Prijava

Volim vecinu njihovih pesama (a posebno Kad hodas, Jedino moje, Boze koliko je volim), ali Bora kad krene da sere o politici, meni stomak krene da se prevrce.

Moje mišljenje je obrisano verovatno zato što sam pomenuo naslove par pesama Satana Panonskog u želji da ilustrujem svoj stav. Ali, cenzura funkcioniše. Komercijala, mejnstrim, politička korektnost. Nizak pad. Isto ko ta Čorba.

Pa, palo mi je na pamet, ali nisam proverio. E, sad sam ispao glup i stidim se.

realno, da nije Bore Đorđevića svirali bi samo INSTRUMENTAL

Nekada davno bese to velik bend ..

Ја ту чорбу само једем..

Prva grupa čije sam sve (do tada) izdate albume imao. I to na LP-u i kasetama. Definitivno su ostavili trag i ostavili nešto veliko iza sebe. Bora je bio kul lik, dok ga nije sjebala politika. Od Albuma Zbogom Srbijo ih više ne pratim. Ovo mi je jedna od omiljenijih hjihovih ( zbog solo-a od drugog minuta).
http://www.youtube.com/watch?v=UZTWLIjk4GE

Такав се мајстор попут Боре може родити поново, али да се поново окупи таква екипа ко што су Вицко, Миша, Џинџер....нееееееее
http://www.youtube.com/watch?v=I-g-R0_cjnY

Има пар добрих песама: На западу ништа ново му је најбоља, Рок ен рол за кућни савет и Принцеза су му јако квалитетне. Остало, бзв.

Kad bih mogla o "Čorbi" da sudim nepristrasno, gde bi mi bio kraj? :)
Slušam ih otkako znam za sebe, i, i da hoću, ne bih bila u stanju da ih ne volim. To što mi se na samu Borinu pojavu digestivni trakt ubrza - druga je priča, ali stoji da sam bila na pet njihovih svirki/koncerata, i da ne nameravam da se tu zaustavim. :)
Ne bih se složila s tim da su baš od prvog albuma išli na dole. Meni se nekako čini da su krenuli da odlaze u aut albumom "Zbogom, Srbijo" i pesmom "Jedino moje", tačnije stihovima: "Ja sam ranjen, rane se gnoje. Gde si, jedino, nesrećno moje? I oko rana muve se roje, a tebe nema, jedino moje." Nekako mi je s tim rojenjem i gnojenjem prevršio meru.
Poslednji album je, jašta, čisto sranje, osim pesme "Radiću šta god hoću", koja totalno ima duh ranijih i kvalitetnijih dana "Čorbe".
Krivo mi je što ih je Bora odveo nekom stranputicom, a sjajni su muzičari. Što'no kažu beogradski dizelaši, šure kako sviraju.
Na kraju, kakva god bila, "Čorba" jeste jedina od nekadašnjih jugoslovenskih rock grupa koja je preživela, a da nije potpuno (naglašavam POTPUNO) otišla u šund.

http://www.youtube.com/watch?v=o5YlYeMEKO4

Savršena.

Прецењена група.

Najjaci bend na ovom jebenom svetu. A oni koji kazu da su propali nek malo bolje odslusaju pesme. Na zadnjem albumu krilati pegazi razvaljuju, znaci cist metal. Jebiga, sigurno su stari tekstovi bolji od novijih, ali odslusajte reci u pesmi izgubljen slucaj iz 1999., to je savrsena pesma. Neko rece da je propao posle odlaska Rajka i Bajage, nidje veze, mogu to da kazem kao gitarista i na osnovu toga sto sam oslusao celu diskografiju Corbe. Neki drugi kazu devedesetih, ne znam zasto, al oni nisu odslusali album Koza nostra iz 1990. sa pesmama kao sto su ja je gledam kako spava i gde si u ovom glupom hotelu, a iskreno meni je omiljena pesma jedino moje iz 1993. i muzika i reci i sve

ljudi su jednostavno postavili standarde...

izgubljen slucaj je do jaja.inace labudova pesma iz valjda 91. je trebao da bude oprostajni album, ali su nastavili sa radom. znam da dosta ljudi misli da bi im bolje bilo da su tad prestali.

Znam samo da su neponovljiv bend. Sada i ko zna kada.