je terorisao ostatak, cak i plekostomuse, kada sam poklonio ove 4 znatno su se umirile, a ortak kod kojeg su bile ih je kljukao sa granulama za macke. Posle par meseci su se nagojili kao prasici, ja sam imao pored oskara i neke gupike, pa sam ih i njima hranio, ako imas vremena probaj govedje srce da im spremis... Presao sam na malawi ciklide posle selide u manji stan

У акваристици углавном важи оно "Гладна риба је здрава риба", највећа и најчешћа грешка почетника је претеривање са храном, стални осећај да им нису дали доста, јер ће риба да једе углавном колико год јој убациш. Ја и кад им дам те хране за мачке, убацим неку мању количину, и храним их на 2 дана, некада чак и на три. Здрави су скроз, весели, ништа им не фали. Гибицепса не дирају, чак напротив, он кад осети храну мало пошашави па крене њих да јури, али то није ништа озбиљно, не може им ништа, као што ни они не могу њему ништа :) Иначе оскари се међусобно понекад туку, али ни то није ништа озбиљно, немају апсолутно никакве последице. Један скалар који је још остао (једном су одгризли главу), их стално чачка и њега не бендају 3% :)

Торокатом који је доста мањи се стално завлачи испод много већег гибицепса и ту кулира, овом очигледно не смета ништа :) Све у свему, слажу се добро.

Овај мањи оскар ми има деформитет доње "усне", али то му је од рођења, естетски га мало јебе, али функционално му не смета ништа, једино је мало смешан :)