Prijava

Imaš tamo na vikipediji račun, zašto baš okruglo 6.

Mathematicians use an analogous notion of collaboration distance: two persons are linked if they are coauthors of an article. The collaboration distance with mathematician Paul Erdős is called the Erdős number. Erdős-Bacon numbers are a further extension of the same thinking. Watts and Strogatz showed that: Average Path Length = (ln N / ln K) where N = total nodes and K = acquaintances per node. Thus if N = 300,000,000 (90% US pop.) and K = 30 then Degrees of Separation = 19.5 / 3.4 = 5.7 and if N = 6,000,000,000 (90% World pop.) and K = 30

then Degrees of Separation = 22.5 / 3.4 = 6.6. (Assume 10% of population is too young to participate.)

Мислим да се мора узети у обзир и то колико година имаш. Сигурно клинац од 6 не познаје довољно људи да би и за њега то важило.
Нисам "прерачунала" ни за коју познату личност да ли је изводљиво, али теорија ми делује сасвим на месту, ако се посматра цео животни век једног појединца. Што значи да сада, са двадесет и две године, нисам можда са свима повезана у тих шес' корака, али како време одмиче тј упознајем нове људе, можда ћу бити.

i da, izbegavajte mocnike kraljeve i predsednike, oko njih se svet vrti i puni su mediske paznje, lako se do njih dodje...pokusajte da spoite dvoje ljudi iz treceg sveta i tamo nekog cetvrtog sveta :)

nesto razmisljam...izuzeci sigurno postoje,a ako se ova teorija zasnima za tome da ako do nekog ne mozes doci preko 6 ljudi da nije tebi ni bitan, onda je glupa ko kurac :)

Фора је да је неко од твојих пријатеља или будућих пријатеља или њихових пријатеља посетио неку од тих десетих земаља. Неки људи које познајем су пре пар месеци били на пропутовању по Кини и Вијетнаму чини ми се. Довољно је да су пазарили од неког чајниза на пијаци нешто, а он, игром случаја, купује аксесоар од оног мученика у планини, и ето, само три корака до њега!
Звучи глупо, али остварљиво :)

Pa ako mi možemo lako u par koraka doći do Obame, ti tamo iz vukojebine bi mogli takođe i tu bismo se recimo spojili. Ili bi oni lako mogli doći do svog predsednika koji možda poznaje Obamu. Ili Solanu bar :)
Kao i iz bilo koje druge vukojebine. Recimo.

I sta mi imamo od te teorije osim gubljenja vremena i palamudjenja? :)

Pa možda nam posluži kad nam budu trebale pare na zajam :)

Људи се боре да се увале у десет корака до неког да их запосли, а ви гањате Обаму у шест...

ono jes...ja do tadica dodjem iz dva koraka na nekoliko nacina, a preko njega treci korak je obama, ostaje jos 3 koraka lufta do svakog amerikanca...

zato kazem, uzmite birajte namcore iz vukojebina koje visu videle nikakvu tehniku tipa internet tv telefon, i koje su iljadama km od civilizacije nama poznate

ljudi, jel zna neko kaizena?

Ја сам се руковао са Тадићем, он се сигурно руковао са неким прецедником који је шорао а није прао руке, дакле, боље да не повезујем то у целину.

Ххахаххаха

Исчитах мало о овоме,занимљиво је али ми тај број 6 више делује као неки просек а не неки магични број корака по ком долазимо до свакога на планети.

ljudi, jel zna neko kaizena?

Verovatno mnogi od nas. Samo što niko nema pojma da je to on kada se negde susretnu. :)

Verovatno mnogi od nas. Samo što niko nema pojma da je to on kada se negde susretnu. :)

Ja mislim da je on bio onaj domar koga je sevast teo da tuce na prvom okupljanju :)

Можда ми је Каизен комшија, а да ја ни не знам.