Prijava

Pa ne, o tome ti i pričam oni su na prvo mesto sa preko 500 miliona prodatih primeraka metnuli Mario franšizu generalno sa svime (običan mario, super mario, mario party, mario kart...)

a onda su na drugo mesto metnuli samo Super Mario....

EDIT: a jeboga, jednog samo Maria sam za života igrao, i to kod rodbine neke u Kruševcu pre 15+ godina, da l je bio mario 3 ili ne nemam pojma. A jedina mario igrica koja mi se igrala u životu uz to je ovaj Super Mario Odyssey, ali nemam SЊIČ nit imam trenutno para za isti...

Gospodine Triforcr, da li Vi mozete da mi objasnite koje su to igre u Mario fransizi ako u njoj nije Super Mario serija?

Mario kart, party i to

Kako stoji tamo

Mario franšiza: mario, super mario, mario party, mario kart prodala je preko 500 hiljada miliona primeraka i na prvom je mestu

Super Mario, koja se pominje u gornjoj, takođe se gleda i kao zasebna franšiza i ona je sama prodala oko 220 hiljada miliona primeraka

isto su uradili i sa Mario Party, Mario Kart itd itd

Nadam se da je sad napokon jasno.

ovo 500 hiljada miliona je neka metafora za ogroman broj ili bas specificno ciljas na ovaj broj?

Na baš veliki broj, ali preko 2 miliona što je ono kao top

ako ćemo baš tačan broj evo za Mario igrice

557.323 million

Koje su to onda Mario igrice?

Kandidar Mario igrice se dele na glavnu franšizu i spinoff titlove tako da u glavnoj franšizi imaš sve od Super Marija do Super Mario Odissey najnovije na sviču, a spinoff su ti Mario Party, Mario Kart, Mario Tenis, Mario Kurac, Mario Palac etc.

Čudi me da na spisku nema CoD i Diablo...