Prijava

све морају да ти исплате у сваком случају, мада је необична ситуација да се запослиш у другој фирми док радиш у једној. јеси ли сигуран да си до 14. запослен у другој фирми или си договорио да ти исплате неискоришћени одмор пошто је то чешћа ситуација? овако не знам како ће те други књиговођа пријавити првог, ако те први није одјавио. најбоље да причаш са неким ко се бави тиме у једној од две фирме (тамо где си у бољим односима са неким из финансија).

u ovoj prvoj apsolutno nikog ne znam jer je predstavništvo u BGu, a ja radim u NSu. tu sam dao otkaz, s tim što imam neiskorišcen godišnji od 10 dana, koji sad koristim kao otkazni rok, čisto iz razloga jer na drugom mestu trebam početi s poslom 1. juna (jer da idem stvarno da godišnji ili neke druge varijante, cimam ove druge ljude jer im baš ja trebam igrom slučaja). tako da cu suštinski u drugoj firmi biti prijavljen redovno od 1. juna, a vamo u prvoj sam na godišnjem. e sad znam da ne postoji varijanta da si na dva posla prijavljen po zakonu, ali opet mi je logično da mi isplate godišnji...

da sam tražio da mi isplate neiskorišcene dane, prvo ne znam da li to rade, zatim šef mi to nije ni ponudio, a u tom slučaju bih imao da odradim još dve nedelje otkaznog roka, a to mi ne ide u prilog, jer drugi posao znači počinje od početka juna

они морају да ти исплате све по уговору, али можда ће друга фирма имати проблем да те пријави да радиш од првог. пробај да причаш са неким из финансија у новој фирми, увек је боље решити проблем на време.

Da ga jebem...Gdje ti je radna knjižica? Ako je odneseš u drugu firmu da te prijave, kako će te prva firma odjaviti i obrnuto?

da sam tražio da mi isplate neiskorišcene dane, prvo ne znam da li to rade, zatim šef mi to nije ni ponudio, a u tom slučaju bih imao da odradim još dve nedelje otkaznog roka, a to mi ne ide u prilog, jer drugi posao znači počinje od početka juna

па јебига, то у ствари значи да ниси на време дао отказ.

радна књижица и није више битан документ, неки запослени је и немају. пријављују и одјављују се радници на сајту. али исти је проблем.

Nema trika da možeš biti istovremeno na odmoru u jednoj a prijavljen u drugoj.

Ubosni to još funkcioniše takoreći analogno. Radna knjižica i to.

zanima me samo hoce li prva firma isplatiti tih 14 dana "godišnjeg"? suštinski vec su dokumenti spremni za drugu firmu, sutra ce valjda biti predati i onda koliko sam skontao, automatski bivam odjavljen na prvom poslu kad prođe prijava za drugi.

nemam radnu, preko sajta sad to ide.

па може да ради две недеље на уговор о делу, они ће обрачунати порез и платити, а после тога на уговор. мада можда има и других решења, зато види то са њима.

Nikako. Ali svejedno ne gubiš ništa, staž ti teče tih 15 dana, a oni neka te prijave po isteku ugovora u prethodnoj firmi, dve nedelje na crno u Srbiji ne bi trebale da predstavljaju problem. Jedino ako u te dve nedelje budeš morao da negde nešto potpišeš ispred te nove firme, onda bi moglo da bude zajebano, jedino ako imaš kolegu na istom položaju u toj novoj firmi pa da potpisuje dok ti i pravno ne stupiš u radni odnos.

zanima me samo hoce li prva firma isplatiti tih 14 dana "godišnjeg"? suštinski vec su dokumenti spremni za drugu firmu, sutra ce valjda biti predati i onda koliko sam skontao, automatski bivam odjavljen na prvom poslu kad prođe prijava za drugi.

nemam radnu, preko sajta sad to ide.

па ако те пријаве и одјаве првог, не верујем да морају да ти исплате одмор. још онда у том случају ниси ни испоштовао отказни рок. види да решиш то некако да радиш на уговор о делу две недеље, па да те онда пријаве или ако они имају друго решење. могуће да се то разреши само, али потруди се мало, јбг, сам си закувао.

или на црно што каже теча

ne sme na crno, inspekcija baš šara tim krajem žestoko ovih dana, svako malo crvena traka preko ulaznih vrata osvane lololo. jbg i da ne isplate, svakako ni do sad nisu sve placali, tako da ne gubim ništa preterano mnogo, samo me zanima kako bi to trebalo da funkcioniše.
lololo krompulj jebe zakon o radu dupe mu pomera.. ili obrnuto hm hm :D

Ne verujem da je krompir fizikalac, pa da može na ugovor o delu, verovatno radi u struci u firmi pa ne može da potpiše ugovor o delu. Jedino ako ga nisu zvali jer naišla reka šlepera sa koncetratom, pa je izginuće za istovar, vidiš da ne može da postigne, hahaha

Hah jebote suze mi podjoše, a nije u redu, čovek lepo pitao..

да ли стварно нећеш ни да питаш које су опције? у новој си фирми, покажи и мало проактивности, немој само маакобудебуде. а ако до сад нису све плаћали, што их не тужиш? сад си ме изнервирао.

truc, pitacu svakako, sad ovde razmatram opcije da vidim kako stoje stvari i onda kad skontam situaciju, idem pitati, što je odmah sutra ujutru. ove prve necu da tužim, jer NIS-ovi advokati ih zastupaju, i svako do sad ko je krenuo tim putem je ispušio jedan kroz jedan.

Nemoj se sramotiti za 150 evra, nema ko nije oprostio i mnogo veće pare, pa jebiga, idemo dalje. Ta suma će taman da ti pokrije sastavljanje tužbe i jedno ročište, pa sve i da imaš neke šanse, a čini mi se da te oni ustvari imaju jer si očigledno nešto zamuljio, no ajd u slučaju da ih dobiješ, da plate sudske troškove i na kraju ti kao zadnjoj šugavoj ciganšturi tutnu 150 evra u ruku pa msm više će tebe da bude sramota nego njih. Pirova pobeda. Jedino ako nisi od onih kojima je parničenje životni poziv