Prijava

Pod tzv. post-moderne definicije spadaju sve definicije koji:

-opisuju događanja na Vukajliji
-opisuju nekog od autora Vukajlije
-opisuju funkcionisanje rad sajta (kao npr. oni beli glasovi)

i slično.

Retko kad smo svesni da ovaj sajt ne posećuju samo registrovani autori, nego ima i gostiju, i verujem da čak ima više gostiju nego registrovanih u isto vreme.

Gostu koji poseti Vukajliju će ove definicije predstavljati konfuziju i pitaće se "šta je ovo koj' moj?" i videće da mu sajt nije zabavan, pa će brzo da ode (takva je makar moja tačka gledišta).

Takođe, pošto se Vukajlija iz dana u dan menja, neke ovakve definicije izgube smisao.

Moja ideja je da se napravi "arhiva za post-moderne definicije" definicije. Moderatori bi tad dobili mogućnost da definicije šalju tamo.

Kad definicija završi u toj arhivi, moći će još uvek da se glasa za nju i da se komentariše, ali se neće moći naći kad se vrši pretraga definicija po početnom slovu ili kad se vrši pretraga uopšte.

A ako se definicija u trenutku slanja u arhivu za post-moderne definicije nalazi među novim definicijama, ona će nestati.

Ipak ove post-moderne dafinicije spadaju u interne fore i ne bi bilo dobro da ostanu u rečniku, nego da se ovako odvoje negde sa strane.

Da čujem vaše mišljenje...

Naravno da se slažem,i prvi ću obrisati onu moju jednu takvu.
Ovakve def. su uglavnom jadne,patetične,plusoskupljačke i neće biti veliki gubitak ako nestanu.

Totalno se slazem. Svako moze da napise takvu nazovi-ono sto bi definicija trebala da bude. Idealno bi bilo da postoji "poseban" deo za takve izlive kretivnosti.

ako i moje mišljenje nešto znači - slažem se sa predlogom. Takođe sam primetio da se u poslednje vreme četuje preko komentara u definicijama. Komentari kod "komentčetera", kako ih ja nazivam, nemaju skoro nikakve veze sa definicijom, već na međusobne razgovore, aurora i komentatora, ko zna gde i kad započetih (možda i na drugim sajtovima). Primer: joj ti si meni tako LOL, gde ćeš većeras...
Da nisi gabor rekla bih ti....Ja gabor.... Ma jok, ja sam....
Naravno ovo sam karikirao, ali ako pratite komentare naći ćete masu toga ili sličnih stvari. PREDLAŽEM da se i takvi komentari BRIŠU.

meni (najčešće) ne smetaju takve definicije jer ima tona drugih, a ne bih investirao vreme u to da im pravim posebnu sekciju.

Imam ja nekoliko takvih defki i sad cu vam i postovati.
Slazem se da se napravi posebna sekcija za takve definicije.
Ako hocete mogu i da otvorim temu gde cemo postovati takve defke,u slucaju dase kaizen predomisli pa da moze da ih sve lepo premesti iz te teme da ne mora da ih trazi po sajtu.
Ili moze neko od vas da otvori tu temu.

Ne slažem se.
Ako smatramo definicije koje su vezane za Vukajliju posebnom grupom i da ljudima koji nisu registrovani članovi one mogu biti nezanimljive, i pravimo posebnu grupo, sledeći korak je posebna grupa za definicije vezane za pojmove iz Vojvodine, jer su one nezanimljive i nepoznate ljudima van Vojvodine, onda posebna grupa za definicije vezane za fudbal, za Grand.... i za svaki pojam i regiju i šta već!
Vuka nije tu samo da zabavi već i da edukuje, a meni, lično su definicije vezane za Vukajlju vrlo pomogle da su upoznam sa dešavanjima na njoj, kada sam se tek registrovao, i sada sa nekim događajima i likovima koji su davno bili.

Kad bismo ih izbrisali, otišla bi trećina sajta u nepovrat. Sem toga, ima puno dobrih definicija vezanih upravo za sajt. Kao što članovi pišu interne fore iz svoje okoline i te iste definicije nisu obrisane, isto tako je sasvim u redu da i Vukajlijaši imaju sopstvene interne fore. Ne znam zašto bi bilo kome smetale...

Upravo tako. Sajt je prvenstveno namenjen ljudima koji ga redovno posećuju, a oni uglavno pozitivno ocenjuju takve definicije. Šta nas briga ako se one nekom slučajnom prolazniku ne svide i ne razume ih ...

Ma nema veze. Očekujem da će ovakve definicije na kraju završiti kao Chuck Norris definicije. :)

Ma kakvi da se arhiviraju, sve to brisati, čak i ako su dobre.

Ja ovaj sajt posećujem bogtepita otkad, verovatno još otkad je pokrenut, učlanio sam se tek pre neki dan, al znam kako je izgledao nekad i sad.
Počeli su ljudi da postavljaju interne fore i definišu kojekakve gluposti, uspamovaše glupostima... Ranije sam se cerekao na svaku drugu definiciju (ili sam definisani termin), a sad mogu po sat vremena da čitam (ove najnovije), i ne naletim na nešto zabavno.
Dakle, sav spam u đubre... A pošto se ovo odnosi na te interne fore, eto glasam da se sve brišu.

Ja sam za to da se ne uvodi fašizam na Vuku Dildojko... Ne znam za ostale ali meni se svidja ova kakva-takva demokratija ovde. Takodje, nisam siguran da si kompetentan da kažeš kako je većina defki na sajtu djubre. Ako ti se sajt ne dopada niko te ne tera da ga posećuješ. Ako ti se ne svidjaju neke defke ti ili nemoj da ih ocenjuješ, ili daj minus, ali nemoj da vredjaš. Nije korektno da nazivaš sve ono što se tebi lično ne dopada spamom. Zna se šta je spam, a defke o Vuki to nisu.

Pa ako tako uzmeš, jeste ozbiljna kritika na rad sajta. Moj moderatorski sindrom na delu, sigurno.
No pričam svoj utisak, jel'te.
Razlika između ovog sajta i (nekog tamo standardnog) foruma je što ovde dolazi mnogo više neregistrovanih da bi samo čitali i zabavili se, pa stoga treba uvesti neki kriterijum (po mom mišljenju, daleko stroži). Nije isto kao forum, gde je naglasak na međusobnoj komunikaciji i zezanju).
Tako da eto, ja sam za uvođenje fašizma u cilju kvaliteta foruma. Sad da li moderatori imaju vremena/živaca za tako nešto je već druga stvar.
Postoje članovi koji nemaju NI JEDNU valjanu definiciju. (valjana = duhovita, originalna, i koliko-toliko može da se protumači kao sleng)
Takvima bih oduzeo i pravo pisanja (ili dozvolio na kašičicu), a bome i pravo glasa. Neki ljudi su prosto operisani od mozga, tj smisla za humor i zdrave logike, i kao takvima bi im trebalo maksimalno ograničiti slobodu govora. Ponavljam, nije ovo forum, pa da ljudi imaju apsolutnu slobodu.
Takođe postoji dosta članova kojima je (skoro) svaka ka' Njegoševa... Pa ako bih se, uz 99% polupismenog spama, odrekao i po kojeg zrna duhovitosti koje će ćorava koka iz prvog primera da nabode, a u ime podizanja opšteg kvaliteta sajta, ne bih mnogo žalio.

Možda kao posledica opadanja kvaliteta dobijamo veće zadržavanje na sajtu po poseti, jer ljudi više vremena provode u traganju za nečim iole dobrim, ali ne vidim to kao neku prednost.

Ne kažem da je iko kriv za sve to, prosto broj debila je porastao, i to se sa popularizacijom uvek dešava, samo kažem da u skladu s mogućnostima bi ih valjalo strožije sankcionisati :)

Nego sve ovo što rekoh je offtopic, a ontopic je da interne fore nikom nisu smešne sem onima koji ih razumeju, a kako ovaj sajt poseti mnogo više putnika-namernika nego članova kluba, cenim da njima one nisu zabavne i da utiču na snižavanje kvaliteta. Meni lično je 90% tih fora bezvezno, sem one za linearnog pljuvača...

p.s. Evo baš naleteh na ono "Vukajlijaši s posla". Ok, sem što opisuje činjenično stanje, nit je originalno, nit duhovito, a zabavno valjda samo dotičnima (sad mu i ja dođem jedan, ali nije bitno). Da ne grešim dušu, čovek ima tone dobrih definicija, pa sam mu na 1 minus dao 10 pluseva, ali prosto ovo je glupa interna forica, ne vidim zašto bi nekog ko prvi put dođe na sajt izlagali tome...

"Svaka avangarda je elitisticka i hermeticna."

Super, al ova avangarda nije ni malo elitistička - ljudi prosto pišu dosadne stvari.

JTU - ako, i treba da ih otera, to i jeste cilj takve moderacije. Bez takvih se može. Poseta i kvalitet neće trpeti, naprotiv.
(ovo se generalno odnosi na gluposti. Ako će neko ko inače piše dobre stvari, da se ljuti zbog par obrisanih nebuloza, e onda šta da mu radim. Kupite mu čokoladu ;) )

Sam ćale ovog sajta rekao je jednom prilikom na forumu da je sajt namenjen prvenstveno članovima, pa da mu ne smetaju ovakve defke. Takodje, zna se da je cilj svakog sajta ovakvog tipa da ima što veći broj članova.

Doduše, jesam za to da se totalni moroni banuju.

Citat gamby: "Doduše, jesam za to da se totalni moroni banuju."

Podržavam. :)

I dao bih ti i poene za tu izjavu da mi je sad tu reputacioni sistem. :)