Prijava

Koliko nas ima koji igramo neku pool igru, pre svega bilijar. Da li pratite snooker na tv-u ?
Jednostavno sta mislite o toj igri. Da li vas nesto zanima, tipa odredjena pravila, kako postati dobar igrac bilijara, gde mogu da se nabave stapovi za bilijar ili dobar sto, ako imate kesa.

Evo ja igram bilijar od kad mogu da dohvatim sto. Imao sam sto za bilijar kod kuce, doduse onaj mali. Posle sam se preselio a sto nismo poneli pa sam presao na onaj veci u jednom lokalnom bilijar klubu. Sad igram u proseku svaki drugi dan po 2 sata.

Играо раније много више, баш сам скро ишао, и видео да сам изгубио много осећаја...

Играм осмицу, мада ми је деветка много занимљивија, али њу нико неће да игра, не знају правила...

TO JE TA TEMA!!! igram nego kako! a uz snuker osvanem na eurosportu...higins tata!

Volim bilijar, ali nisam ga igrao da meseca, jbm li ga zasto...

Malo nas je al nas ima :)

Peki znam ja pravila devetke ali nisam neki ljubitelj, ne znam zasto, ali mi brzo dosadi.

Zapata znamo se :D !!! Higins jebe....

Деветка захтева много више тактике.

Иначе, моја баба је пре пар година почела да прати снукер, и сад зна, не баш све, али већину играча. Матора жена, 70+ година, а интересантно јој то да гледа...

igram bilijar, u poslednjih godinu dana intezivno... čak sam učestvovao i na nekom turniru, al' su me ljudi isprašili... lololololo

snuker gledam kad naletim...

ajd sad da vas pitam nešto

koliko jačina udarca, tj. brzina kugle utiče na uglove odbijanja kugle?

Igram rekreativno.Pivce u ruci i lagano...

Karambol.

Nekada sam igrao i 8 i 9, ali mi je nekako...prosto za igru, da se tako glupavo izrazim. Nemaš šanse da mozgaš kao u karambolu.
Ovde gde živim ima i puno snooker stolova, probao sam da igram, ali mi je nekako dosadno. Valjda je problem samo u tome što sam ukus za bilijar formirao još kao klinac...Zamalo iz škole da me isteraju u 8. razredu zbog izostanaka, naravno, imao sam ih toliko zbog karambola. :-)

Sada sam već mator da menjam ukus, jel' da. Dakle, karambol ili smrt! :-))

koliko jačina udarca, tj. brzina kugle utiče na uglove odbijanja kugle?

Pa ne zavisi jačina, već mesto sudara kugli i rotacija bele kugle.

@бури koliko jačina udarca, tj. brzina kugle utiče na uglove odbijanja kugle?

Zavisi od spina...ako zapneš ko sivonja i "ukopaš" loptu(udarac u donji deo kugle), nećeš postići ni 1/3 kao kada udariš laganije u gornji deo lopte, tj. kada ideš na "vuču"...

...A na uglove! :-) Nisam ni pročitao kako valja, a delim savete. :-)

Praštajte, nekada sam radio u MUP-u, sasvim je razumljivo da imam ovakve ispade gluposti. :-))

ma na uglove, tj. na odbojni ugao od martinele...

znam za to ostape, tu foru često koristim kad imam kuglu na samoj rupi, a da mi tu treba ostati bijela, tzv. štop...

nego, nikad nisam igrao taj karambol, zapravo i ne znam pravila, jer toga nema kod mene u gradu pa da mi okačiš neka pravila ili klip

Francuska igra...nekad popularna kod nas. Skoro svaki Dom JNA u SFRJ je imao karambol sto, tamo sam ga i ja igrao prvi put. Tri lopte, dve bele(jedna sa tačkom na sebi-druga bez) i crvena... Mrzi me da kucam, sad ću da ti nađem linak... :-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Carom_billiards

Ronnie o Sullivan jedan jedini tata za snuker!!!

on se ne računa...

hvala ostape

Video sam da neki profesionalni igraci bilijari udaraju kuglu dosta jako ali ne zbog pozicioniranja, npr zele da je ostave na mestu a odvali je ko sivonja. Toga u snookeru nema. Ja npr nikad ne udaram ko sivonja, sve je u spinu, a plus je i podloga na kojoj igram izuzetno brza.

Да, све је у спину. Можеш да је одаламиш колико јако 'оћеш, али ако одиграш спин како треба, остаће у месту.

Цео осми разред и лето пре почетка средње школе нисам избијао из билијарнице. Онда до четвртог средње нисам узео штап у руке, па сам одиграо две-три партије и сконтао колико сам испао из форме. Сад ми се опасно игра, али немам екипу, скоро нико од ортака ми не игра билијар.

Тако да, ако се некоме игра, ае да се организујемо. :)

Uvek sam zamisljao da ako nekad u zivotu budem imao gomilu para na trosenje, potrosicu ih na bilijarski sto . Ne mora da sluzi samo za bilijar :D :D :D !!