Prijava

i jos jedna stvar,posto sam se osetio prozvanim.. moje razmisljanje nije glupo samo je najjednostavnije,uz postovanje prema kerberu,ovako mu je ipak lakse i brze,nego da da sad ceka da mu ti odgovoris pa dok on pronadje pa dok ne edituje.
i inace ne razmisljam "kao na vindovsu"a i nemam ga instaliranog

momci, ja se izvinjavam, ali nisam trenutno u frci....
to mi se desilo pre par meseci i sve je reseno reinstalacijom.
pitam u slucaju ponovnog sjebavanja windowsa...
izvinite zbog nesporazuma!

:)

to je tipično redmond ražmišljanje, samo gurni reinstalaciju, i nikada nemoj naučiti ništa, podešavanja i podaci su previše dragoceni da bi se tek tako brisali.
imas na cevki gomilu howto uputstava, plus tekstualno, a sa live cd je još lakše
upališ live distro, otvoriš konzolu, chrootaš, učitaš ponovo grub i gotovo...

i ne vidim kako ponovno učitavanj grub-a u MBR može nešto da sjebe...

Trenutno sam na ubuntu, mogu vam reci da sam zadovoljan, pomucicete se za neke stvari, ja sam imao muke da namestim bluetooth, kamericu, skype itd. Mnogo se razlikuje od Windows.

www.ubuntu-rs.org posetite sajt, necete se pokajati, imate forum gde mozete pitati sta Vas interesuje, ima dosta resenih cestih problema koji imaju korisnici.

Pitanje za linuxovce.

Imam lapa topa IBM, nekakva trojka, 512 rama na njemu i tako to, elem, preporučite mi neki linux koji bih instalirao na njega a da ne izgleda kao windows 95 ili 98, već da to ima neki izgled i da dobro funkcioniše.

Fluxbuntu za sporije racunare, nisam ga nikad koristio ali ga svi preporucuju

http://wiki.fluxbuntu.org/index.php?title=Explore

fluxbox nije bas user friendly kao npr kde/gnome ili cak xfce u neku ruku.
moje preporuka je mint, mozes ga skinuti sa ovog sajta
za tvoju masinu ide 32 bit verzija. skines iso fajl, narezes na cd/dvd i onda restartujes racunar i izaberes boot from cd, linux se podigne i mozes ga odmah isprobati da vidis kako ti lezi i kako radi. Samo mala napomena, posto ide sa cd/dvd-a radice sporije nego sto bi radio kada se instalira, tako da ako bude sporo radio, nemoj da mislis da je do masine.
Fluxbuntu i Mint dele istu osnovu, a to je Ubuntu, tako da su oba sistema manje vise iste, osim sto je ovde razlika u windows manageru, kod minta je Gnome, a kod Fluxbuntu-a je Fluxbox.

@tatoo

hvala

P.S. podaci jesu vazni ali nemam bas uvek vremena za trazenje resenja... kada sam imao taj problem, resenje sam trazio nedelju dana i nisam ga nasao! pocetnik, sta ces...

Hvala na savetima momci. Upravo skidam program. Ako mi se dopadne, možda mi bude potrebna pomoć da ga ubacim umesto windowsa. Hvala još jednom.

Пеки д џем
Е, ако ти треба линк за даулоад седмице, дам ти на пвт. Одлично одрађено све, савршен пират. Ја га користим већ 4 месеца, и нисам имао ни најмањи проблем са компом.

E,jel mozes i meni da posaljes taj link?

Mene od uvek kopka pitanje zbog čega ne postoje virusi za Linux. Da li je neprofitabilno praviti ih ili postoji neka tehnička prepreka?

teze se prave za unix operativne sisteme zbog toga sto je malo komplikovanije virusu da dobije root access kako bi mogo bilo sta da uradi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_malware

evo ovde ti je objasnjenje. ali ako imas linux, ne sekiraj se. slobodno rgaj po netu :)

Linux platforma nema dovoljno veliki deo trzista da bi bila zanimljiva za exploite, malware itd.
Naravno, platforma ima svoje ranjivosti, samo je zastupljenost na trzistu toliko mala da niko nece da se muci da ih otkriva jer realno nemaju nista od toga.

Virtual se javlja sa instaliranog Linuxa (Ubuntu). Ovo je do jaja.

Ima na desetine Linux platformi. Koju da iyaberem? Ovaj Virtualov Ubuntu mi zvuci nekako crnacki. Vredi li sta?

evo sad jedno pitanje...
znaci...Imao sam win7(tj i dalje ga imam)
pa sam instalirao NAJNOVIJU verizju ubuntua,onaj 10.10
i sve lepo instalirao ali kada instaliram driver za graficku ode sve u kurac i uopste ne mogu da pokrenem vizualni mod..nego mi izadje onaj terminal(kao CMD u windowsu)
problem nikako nisam mogao da otklonim!
Cak sam prvo pomislio mozda je nesto sjeban taj ubuntu pa sam skinuo KUBUNTU(slicno kao ubuntu samo izmenjeno malo)
i ista prica,cim instaliram driver za graficku ne mogu da pokrenem visualni mod!
na kraju sam puko i resio da izbacim taj smrdljivi kubuntu!
E sada,nzm kako da ga izbacim iz kompa..
i kako da ga izbacim iz bootloadera
da mi ono samo odma startuje win7 a ne da me pita jel oces windows ili linux

Вероватно си већ решио проблем до сада али ...
Избришеш партицију на којој је Линукс, а онда узмеш инсталациони диск седмице и идеш на 'repair'. Тамо уђеш у Command Prompt а онда куцаш bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot

И имаш Windows 7...... без Линукса......

nisam resio problem i ne razumem te u potpunosti
nije ni bitno jer sam preko eaeus partition managera uspeo da popravim mbr
sad me pita jel oces win ili linux ali obelezi win..tako da posle 20 sekundi automatski ulazi u win
bitno je da ne ulazi automatski u ubuntu ko pre
a ovo cu da ispravim kad mi se sjebee win posto je to kod mene cesta pojava
mada da kucnem u drvo ima vec dugo kako nisam

:) ovo je urnebesno! šteta što kasno vidim temu...