Prijava

Zanima me da li neko igra preko neta? Ako igra da li igra preko Garene ili preko Battle.net-a ?

НИсам једно 1022904 година. Тучем хон саде, што не значи на нећу некада доћи да се изнервирам лолололо. Могу преко бнета или гарене. Исти ми курац, нубови те нубови.

Ja poceo pre nedelju dana pa reko ako ima neko da me upozna sa osnovnim stvarima :D

Могу то да те посаветујем. Него ај сад ћу да испишем шта и како.

Ја цепам доту! Крша. И про сам. :Д Кући играм на гарени зато што немам оригинал Фрозен, а у играоници цепам на Бетл нету.

Ај да кренем од терминологије и суштине хероја.
Хероје можеш поделити најпростије на стр, аги и инт, али тако ништа не добијаш. У суштини се хероји у доти деле на следеће:
Кери
Семикери
Супорт
Генкер
Роумер
Инишијетр
Вудсер

Редом:
Кери, представља хероје који треба да те однесу у победу (кери ми ту д виктори плиз). То су обично аги хероји којима треба времена да постану значајни у игри. На пример, они су често бескорисни у почетку игре до неког двајестог минута, јер страшно зависе од ајтема. У суштини, пожељно је њима оставити свако убиство и крипа да би што пре стасали за борбу. Примери јунака: Магина, Наикс, Фејслес воид...

Семикери хероји представљају балистичку подршку и требало би да буду моћни у средњој фази игре, као што је кери касније. Обично је семикери и генкер тако да узме средњу линију и иде около и убија и тако врши ту функцију семикерија и омогућава керију да има слободно место за фарму. Редак је случај да семикери може да буде јачи од чистог кери јунака после 40 минута игре. Примери јунака: Пристис ов д мун, Рејзор...

Супорт је моја омиљена улога и постоји изрека "Супорт доноси победу, док кери само купи славу". Њихов посао је да ништа не убијају осим ако нико други не може, да купе пиле и да постављају вардове све време и НАЈБИТНИЈЕ да омогуће керију да има слободну фарму. Обично су инт јунаци. На линији им је посао да злостављају противнике и динајују крипове, док све време се труде да омогуће керију да покупи што више пара. Паре зарађују тако што НЕ УМИРУ и неки пут, ако нема керија или семикерија у близини, да узму којег крипа, евентуално убију некога, али никада ако је могуће да неко из оне друге две улоге може. У суштини су хилери или дисејблери. Примери: Кристал мејден, Омнинајт, Дезл, Лич...

Генкери су хероји који имају могућност да доста допринесу тиму тако што ће с времена на време отићи са своје линије и помоћи некој другој. То су јунаци који имају или добре дисејбл магије или доста потентне штетом. Зато је врло важно обазирати се на оне мис колс када противник има генкера у екипи. Генкер није предодређен примарним атрибутом, већ само сетом вештина које има. Генкери са послом крећу између трећег и шестог нивоа, у зависности од сета вештина које поседују. Герила тактика. То је то. Примери: Кристал мејден, Лина, Рексар, онај што има фисуру јебем му матер како се зове, Блад сикер, Лајн...

Роамер је можда најтежа улога и обично се не игра у лоу левел играма, јер тим пати страшно ако није успешно изведена. Роумер јер јунак који НЕМА линију и често је 2-3 нивоа у заостатку за тимом и противницима. Његов посао је да прави пометњу и да је све време ко зна где. Ти јунаци имају добре дисејбле или неке друге начине да им није потребно да стоје на линији, већ да иду и константно генкују. Такође нису ограничени атрибутом, али су обично инт или стр. Пример роуминга: Кристал мејден на сентинел страни крене на горњу линију са још двојицом и пробају на мучки фрст блад. Ако успе или не није ни битно, одма бежи са линије и иде да јебе мид, па онда бега са мида и иде даље. Чак и ако нико не липше од тога сви су преплашени и не смеју тако лако да промоле главу, јер та мејденка НЕМА линију него може бити де оћеш, а њихови јунаци добијају мање искуства, док у твом тиму само она заостаје. Примери: Кристал мејден, Сенд кинг, Лајн...

Инишијетр јер група јунака који су ту да започну фрку и да обезбеде тиму добру позицију. Обично умру први или касније, јер је цео фокус на њима. У суштини су стр. Обично имао ерија ефект магије са дисејблом и тако дају изненадну предност екипи. Обично купују дегер да могу да ускоче, ако немају дифолт вештину за иницијацију. Примери: Слардар, Енигма, Фејслес воид, Варлок...

Вудсер јер најгора могућа позиција када се играју озбиљне игре, док влада у нуб играма. То је мали број јунака који могу да оду у шуму на првом нивоу и да фармују тамо на миру... Обично су бескорисни до 20-30. минута. Примери: Ликан, Екс, Енигма (ово је изузетак, јер је овај херој јебен до јаја касније и некада се користи и у озбиљним играма)...

Ето ти улоге. Ово је штуро написано да се упознаш са општим стварима, а и заборавио сам имена доста јунака, па не могу све примере да наведем...
Питај шта ош, ту сам.

U jbt, car si. Ovo ce mi mnogo pomoci... Obraticu ti se na pvt ako nesto zakrizi, hvala puno :)

онај што има
фисуру јебем му матер
како се зове

Рт шејкер. :) И венге је добар ганкер, бај д веј.

Ajd nek mi neko da torrent sa frozenom i dotom i patchom 1.24 (zadnjim) da skinem a da radi na windows7 jebo ga trunje, skinuo sam jednu, izbacuje mi gresku nesto picke materine treba da se premjesti, a nista nisam skontao.
A doteru zaboravio si ursu da metnes u ove sto pice po sumama i krljaju one neutralce, ona kad izadje odatle jebe majku, ako joj uspijes napraviti srce taraskula.

А, јебага... Играм хон већ 2 године и заборавио сам већину дота имена :Д
Сви су ти мени кроз главу пролазили, али кад не мош се сетиш... Венге и Рт су и генкери и роумери до јаја, а богами и инишијејтори на свој начин :Д

Ремац, имам ја торент у коме скинеш све (Фрозен, Воркрафт 3 и последњу мапу доте). Скине се за нека 2 сата, анзипујеш инсталираш и то је то. Послаћу ти чим дођем на комп. :)

Доттеру, ајмо да оснујемо неки Вукајлија Дота клан? Окупимо што више ликова. А? Ја ћу те упутити у све да се присетиш опет, има пуно нових хероја и ајтема. ;)

Ajde krotitelju ziv bio posalji kada dodjes kuci : )

Ja sam se nesto nalozio na Bloodseeker-a, perverzan mi je heroj kada se fino nabudzi

LOLOOLO,konacno fina temica... :) Igram vec 5,6 godina,igrao sam i na Gareni i na Bnetu,ali toliko izlaze smradovi,da nisam mogao da podnesem.Onda mi ortak rekao za neki sajt,igras preko mirca,kad se registrujes mora da te preporuci neko,ima gproxy program kada ti pukne net vraca te u igru,sve u svemu,5 na 5 se konstantno cepa,nema izlazaka,ljudi sabijaju kako igraju....Ali s' obzirom da si nov,lakse ti je na bnetu da igras par meseci dok se ne usetas.Inace POTM je najbolji heroj,bez price...slatka guza mala njise se na tigricu... :) E sad,zadnjih mesec dana ne igram,sjebala mi se graficka i krene da mi sece nenormalno u sred partije... :/

Не могу доту да играм "озбиљно". Сада је говно... Дисбаланс само такав. Зајеби. Могу некад да нако одиграм са вама и то је то.

Обично су бескорисни до 20-30. минута. Примери: Ликан, Екс, Енигма

Eks beskoristan? Mora da se šališ.

edit: da obrazložim, kombinacija treće i prve već na 2. lvl donose kil, ako uletiš u gužvu, metneš u startu poor man's shield da može da istrpi batine i samo pustiš treću da odradi svoj posao, gledaš da navučeš i kripove na sebe radi veće efikasnosti treće naravno, ojađeni krenu da begaju, prc, prva, double kill, ako ne i grđe. Probaj recimo s 5 insejna svi na sredinu, rempejdž u startu. Pričam naravno iz iskustva, iživljavao sam se s Eksom nebrojeno puta. A moj omiljeni heroj koji sam rešava 5v5 na gareni je Broodmother. Doduše već dugo ne igram jer imam hronično loš net tako da ne mogu da trpim da me neka slinava nubčina ubija zbog laga.

eks dere od 3-eg minuta pa do kraja, gledao sam prekjuce, covjek mu sastavio 2 vangarda i jos nesto, ne mogu ga ubiti ljudi a on dere li dere : )

Лестат, ајде ми покажи један генк из шуме у озбиљнијој партији који је успео. Не говорим о јебеним глупим играма где се нађе 10 људи који не знају ни ским играју, већ о тимовима 5 на 5. А чак и ако имаш шумара видећеш да су ти блокирана барем 3 крип спота и шта ћеш онда? Бацаш паре на вардове, губиш време док летећим пилетом тражиш вардове, а увек има један вард који смета толико да никада нећеш моћи генк на направиш. Знаш ли колико има вардинг места... Немо да лажеш човека и да га учиш погрешно. Ако ћу да му помогнем у доти, причам му како ТРЕБА да се ради и шта се дешава у ОЗБИЉНИМ играма, не у јебеним паблик говнима.

2 венгарда су непрофитабилна и бацање пара. Један венгард ти даје 70% шансу да изблокираш 40 дмг и даје ти 250 хп и 5хп/с рег - цена 2275. два венгарда ти тају 500 хп, 10хп/с и 91% шансу да изблокираш 40 дмга - цена 4550. Док, за тих додатни 2275 можеш да направиш блејд мејл или худ или дегер или да узмеш још један лајф бустер па да идеш на харт. Једина разлика између бустера и венгарда и 2 венгарда је што нећеш имати 21% већу шансу за блок и што нећеш имати додатних 5хп/с, а разлика у цени је 1175.
Тај Екс ради посо у паблик играма...

Editovao sam gore. Vidi, samo kažem šta mi je prolazilo u praksi protiv sasvim solidnih igrača. Što se Eksa tiče uopšte ne genkujem iz šume jednostavno krenem na heroja u blizini njegovih kripova, oni me napadnu, treća radi, ojadim mu pola helta, roknem prvu, kraj. To se odigra u nekoliko sekundi. Varde dakle nisu problem. Pa recimo npr. mnogo puta su neki idioti na gareni koristili mh pa im ništa nije pomoglo, nije šuma jedini način da prepadneš protivnika. Ustvari, ne vredi da ja serem ovde bilo bi idealno da pokažem u igri na šta mislim, al' jbg sad, rekoh već šta me jebe.