Prijava

Ма нисам теби то рекао, него отварачу теме. :) Осим ако то није твој дупли, м? :)

Ajd nek mi neko nađe vezu sa sultanom od Bruneja.

zar misliš da bih ja toliko loše trolovo?

ma znam da si njemu rek'o, nego ja onako iz zajebancije, pošto mi se čini da ja jedini ovdje stalno pišem malim slovim... :D

Ajd nek mi neko nađe vezu sa sultanom od Bruneja.

To ti je lako, prvi korak, čo'jek ima nalog na vukajliji, "Šalabajzer" , al' nemoj nikom reći.

ajde povezite nekog tamo cobana iz azije koji zivi sam na planini i sidje jednom godisnje

sa nekim eskimom koji se tek rodio

Јован Мемедовић :)

Jebote, pa mi smo sveCki narod.

ajde povezite nekog tamo cobana iz azije koji zivi sam na planini i sidje jednom godisnje

sa nekim eskimom koji se tek rodio

Eskimova baba je imala muža koji je bio svetski putnik, tako da se čova zadesio u Kini, našao švalerku i s njom izrodio na nekoj planinčugi čobanina.

Јован Мемедовић :)

on mi je i pao na pamet, al nemoguce da je covek obisao sve eskime, a kamoli sve cobane po aziji

A Facebook platform application named "Six Degrees" was developed by Karl Bunyan, which calculates the degrees of separation between different people. It had over 5.8 million users, as seen from the group's page. The average separation for all users of the application is 5.73 degrees, whereas the maximum degree of separation is 12.

Eskimova baba je imala muža koji je bio svetski putnik, tako da se čova zadesio u Kini, našao švalerku i s njom izrodio na nekoj planinčugi čobanina.

ono jes, a mozda je Jovan Memedovic krstio malog eskima, i poklonio litar sljivovice cobanu...jel pricamo realno ili mastamo?

Pa malo teže da realno može da se priča o tome, ali sasvim je verovatno da postoji neki splet okolnosti koji bi ih povezao. Valjda su eskimovi roditelji upoznali nekog čoveka za života majku mu.

Pa malo teže da realno može da se priča o tome, ali sasvim je verovatno da postoji neki splet okolnosti koji bi ih povezao. Valjda su eskimovi roditelji upoznali nekog čoveka za života majku mu.

Eto, Zmia objašnjava. :)

Е, јбг, како повезати на пример неког ескима и једног ратника из Масаји племена који није видео ништа ван свог села, а камо ли неког са другог континента?

Jbt, valjda neko dolazi u to selo, a taj je obično neki avanturista koji je upozno dosta ljudi :)
Ne znam, meni ovo nije tako čudno. Recimo da je prosečan broj poznanika koje prosečan čovek ima 100 (daleko je veći verovatno al ajd uzmimo sto) 100100 je deset iljada. 10000100= milion. sto miliona, deset milijardi. 4 koraka i premašili smo. Ako se oduzmu ponavljanja ljudi, tj. zajednički prijatelji, vrćenja u krug i to da novorođenčad poznaju veoma mali broj ljudi, to mu dođe to. Sigurno postoji neka ozbiljnija matematika od ove koja to još bolje dokazuje :)

edit: ja tek sad pročitah ostale postove na ovoj temi. Pa je l znate vi šta je 6 koraka jbt. Vi oćete direktni link bre. Evo da vam pomognem. Znate mene. Moj profesor s faksa zna Bajdena a on Obamu. Big dil.

Ljudi koje pokusavamo spojiti na ovoj temi su ljudi iz "picke materine" u nasoj glavi koje smo videli na televiziji ili negde... To su ljudi za koje znamo da postoje, i mi smo mozda u kontaktu sa njima preko nekog kamermana koji je putovao tamo a drug je iz vojske naseg burazera...

A sta je sa ljudima i plemenima o kojima nemamo pojma da postoje? Zaturenim u "picki materinoj picke materine"? (da ne pominjem vreme dok amerika nije bila otkrivena)

Za ove prve mozemo lako da izmastamo neki link, sa njima smo cak i mediski povezani...za ove druge tesko

a ako cemo o matematici i verovatnoci, meni je veca sansa da postoje ovi likovi toliko zatureni, iliti osobenjaci koji izbegavaju svaki kontakt sa strancima nego da postoji slucajni linkmedju ljudima

Pa i mi smo pomalo iz pičke materine :)
Mislm da je fora u tome da će te od tih šest komada jedan korak povezati sa ogromnim brojem ljudi. I ti iz pičke materine su upoznali nekog. Ili njihovi prijatelji, roditelji, babe, dede. Koliko god da si izolovan bar si upozno majku koja te rodila. A ona svoju. A ta baba ko zna koga jbg. Ja sam navela Obamu jer je neko to pitao, slažem se da je to prosto. Ali nije ni ovo neka mudrost, iz bilo koje dve vukojebine da kreneš srešćeš se na jednom mestu. Naročito što, bar ja mislim da je tako, ne moraju ti ljudi koji vas spajaju da vam budu rođaci i bliski prijatelji. Poznanici jbg. Kamerman sa diskaverija.

edit: da, ti govoriš o onima koje kamera nije snimila :) svejedno. I ako postoji neka osoba na svetu koja nikad nikog nije upoznala, keva i ćale garant jesu. I tu imaš još 5 koraka da je povežeš. Otvaraju se mogućnosti :)

kako su oni uopste dosli do tog broja 6?

Jebem li ga :) Verovatno matematički.