Prijava

Dakle, zašto se u školama na predmetu veronauka izučava maltene isključivo pravoslavna varijacija hrišćanstva? To nije nacionalna, zvanična religija, jer je ustavom zabranjeno nametanje bilo koje religije kao zvanične i nacionalne.

Zašto se onda u okviru veronauke ne izčavaju sve vere u onoj meri kojoj je to moguće (makar najznačajnije), a ne samo pravoslavlje? Šta je sa muslimanima, protestantima, katolicima, paganima, jehovinim svedocima i ostalim ljudima koji se potencijalno mogu naći u tom odeljenju? Zašto su oni diskriminisani nametanjem religije koja nije njihova? Predmet se ne zove Pravoslavlje, već veronauka. Zašto se onda izučava samo pravoslavlje, a svako mišljenje koje je drugačije se u startu odbacuje kao pogrešno?

Shvataju li ljudi iz ministarstva prosvete da ovim direktno krše ustav?
http://www.sllistbeograd.rs/documents/ustav_republike_srbije_lat.pdf
(član 11)

BEZ SPAMA.

Ne znam sta da ti kazem, ja sam isla na gradjansko.:)

Otkud tebi ta ideja? To da se izučava samo pravoslavna veronauka. Ne otvaraj teme ako nisi podrobno obavešten.
I jeste, parazit je uopšte veronauka u školama i treba je hitno ukinuti.

Aurora, išao sam u srednju školu, kao i mnogi ljudi koje poznajem. Eventualno se negde pomenu sekte i muslimani kao zadrti poštovaoci Kurana koji ne razumeju da je hrišćanstvo keva, a njihova religija sranje.

Uopšte ne ulazim u to da li je hrišćanstvo pravi put, bla bla. Nema to veze sa ovim. Ovo ima veze sa diskriminaciom na verskoj osnovi i kršenjem ustava.

EDIT: Da, profesore veronauke postavlja SPC.

Гамби, ћути молим те и не прави се паметан.........

Laki, ako nemaš šta pametno da kažeš (a sumnjam da imaš), ćuti.

Дечко , зајебо си живот својом темом .....

Јесте паразит и противуставно је. Или да се укине или да се изучава све редом. Овако је говно. Није доста што нам је хришћанство наметнутно готово 100% при рођењу још и у школи да нам испирају мозак о томе...

Laki, obrazloži ili ljavaj s teme.

Kod nas je bila i za pravoslavce i za muslimane, katolika nije bilo. A ti se gamby kao i uvijek malo preseravaš po temama.

Оћу , и то ме боли курац .....

Уместо да нам поп објасни он нам се руга...

Izučava se samo pravoslavlje ja sam pre dve godine završio srednju i posvađao se sa profesorom jer sam rekao da nije u redu da darvina naziva raznoraznim imenima i dobio gratis 2 iz vladanja jer je car umislio da sam mu rekao da je retard.Zašto sam išao na veronauke jebem li ga ne znam niko nije išao na građansko pa mi bio smor da budem sam tamo.U principu je sve ovo što je gambi rekao ovaj moj je čak pričao da kinezi masovno prihvataju pravoslavlje jer su svatili da je prava vera.

Ja sam isao na veronauku u osnovnoj i ceo sedmi i pola osmog smo radili religije sveta.

Pa lupaš zato što nije tačno da katolicii i muslimani imaju pravoslavnu veronauku.
Ako ih ima u razredu dobiju svog veroučitelja, vazda bilo. I to je još gore zato što se deca još više raslojavaju i odvajaju.
Zaključaj temu bolje ti je.

Pa En doteru ti idi vodi sveti rat, sta da ti kazem...Ko nece da bude u pravoslavnoj religiji sirok mu put. Sto se tice toga.
A veronauka kao nastavna oblast verujem da gresi, tj predavaci. Istina, trebalo bi da se govori i o ostalim religijama, ali se valjda podrazumeva da su svi pravoslavci, pa aj cepaj to...

Alo, Aurora. Ako se predmet zove veronauka nema potrebe da se uči moja ili tvoja vera, već sve vodeće vere. Nema smisla to što pričaš. Drugo, ja sam u školi imao muslimane, a čak i profesoru se jebalo za to i nametano im je hrišćanstvo pod izgovorom 'imali ste gradjansko'.

Dalje Aurora, kako misliš da zaključam temu, jel si ti pala s Marsa? I ne, otvoreno je za diskusiju, a ne da čeka tebe da daš ocenu da li je za zaključavanje ili nije.

Meni jedino nije jasno tu, kako mogu da se spoje reči vera i nauka, kad jedno isključuje drugo. Tito je bio keva za neke stvari.

Drugo, ja sam u školi imao muslimane, a čak i profesoru se jebalo za to i nametano im je hrišćanstvo pod izgovorom 'imali ste gradjansko'.

Ja sam imao silne Almere i Denise po skoli i moj nastavnik je uvek bio sasvim tolerantan prema njima. Ne znam kako je kod vas u Beogradu ali kod nas su veroucitelji uvek maksimalno tolerantni. :)

Ja birah gradjansko, ali kod nas je veroucitelj ili kako se vec kaze proklinjao ucenice, pretio im paklom i pritom tucao dve, a jednoj napravio dete. A da, takodje je pricao samo o pravoslavnoj veri, slazem se da je to retardirano skroz.