Vukajlija u medijima

  1. Ja sam reko sto sam imao...hvala svima sto mislite da taj moj komentar ima neku poentu.

  2. Ево дефиниција од викенда (26.09.2009.) Претпрошле суботе (19.09.) су били неки Чивијаши из Шапца преко цијеле стране, па зато нисам ништа качио. Мрзи ме да пишем чије су дефиниције објављене, напокон, свако ће ваљда потражити сам ако га занима.

    http://img208.imageshack.us/img208/8788/26septembarvukajlijaubl.jpg

  3. Klozetski raskorak >
    Поза којој мушкарци често прибегавају у српским ВЦ-има. Пошто често нема браве, једном ногом држиш врата да те неко не спичи њима отпозади, а друга иде што више напред да служи као ослонац.

    А они објавили:

    Poza kojoj muškarci često pribegavaju u srpskim WC-ima.

    И ајде сад ти сконтај поенту из објављеног! :)
    Мислим, дефка је сама по себи срање, немам појма како је уопште добила оволике поене, али ово сакаћење мало вређа и патетично је. Ајде, да разумем да је дугачка, али она има две реченице...

  4. Ha...i moja defka napokon u Blicu. Al samo jedna recenica :)

  5. I moja Vlajko :))))

  6. Vidim..isto i kod tebe samo jedna recenica :)

    Ma boli nas...ja nekako zalim sto nisam tad kupio Blic...d'uramim :)

  7. Ajde da napravimo "Peticiju na forumu protiv ovakvih postupaka novinara koji se bore za istinu, a ovamo kradu sakate i nepotpisuju defke. To li je objektivno novinarstvo?

  8. Blic i objektivno novinarstvo? Srbija i objektivno novinarstvo? Krava i balet

    Nemam takat vise s maloumnici da se raspravljam po bilo kojem pitanju, pa da samo potvrdim svoje misljenje s prethodne strane.

  9. hehehe...
    ljudi! ja sam jednom davao intervju, jos dok sam bio u srednjoj skoli za jedne novine. jos tad sam ukapirao da novinari obozavaju da modifikuju i malo prisredjuju ono sto si rekao. cak je izasla i moja slika kako razgovaram sa novinarkom, a jebem li ga ako mogu da se setim da me neko slikao u toku razgovora :)
    u mom slucaju to nije bilo nista strasno, cak je bilo i interesantno, verovatno malo i bolje nego sto sam rekao, ali ocekujte to od novina. ako ne promene nesto, ne osecaju se kao novinari :D

  10. Celte...i ja sam imao slicno iskustvo, pola tog mog intervjua ja nisam ni reko, bukvalno su me prepricali, i to lose...otad dibidus ne verujem novinama.

  11. Добро, то што не потписују, реално, и није неки проблем. Ионако читаосцима Блица ништа не значе ти надимци. Него што сакате и сецкају...
    А новинари су углавном багра, то је познато. Био је с мојим буразером интервју у Вечерњим новостима. Прочитавши га, имао сам доста тога новог да научим о рођеном брату. :Д

  12. Мислим, ако већ кубуре са местом што не бирају кратке дефиниције? Има безброј одличних кратких дефиниција....

  13. Apsolutno je Marijana u pravu. Neka biraju kraće kolko imaju mesta. Ne moraju ni da potpisuju, ajde i to. Ali da kasape defke to je šit!
    Ajde da napravimo peticiju ovde na forumu elektronski potpišemo i telefonom im skrenemo pažnju na taj linkić neka gospoda pogleda. Ako ne.....Otom potom.

  14. Pa, red bi bio da im skrenemo pažnju. Nema smisla, amputiraju najzanimljivije delove.

  15. И то је сад мало незгодно - ако им се обратимо, можда се наљуте, у смислу: "шта извољевате, треба да будете срећни што вас рекламирамо" а с друге стране, било ко ко прочита "те" дефиниције из блица не може ни да помисли да је Вука оно што заправо јесте... мислим, и није нека реклама...

  16. Ako se naljute zato što tražimo da ne seku definicije, jer time gube svaki smisao, onda nema ni potrebe da se pojavljujemo tamo. Treba malo i do sebe držati. Nisu oni jedini dnevni list u Srbiji.

  17. Kao što rekoh ovde: http://vukajlija.com/forum/teme/2029?strana=7#post_151344

    "Molim da diskusiju nastavite u nekoj drugoj temi "vukajlija u blicu" npr. ova tema bi trebala da bude samo za informisanje o pojavljivanju vukajlije u medijima."

    Svaki offtopic od sada će biti obrisan. Hvala.

  18. Ево данашњих дефиниција, надам се читавих.

    http://img188.imageshack.us/img188/4669/03102009vukajlijaublicu.jpg

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.