Vukajlija u medijima

  1. Ево мало "сјецканих" дефиниција са Вукајлије у данашњем "Блицу". Баш их скрнаве, боље можда да никако не објављују него да изостављају суштину појединих дефинција.

    http://img132.imageshack.us/img132/2636/12septembar2009.jpg

  2. ne mogu da verujem kakvo sranje. koja je svrha ovoga uopste? ovo je anti-reklama za vukajliju.

  3. UA BLIC!!!!!!!!!!!!!

  4. UA BLIC DEFINICIJE!!!!!!!

  5. HOCEMO CELE DEFINICIJE SA POTPISIMA AUTORA!!!!!!!!!!!

  6. Ua! (protestni flajer u vazduh)

  7. Meni su ovog puta pustili dvaput sranje u definiciji :)

  8. Meni nisu stavili primer, a tamo je bilo: kurac, pička i jebem te taj i taj :(

  9. Reko sam ti ja da se ljudi groze tvojih naci-patriotskih-patrijahalnih primera i da se snebivaju i sablaznjavaju od istih, samo nece to niko da ti kaze :))))

  10. Dragi administratori, moderatori i autori kojima su definicije objavljene u Blicu,

    Htela bih da vam se obratim sa nekoliko konstatacija/predloga/podsećanja..

    Blic krši autorska prava tako što ne naznačava imena autora definicije koju objavi (pravo na naznaku imena ili pseudonima), i takođe, tako što je u pojedinim slučajevima izmeni ili osakati (pravo na integritet dela). To su sve prilično valjani osnovi za tužbu, ako mene pitate. :)
    Međutim, pošto nam je sasvim jasno koliko efikasno funkcioniše domaće pravosuđe, mislim da bi bilo skroz superiška da neko pozove uredništvo (zakaže sastanak, ili šta već) i traži da se ta njihova bahata praksa promeni.

    Verujte da Blic u mnogo većoj meri profitira koristeći Vukajliju, nego obrnuto, a evo i zašto:

    Štampani mediji zauzimaju mali segment tržišta (u odnosu na druge medije). Blic i nije najprodavanija novina.
    Ciljna grupa Blica nije kompatibilna ciljnoj grupi Vukajlije.
    Jednom prosečnom novinaru je potrebno 5-10 minuta i nula para da skine definicije i napravi vraški dobru, visoko-kotiranu rubriku. Ta rubrika podiže novinama rejting, odnosno, donosi joj više novaca, odnosno, donosi njenom vlasniku više novaca.
    Onda još ne objave autore, ili još gore, prekroje definiciju da postane politički korektna!

    Meni je to dibidus ankul.

    Toliko. Hvala i bok svima kolko vas ima

  11. Ma ok to što je istina, ali bi stvarno trebalo neko da se iscima.
    Sad sam čitala šta se pisalo ovde, pa bih želela da podcrtam ili preduhitrim komentar - to što su definicije vlasništvo sajta, to stoji i primljeno je k znanju. Međutim, ispod (u slučaju Blica iznad) definicije ne može da bude potpisana Vukalija, već mora biti istaknuto ime njenog autora. Vukajlija prisvaja imovinska autorska prava (dakle da da definiciju na korišćenje, objavu i sl), ali autorima ostaju neotuđiva i neprenosiva moralna prava - prava da budu potpisani (u ovom slučaju) pseudonimom. (Videla sam da je neko to ovde pogrešno protumačio, pogrešno objasnio, pa je i diskusija zatvorena.)
    Kod nas mali broj ljudi uči autorsko, ima desetak stručnjaka, a ja sam imala tu sreću da temeljno proučavam ovo čudo, pa reko, nije zgoreg da podelim znanje :)

  12. Ne mlatite. Ako imam neko pravo na definiciju, onda mogu i da odgovaram pred sudom za ono sto napisem. Posto je definicija vlasnistvo Vukajlije, ja mogu da napisem sta god zelim i ako uvredim nekoga time taj neko ne moze da tuzi jer ona vise nece biti moja. A posto Kaizen nije to smislio ne moze ni on, mada ce verovatno morati da izbrise uvredljivi sadrzaj. Bar se nadam da je tako. I nemojte da mislite da ste na internetu imuni na pravni sistem. Jednom mom ortaku se bas skoro zavrsio proces zbog nekih postova na forumima.

  13. aa. vama je u stvari kul sto se ne objavljuje da ste autori? taj deo sam preskocila. mislim, dosta njih se zalilo. ali, onda ok :)

  14. bok!, апсолутно си у праву и мислим да би било крајње поштено да се имена аутора (под којим су у тренутку објављивања пријављени на овом сајту) објављују заједно са дефиницијама. У крајњој линији, тако и стоји у дијелу сајта који се односи на ауторска права, али се очигледно у пракси то не поштује. Такође, дефиниције не могу да се коригују и преправљају како се то неком прохтје. Очекујем(о) да Каизен нешто хитно предузме по овом питању.

  15. Ja bi voleo da moja izadje u novine, al ne bi voleo da tamo bude moj "pseudonim" (mada me inace svi od miloste zovu Vlajko, tako da mi i ne dodje ko pseudonim), pa da me tatko prepozna i da me se odrekne preko tih novina zato sto ovde gubim vreme umesto da ucim, radim i da se zenim...

    Iskreno nek mi sakate sta oce i gde oce jer ja ovo nisam pisao ni za Blic, ni za Kurir, ni za PanErotiku, ni za Facebook, ni za pare nego za moj ćef ,za Vukajliju, vas 300 sto redovno dolazite i onih 10 neregistrovanih koji me licno poznaju a redovno citaju moje gluposti...

    Na Vukajliji ce zauvek ovo moje neiseckano da ostane...i naravno da pise ko je autor.

  16. Uuuuuu,al sasekoše definicije,ako neka.Ovde na Vukajliji je bit.A što kaže vlajkoseljak:nisam je pisao za Blic već za svoj ćef.

  17. Tako je bre Vlajko! Sto se tice potpisa autora, autor i jedinstveni vlasnik nasih definicija posle 24 casa Vukajlija je glasno i jasno velikim slovima potpisan u Blicu, tako da sa pravne tacke gledista, to je u redu.
    I citiracu Vlajka: "Ja ovo nisam pisao ni za Blic, ni za Kurir, ni za PanErotiku, ni za Facebook, ni za pare nego za moj ćef,za Vukajliju, vas 300 sto redovno dolazite" i za sebe naravno. A i ako ne nista ovo je plasticni primer kako treba da izgleda standardna definicija(istinito, jasno, sazeto, moze i duhovito, mada nije obavezno sto pokazuje i primer moje definicije od nemila do nedraga, ali koja je klasican primer izraza za recnik slenga, posto je ni u jednom nasem recniku nema) Sto se mene tice oko potpisa, ja gledam naziv definicije tu kao nick autora, a prvu recenicu u Blicu kao jedinstven potpis istog. Meni je to u redu...

  18. Pojavljivanje Vukajlije u Blicu je besplatna reklama za Vukajliju.

    Ne verujem da mogu da izdejstvujem da pišu nadimci jer šta nadimak znači u tom konktestu (rubrika u blicu), a čak i da mogu, onda bi se neki kao što se vidi, bunili što ih potpisaše na unakazanu definiciju.

    Molim da diskusiju nastavite u nekoj drugoj temi "vukajlija u blicu" npr. ova tema bi trebala da bude samo za informisanje o pojavljivanju vukajlije u medijima.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.