Prijava

ma kad je moglo biti kad je prosek uveden pre par meseci ako se ne varam.
i da, nikako mi nisu jasni ovi što su protiv, kad će i dalje da ostane opcija, kao glavna, sortiranje autora po broju poena.

En_Dotter sez:

А, ако му се свиди, нема фрке! БИЋЕ!

Ja se sećam predlagačkih tema na forumu na koje je kaizen rekao "biće", pa su ipak na kraju realizovani ti predlozi. :)

Пеки д Џем sez:

Зајк, и ја сам прилично сигуран да ово није било.

Did you just call ME "Zajk"?

Дуго стоји просек на сајту. Чак је било и дааавно предлога да се реализује што меродавније, тј. да се алгортими за просек мењају, тј. да не буде аритметичка средина већ нешто друго. Није нађено решење. Просек је статистички неоправдан на сајту где нема људи са мноогоо дефиниција и даје лажну представу, лажнију него популарност. Зато сам против.

Predlog je ok, nema potrebe za hejtom u smislu da je neki višak koji će naškoditi bilo čemu. Naravno, niti će mnogo toga doprineti, al opet. U svakom slučaju, još jedna dodatna klasifikacija, koja nije naročito relevantna, kao što nije ni popularnost, al opet daje neku sliku. Traženje neke optimalne formule pomoću koje se dobija "najbolji autor vukajlije" nije puka aritmetička sredina dobijenih glasova ili apsolutna vrednost popularnosti, već bi bila nešto kompleksnija brojka, dobijena neki miksom: poena, broja definicija, vremenom registracije, broja definicija dana, odabranih definicija, kvalitetom i frekvencijom glasanja, blabla. A opet, i kad bismo to imali, dobili bismo najboljeg autora po glasovima mediokriteta, što opet nije loše i pokazuje nešto, al i to nešto nikako ne mora da bude merilo objektivnog kvaliteta. Vrzino kolo.

Зашто су против само они са нижим или просечним просеком? Случајност или...?
А затим, против су и они који не пишу, те им свакако тај просек ништа не значи практично, кад већ нису заинтересовани за писање за друге, нису ни за поене, а ни за рангирање.

Зашто гномови нису интелигентни ко у Д&Д-у... Не треба а пишеш и да имаш просек или шта већ да би видла да је рангирање по просеку беспотребан и ништа не доноси.

Ја ти рекох, потребно је да би корисник имао што више опција, увиђаја и занимација, а ако ти нећеш то користити не значи да нико други неће. Постоји и опција писања дефиниција, па је ти не користиш већ користиш опцију кењања по форуму. И Маџгаљ би досад укапирао.

Ali dokle god kaizen kulira ovu temu, zaboravite na realizaciju. =3

Ja sam ZA predlog, iz prostog razloga sto se nista ne gubi uvodjenjem tog sistema, a moze nesto da se dobije.

А шта може да се добије ?

Kao sto rekose ljudi, mozes na laksi nacin doci do pisanija nekog autora kojeg nisi zapazio ranije.Meni je to dovoljno.

Ма пусти ти то.

Sad mi pade na pamet neka ideja da svako ko korektno ne obrazloži svoje "protiv" na temi za neki predlog, dobije makar 10 dana pauze od vukajlije. Tako će i biti ubuduće.

Black Hole sez:

Sad mi pade na pamet neka ideja da svako ko korektno ne obrazloži svoje "protiv" na temi za neki predlog, dobije makar 10 dana pauze od vukajlije. Tako će i biti ubuduće.

http://vukajlija.com/forum/teme/17456 Ne vidim apdejt.

Biće nepisano pravilo, kao faktor iznenađenja :)

Well, that's not very nice =(

Black Hole

Sad mi pade na pamet neka ideja da svako ko korektno ne obrazloži svoje "protiv" na temi za neki predlog, dobije makar 10 dana pauze od vukajlije. Tako će i biti ubuduće.

Може ли једно двајес за оне који дају прелдог и не образложе зашто, као и за оне који само кажу "ЗА"?

Dobro, bre, nisam bukvalno mislio, al svakako je bezveze kad neko kaže protiv a ne obrazloži. Onaj koji daje predlog, takođe treba da obrazloži zašto ga daje i koja je poenta. Nažvrljah ja nešto tamo oko pravila otvaranja tema, al to niko ne jebe.

Kaizen
Biće.

Eto, ajde lock.