Prijava

Svake godine se snimi na hiljade filmove. Logično da će se od tolikih hiljada naći neki iz koga će se slične scene desiti u stvarnosti.

Čak mogu reći, ako pustiš dovoljno vremena da prođe, iz gotovo svakog filma će se neke stvari negdje ostvariti, ukoliko su moguće, ne računam razne magije, vilenjake i tome slično, samo je pitanje kad i gdje.

Takozvani "The Simpsons did it" sindrom

Mada ja mislim ipak da neke stvari, ali više na nivou tema i ideja, se često pojave prvo u Holivudu, prije nego što se krenu dešavati u stvarnosti. Teorija može biti da umjetnici prosto uočavaju neke trendove i prave tako neke spekulativne filmove, a može biti i to da se neke ideje namjerno plasiraju, zato da bi, kada se dese, djelovale normalnije i prihvatljivije ljudima.

Ali to može da se odnosi samo na krupne događaje na nivou društva koji su nekom bitni i zbog kojih bi se neko možda cimao da pravi film i da u njemu nešto plasira...

Ne za pojedinačne i random događaje koji budu i prođu. Npr. nebitno koliko ti gledao filmova o raznim nesrećama, kad se konkretna nesreća desi, ljudi će svejedno slično reagovati.

Ali na primjer, ako se priča o temama kao što su razne disptopije na nivou društva, tu često filmovi zaista mogu biti vizionarski, i malo omekšati ljude da neke stvari lakše prihvate.

Mada imaš ti i raznih umjetničkih dijela koja namjerno prikazuju distopiju u najgorem svjetlu, iz potpuno suprotnog razloga... da upozore i da pokušaju spriječiti da se desi...
Tipa 1984 ili Brave New World.

Neko može reći to je predictive programming, po meni je to samo upozorenje, šta se može desiti ako se ljudi previše opuste.

Brate pogledaj Nadrealiste. Jebeno su omasili granicu izmedju R. Srpske i Federacije za jedan kucni broj. Umetnici su inteligentni ljudi koji imaju zicu da provale da neke stvari imaju veliku sansu da se dese.

mada jeste zanimljivo sto je film sa tom tematikom bas i snimljen u Ohaju u ovim mestima gde se desilo ovo

trifors, kako komentarises ovo sa NLO slucajevima, obaranjima, psy-op neki nam se sprema veci ili ne itd.

Nemam komentar za sada, još je u razvoju. Okačiću na nekoj Schizo temi ako budem imo volje

Komentar nekog lika na video u kome Ana Vidović izvodi "Asturias" na klasičnoj gitari:

I've worked with Ana Vidovic. I started in classical coughing after switching from cello aged 13. I've been coughing professionally now for over 30 years and have worked with some of the worlds finest audiences and on many famous recordings. In this particular work the challenge, as always, is to cough between the beats when least expected and to work with the sound engineers to choose the best part of the auditorium to achieve the correct reverberation for the genre. Believe it or not we did this in one take. Ana is great to work with, she actually prefers the Cadenza coughing fit over her work and very much leaves it up to me as the artist.

Drugi komentar na isti video:

"At first glance this piece seems very hard to play.

But as you learn it, you'll find out that yeah it really is very hard."

https://www.youtube.com/watch?v=kiMcX3Fa2Us

Pametan čova. O gubljenju vremena na Internetu.

Brave browser kida i za mobitel, Chrome mi je pushio gowno.

Јова

Komentar nekog lika na video u kome Ana Vidović izvodi "Asturias" na klasičnoj gitari:

I've worked with Ana Vidovic. I started in classical coughing after switching from cello aged 13. I've been coughing professionally now for over 30 years and have worked with some of the worlds finest audiences and on many famous recordings. In this particular work the challenge, as always, is to cough between the beats when least expected and to work with the sound engineers to choose the best part of the auditorium to achieve the correct reverberation for the genre. Believe it or not we did this in one take. Ana is great to work with, she actually prefers the Cadenza coughing fit over her work and very much leaves it up to me as the artist.

U ovo vjeruju samo ljudi koji bacaju drkicu na opus Rblje Čorbe tokom poslednje 2 i po dekade.

Koji si ti lik. Podijelio sam s vama jer sam umirao od smijeha čitajući. Čovjek se kvalitetno sprda.

samo čekam da se jovor naljuti jednog dana i pošalje nas sviju ukurac i jebe nam svima matere i tako postane član foruma vukajlije.

Subjektivno ti je to da li je kako kažeš 'kvalitetno' ili ne.

Samo da znaš kreno bi od tebe ;)

poslao bi nas u sto, ne, u hiljadu, u sto hiljada
peršuna

Meni je uglavnom bilo smiješno jer na tom snimku stvarno se često čuje kašljanje publike... i inače je čests pojava na tim snimcima klasike.

ahahahahahahahahha

neka, jovo, imaj duše, sva mi usta krvava kolko se smejem