Prijava

Smatram da je napravednije da ne započnem ovu temu izlaganjem sopstvenog mišljenja, je bi to možda pokvarilo kurs izlaganja vaših mišljenja. S svakom slučaju će moj stav postati jasan u kasnijim postovima, a sada želim da čujem vaše stavove.
--------------------------------------------------
Edit:
Tema su vrlo odnosi na usvajanje zakona o diskriminaciji, tako da želim da čujem mišljenja i oko toga.

I da! Priznajem, otvorio sam ovu temu zato što je "kontraverzna". Ali i zato da bi možda malko bacili svetla na celokupan pojam.

Sve pršti od argumenata ovde.:)

њах...
"live and let live" xD
ваљда сам добро написала :))))

Ne smeta mi dok mene ne pozovu. :)

Jel zaista očekujete da će biti orgijanja na ulicama grada? :D

ako mislis na rokanje pedera toljagom po glavi, najverovatnije da...

Gay parada --> manifestacija na kojoj pederi traže kurac, a dobiju po pički.

a jel se kaze picki ili pichci?

Vau... jebote, kako me oduševljavate.

Ok, imali smo par argumentom zasnovanih stavova na četu (samo par), i nažalost nisu napisani ovde, da bih mogao da odgovorim, tako da se, do novih, normalnih postova, uzdržavam od postova.

'Ajde što su "različiti" i traže da budu ravnopravni s nama, 'ajde i što se heftaju u guzice, ali što moraju da se ponose s tim što vole da dobiju kurac u obadvije rupe, a već jedan imaju i ponose se s tim, i još prave pederade da ih mala đeca gledaju pa da se igraju doktora i muškoga brata. Bezobrazni su. Treba ih bit' sve do jednoga koji paradira. Bez zajebancije. Jebi se brate u toplini doma svog, niko ti ne brani, ali zašto ćeraš nas normalne da izlazimo na ulice i da te bijemo? Prava veliš? Dao bi ti ja prava... Njihovo jedino pravo je da mogu i trebaju da dobiju batine kad god izađu na paradu. A nisu ni oni krivi ako se donese zakon o diskriminaciji, nego oni što to dopušte. Prvo te pedere treba bit', pa tek onda ove "prave". Muški stop!

Uvek se rastužim kada vidim koliko je nekima važniji tuđi život od svog. Ko se bavi sobom nema potrebu da preispituje tuđe ponašanje, navike ili opredeljenja. Niko vas bre ne dira. I odakle ta potreba da se sve ukalupi u „normalno“? Šta je normalno? Većina ljudi ima neku karakteristiku koja ih izdvaja od ostalih. Ili ste previsoki, preniski, premršavi, predebeli, prepametni, preglupi, gej, bi, volite perverzno(a šta je uopšte perverzno?), ili rasturate u sportu, muzici, fotografski pamtite, jedete burek s višnjama ili šta god. Uglavnom, u nečemu smo svi dijametralno različiti od okoline. Pa šta. Možda bih ja volela da su svi moje visine, pa da se lepo gledamo u oči.
Prihvatanjem tuđe različitosti omogućavate svetu da prihvati vašu. A imate je – svi vi.
Da je gej populacija prihvaćena u društvu, nestale bi i gej parade, možda ne odmah, ali ne bi bilo šta da se provocira.
Apsolutna je glupost da će gledanje gej parova kako se ljube ili drže za ruke, loše uticati na seksualni identitet deteta koje to vidi. Seksualni identitet se ne uči i ne bira. Bolje bi bilo da brinemo kakvim vrednostima učimo svoju decu, nego da li će ta deca fasovati „pederski virus“. Nije prelazno. I NE, neće vas spopasti peder u mraku. Pederi imaju ukusa.Sreća pa ni glupost nije prelazna.
A što se tiče ljubljenja gej parova na javnim mestima koje svima toliko smeta (neka to rade kući, a ne na ulici i sl.), meni lično, je gadno gledati druge ljude kako se ljube – sve druge ljude. Ne želim da znam kako im izgledaju jezici i kako im se razvlače sline, pa me niko ne pita...
Nije važno ugoditi svetu, važno je biti srećan.
@piro. Očekivala sam ovakvu temu nakon tvog komentara na strejt paradu :)

Ok, prošlo je ceo dan, niste se nešto proslavili, čast izuzecima (Jelenče :D; PS:Defka je inspirisana temom, a ne obrnuto), pa mislim da je vreme da postavim svoje mišljenje ovde i razlog stavljanja teme.
Odmah sa vrata da kažem da nisam homoseksualac, da ne bi neko mislio da sam pristrasan, čak mislim da ne poznajem ni jednog homoseksualca, bar ne deklarisanog. Zašto nisam? Zato što volim žene. žene su meni preeeelepe. Apsolutno, neponovljivo, prelepe! A muškarci, paa.... nisu. :D Ali to je stvar mog ukusa. Neko voli muškarce, i to je ok, neke devojke vole muškarce, i to je ok, a neke vole i druge devojke. Isto, ok!
Zašto je to u redu? Zato što je to stvar njihovog ukusa, i ja, bez obzira koliko mislio da su oni u krivu, ili šta već, nemam nikakvo pravo da ih na bilo koji način fizički napadam, ili zakonski diskriminiram zbog njihovog ukusa. Kao što neko voli da nosi roze majce, da sluša Cecu, gleda Velikog Brata, ili šta god, to je stvar njegovog ukusa, i ako već ne smatram da imam ikakava prava da bijem ljude na ulicu koji slušaju Sinana Sakića (bez obzira kako bi ja to lično hteo, jer ja to ne želim da slušam, kao što ni neki ne žele da gledaju homoseksualce kako se ljube na ulici) ja nemam prava na to, a pravo da vam kažem ne bi ni hteo da živim u zemlji koja mi to dozvoljava.
Isto tako kao što ne smatram da će neko da postane narodnjak zato što je naleteo na neke klipane na ulici koji puštaju neki shit iz mobilnih, tako je i moguće da će neko biti "zaražen virusom" homoseksualizma.
A detetu bih 50 puta lakše objasnio zašto se taj čika i čika/teta i teta ljube, nego zašto ti ljudi skaču tom momku/devojci po glavi, tuku ih, i viču "ubi pedera!".

Da li želim da moj sin bude peder. Ne! Zašto? Zato što bi želeo da moj sin deli iste vrednosti i ukuse kao i ja (barem u nekim stvarima, ne potpuno). isto tako ne bi hteo da moj sin sluša Cecu, pada u sevdah na splavovima, bude utra-giga navijač nekog kluba, ili šta god. Da li bi ga se odrekao zbog toga? Ne! To je stvar njegovog ukusa, i to je njegova lična stvar. Mada, da sluša Cecu..... ne znam....
:)
Da li homo parovi treba da se venčavaju? Možda ne brak u nekom religioznom smislu, zato što je crkva protiv toga, i isto kako crkva nema prava da se meša u državne poslove, nema ni država u crkvene (kada ne krše zakone), tako da niko neće moći da natera popa da venča dva homoseksualca, ali zašto oni ne bi mogli da imaju neku vrstu civilne zajednice. U raznim državama je to rešeno na taj način. Voliš nekoga, celog života, i živite zajedno, a ne možete do označiti nikako, i ni dobiti nikakve olakšice koje se dobijaju brakom. kada taj neko umre, ti nisi udovac/udovica, nemaš pravo na zajedničku imovinu... svašta nešto. Dok sa druge strane, neki masovni ubica, osuđenik na smrt može normalno da se venča, samo zato što je strejt.

Oko usvajanja.... Ponovo, homoseksualizam nije virus, već se takav rodiš. U najčešćem slučaju objašnjenje je prezasićenje muškim/ženskim hormonima tokom trudnoće. Tako da gay parovi ne mogu da vrbuju dete u njihovu "zlu" grupu. Gledajte to ovako: Da li je bolje da dete odraste u porodici koja će da ga voli i brine se o njemu/njoj, makar ta prodica bila istopolna, ili da odraste u sirotištu?
Svi strahovi oko zlostavljanja deteta u takvoj porodici su najobičnije gluposti. Iste šanse za to su i u "normalnim" porodicama. Ne možete da poistovećujete homoseksualizam i pedofiliju, ili zoofiliju i slične gadoste!!!! Glupost! Jedno je zlostavljanje drugo nije nipošto!
Nema veze jedno sa drugim.

Kulturološke argumente ne prihvatam jer postoje razne kulture u kojim je homoseksualizam normalna stvar.
Verske argumente ne prihvatam, jer isto postoje razne religije, a Srbija je SEKULARNA zemlja.
Tako da se zgražavam na pritiske verske zajednice na donošenje zakona o diskriminaciji. Versko opredeljenje je privatna stvar svakog čoveka, isto kao i seksualno, tako da te niko ne može napadati zbog toga.
Ako se jednoj grupi može oduzeti prava, posle se mogu svima oduzeti prava.
Zašto ja branim homoseksualce? Stara priča:
Nemačka pod nacistima, "kada su došli po komuniste, nisam se bunio jer nisam bi komunista. kada su došli po Jevreje, nisam se bunio, jer nisam bio Jevrej. Kada su došli po katolike, nisam se bunio jer nisam bio katolik. kada su došli po mene, više niko nije ostao da se buni..."
Eto...

bravo piro. valjda će neko barem na ovom forumu promeniti mišljenje.

Kazu da je homoseksualnost protivprirodna, to bi znacilo da se homoseksualnost ne javlja u prirodi osim kod "izopacenih" ljudi.Naravno, to nije tacno, homoseksualnost je zabelezena pojava kod mnogih zivotinjskih vrsta ( http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_animals ). Ono sto nije primeceno je da druge zivotinje ubiju od batina taj istopolni par, tako da ako nesto nije prirodno - nije prirodno ubiti nekoga zbog njegove seksualne orjentacije.

Pa ja i velim, dobro, peder si, ali čemu parade, čemu brakovi, čemu sve to? Živi s izabranikom svoga penisa i tu se volite, isto ka' što i muž i žena rade. A za to što ih narod na gej pederade bije, sami su krivi, jer se ističu da su drugačiji, što se može shvatit' i ka' da su pametniji ili bolji od ostalih. Ja ako ikad podržim te gej pederade, podržaću i huligane što dođu na utakmicu pa lome ljudima prodavnice, butike i slično, podržaću i naciste, bombaše samoubice, sve ću podržat'. a piro, pretpostavljao sam da će tvoj odgovor bit' ovakav kakav je, jer ti si hipik... Šteta tvoja što se u San Francisko rodio nisi...

Znači Mensur, valja biti nekoga da mu se dokaže kako on nije pametniji od tebe? :)
Vau.... Taj argument uvek pali!