Разноразно питање

  1. evo recimo, ukljuci vocaroo pa se snimi kako citas prva 4-5 pasusa ovog npr:
    https://www.theguardian.com/environment/2022/mar/17/great-barrier-reef-hit-by-sixth-mass-bleaching-event-leading-coral-scientist-says

    zanima me kako radi to vezbanje akcenta, ako stvarno radi da probam. ne zajebavam te.

  2. Imas onaj vocaroo melk, valjda je u funkciji jos pa se snimi, svi bi zeleli da cuju

  3. odma da se ogradim, ja necu da se snimam jer imam ruzan glas i citam engleski ko tarzan, nema nikakvog smisla da vas mucim ovde.

  4. mozemo da otvorimo temu pa da pisemo samo na engleskom, to je najdalje sto bi otiso, a i to bi mi bilo cudno.

  5. Georgy Kavkaz
    Ovaj je kao ćirko91, samo za krindž.

    hahahahaha umirem

  6. Nema potrebe toliko bežati od svog urođenog naglaska, bitno je da to što ti govoriš bude pravilno i da tvoj sagovornik razume suštinu, e sad dal ćeš ti da ga nakinđuriš da zvuči kao tvoj maternji onoliko koliko je moguće (a nikad nije skroz moguće), to su sve nijanse. Jezik je sredstvo komunikacije, komunikaciju je moguće ostvariti i uz izražen naglasak bez problema.

  7. Ovaj je kao ćirko91, samo za krindž.

    provuko mi se genijalan komentar :)

  8. Ajd snimiću pa ću ti okačim, kuvam sad, posle

  9. Rekao ja davnih dana da sam ambasador krindža, čak sam i temu otvarao, vi izignorisali.

  10. Snima poduži uradak, biće. Eskivaža kviza 2.0

  11. Zvuci tako neobično i para uši jer to R dolazi posle dužeg A zbog ritma pesme

  12. nece valjda da ispadne kweez opet.

    plus, ko bi ga znao jbt, ako vezba, verovatno i pogodi neku sintagmu da zvuci pravilno. muka samo ako se to ukombinuje sa greskama.
    zato i bolje da procita tekst, onda mozemo samo akcenat da cenimo.

  13. Zvuci tako neobično i para uši jer to R dolazi posle dužeg A zbog ritma pesme

    zvuci neobicno jer ga cita kao neko iz srbije ko koristi ostro r. megan MAAAAAAAAAArKL

    ne bi zvucalo ako bi ga pevala kao neko ko ume da kaze to r, i onda bi verovatno zvucalo nekako kako a prelazi u r i zavrsava se, i ne zvuci krinzi.

  14. mislim da bi vise britis zvucalo kad bi pokusala r da kaze vrhom jezika, nego ovako kako pokusava.

  15. trebao neko da napise mekhan maaarrkhal i da pokusava to da otpeva, prirodnije bi zvucalo.

    ovo, imas kokni aaaaaa umesto r, pa zavrsis sa kl ne ide.

  16. Prosla korona, proso rat, danas smo svi lingvisti.

    Jebem se sto sam ikad doso ovde

  17. Napravili ste me na idiota

  18. Ja jesam lingvista jbg vas ostale ko jebe što niste čitali knjige majmuni

  19. ko te pravi na idiota, ne secam se da ti neko nesto lose reko ovde, ima bar 3 dana?

    EDIT: upravo resetovano na 0 ovim smokljinim postom dok sam kucao.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.