Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Jovo polaze pravo na BiH kao i ja, to je njegova zemlja ako se tako osjeca, ako ne boze moj, ni prvi ni zadnji pripadnik bilo kojeg naroda iz bilo koje drzave kojem se ne svidja nesto u vezi s njom

  2. Jova fino politicki odgovorio, pitanje je vise u smislu el ne bi bilo normalno srbi zive u istoj drzavi ako vec postoji famozna rs za koji k je stvarana

    Verujem da plidu misli da je rs sama po sebi nepotrebna, BiH je ono sto je dovoljno i cela sustina koja treba postoji

  3. Republika Srpska je pravljena zato da bi Srbi na prostoru Bosne i Hercegovine imali politički subjektivitet, i da ne bi bili preglasavani. Taj cilj uspješno ostvaruje i u okviru države BiH.

    Sad da li bi bilo normalno da Srbi žive u istoj državi sa Srbijom, pa po meni bi, ali nam ne daju jbga, a ne možeš se za svaku želju boriti, osim ako ti nije stani-pani. Ne mogu se svačije želje ostvariti. Moje želje se ostvare do one mjere dokle im daju prostora želje nekih koji se sa mnom ne slažu.

    Do borbe dolazi, ako ti se osujeti neka želja koja te egzistencijalno ugrožava. Pošto Srbi nisu egzistencijalno ugroženi u BiH, nema smisla ulaziti u borbu, samo radi ostvarivanja nekih želja.

    A sa Srbijom se može ostvariti povezanost gotovo jednaka kao da smo u istoj državi kroz sve veću i sve dublju saradnju, i ako Bog da jednog dana da se ukine i granica, možda ako svi đuture uđemo u EU i Šengen.

  4. Predahnite, uzmite avokado

  5. Ok kapiram zasto plidu kmeci malo oko ovoga. Sasvim je normalno da su nasi srbi iz bih zainteresovani za desavanja u srb jer osecaju da tu i pripadaju, a ne u nekakvom eu projektu mini yuge zvanoj bih

    Ok ovo za beograd i glasanje je svakako nebulozno, al da treba da budu u fazonu sta se desava u srb to je skroz normalno. Bih je nametnuto resenje koje funkcionise zbog stranog uticaja. Dok taj uticaj traje trajace i BiH. Jbg nisam ja da se sjebu plidui al nisam ni da drze vestacki na aparatima jer im je neko nesto obecao

  6. Da citiram jednog lika sa reddita...

    Studije. Ovo je zapravo jedino za sta je potrebno ozbiljno prilagodjavanje nakon Srbije. Britanski sistem je zasnovan iskljucivo na pisanju eseja, i to ih pises od kuce. Problem nastaje sto dobijes instrukcije da npr. za kraci esej (koji obicno nosi 30% ocene) moras da citiras najmanje 10 drugih naucnih radova, a za duzi esej (70% ocene) najmanje 20 drugih radova. Da bi selektovala kojih 10 su ti relevantni za kratak esej, moras da procitas najmanje 3x vise, znaci 30 radova. Slovima, trideset naucnih radova, znaci ucis 30 razlicitih stilova pisanja, 30 nacina konstrukcije argumentacije i sl. Mi jednostavno na to nismo navikli. E onda kad sve to procitas, treba da napises svoj rad, ali ne lezi vraze, engleski obrazovni sistem ne zeli da opises ono sto si procitala kao u sastavu za srednju skoli, nego da kriticki analiziras procitano, da tim naucnim radovima nadjes rupe/mane i da kroz njih probas da proturis svoje originalno znanje. Drugim recima, za najvece ocene je potrebno da a) procitas mnogo toga b) kriticki analiziras i sintetises to sto si procitala. Meni je privikavanje na ovo bilo najteze, jer dolazim iz sistema gde je dovoljno da procitas, naucis napamet i ponovis na ispitu i voila!

  7. Ma objasnio vam je pleedu lepo

    A te priče maltene iz polazišta sve super je cveta cveće ispred preduzeće, nego eto ako moram nešto komentarisati evo smetucka mi kako malko nepoćudno ove ustaške novine pišu o razvitku grada u kom ne živim pa alo tovariši malo ste ga pretovarili

    Mislim jeste bilo neprijatno to rušenje u sred noći i te prevare, krađe mafijanje i resto sranja, al na sve to i par redova kritike pa prekardašiše ga ovi opozicionari sad stvarno majku mu

  8. Ništa je to kako bi ONI DRUGI rušili i krali

  9. oseca se drugosrbijanski sarkazam u vayduhu

  10. Jeste se nas Jova malo ispalio kao da je bg na vodi neka nacionalna stvar i opste dobro al ne mora sve da se gleda iz drugosrbijanskog ugla braco

  11. Ne dirajte mi breskvicu, danicu i bege na vodi, a bome nemoj neko ni novi spomenik stefanu nemanji popreko da pogleda

  12. most na adi, mariniku i velikog brata blagonaklono gledati. Obj sta su zuti napravili u bg vucic mu dodje ko faraon

  13. zbog sugavog bgh20 je srusena legendarna kafanica kod cika radeta pametnom dosta

    inace kad god odem kod drugara koji zivi tamo izodusevljavam se zavrsnim radovima, stan placen oko 400k, na nekoj random lokaciji tipa borca i mirijevo bi kostao 100k max

  14. Jednoga dana BgH2O će da bude podložan ovome procesu:

    https://en.wiktionary.org/wiki/degentrification

  15. jovo jel si bio u tim zgradama i oko njih, pusti novine, kako se tebi cini uzivo

  16. Od arene puca odlican pogled msm da je to dovoljno lolo

    Kula bg im jedinstven smek svaka cast kako je to zamisljeno

  17. Nisam, samo sam prolazio tuda, nisam ulazio u zgrade.

  18. obj bolje se vidi od sava centra i sa gazele (arena glasacko mesto)

  19. jedino nisam razumeo sta je drugosrbima problem kod stefana nemanje, vrv to sto u ruci drzi mac umesto krsta sig ih to najvise smeta

  20. A da drži krst onda bi rekli, eto uvode teokratiju na mala vrata, Srbija je sekularna država, kraljevi su uvijek bili sa mačem, a ne sa krstom...

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.