Разноразно питање

  1. Anlaser ga jebe majkumu!

  2. Alnaser samo sluzi pri paljenju automobila i nista vise.
    To sto tebe jebe to je prljav karburator pa ne povlaci gorivo kako treba.
    Ne lupaj vise i nemoj spemovati!

  3. to je Zastava - jebe ga bendiks...

  4. Има неког да се разуме у гпс навигацију за аутомобиле? Да ли је код тог уређаја потребно плаћати нешто након набавке, као код телефона, или једном кад га купиш, ради за џ?

  5. Колико сам ја упознат, када купијеш, платиш дебело, не плаћаш више нич, осим ако не желиш неке ажурације мапа па идеш у сервис итд, итд

  6. Džemo koliko ja znam ništa se ne plaća, osim ako ne želiš legalno da apdejtuješ mape.
    Mada, što bi plaćao kad može ispod žita.

  7. А како онда користиш услуге тих сателита и чуда који те лоцирају? То ништа не наплаћују?

  8. Те услуге си платијо куповином Ђипијеса.

  9. Па није произвођач гпс-а власник сателита?

  10. Sateliti su javno dobro.

  11. И водовод је.

  12. Jeste isti vlasnik!
    Ne znam jesi li cuo za termin "vladari iz senke"...
    E TO JE TO!

  13. Е јебем лига, све које знам нико, не наплачује ич. За више информација обратите се најближем оператеру.

  14. Е јебем лига, све које знам нико, не наплачује ич.

    Мислиш: не плаћа? Ако си сигуран да је тако, оно остало ме не занима превише.

  15. GM, aj sad lepo priznaj da nemaš ni bicikl.

  16. ГМ, џипиес је јавно добро, као и интернет. Интернет је за све бесплатан и интернационалан је, плаћаш само провајдера. Овде ти је исти фазон, само плаћаш хардвер и евентуално неке посебне услуге које ти требају, мада већини не требају.

  17. Сад проверих, функционише потпуно бесплатно, осим ако не желиш асистед ГПС, прецизно позиционирање где се поред ГПС-а користи и ГПРС.

  18. Garmin ili Igo su ti navigacije na telefonima.

  19. ГМ, џипиес је јавно добро, као и интернет. Интернет је за све бесплатан и интернационалан је, плаћаш само провајдера. Овде ти је исти фазон, само плаћаш хардвер и евентуално неке посебне услуге које ти требају, мада већини не требају.

    Јавна добра нису нужно бесплатна. Но, небитно.
    Неко је направио ту инфраструктуру и дебело је то платио. Зато ми је мало чудно да тек тако пуштају друге да се користе тиме. Без интернет провајдера и њихове инфраструктуре немаш ни интернета. Не можеш их тек тако раздвојити. Као што је вода бесплатна, али ако хоћеш да ти цури у купатилу и да буде провидна, мораш платити.
    Једино ако је ово нешто на фазон радио и ТВ сигнала, па свако може да их прима. Тј. нема начина да се то спречи.

    Сад проверих, функционише потпуно бесплатно, осим ако не желиш асистед ГПС, прецизно позиционирање где се поред ГПС-а користи и ГПРС.

    ОК.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.