Prijava

Znam samo da su neponovljiv bend. Sada i ko zna kada.

Ali su ipak zreli za penziju. Najbolje je otići na vreme.

Sto se tice RC ne bih hteo da odu u penziju jer ih mnogo volim.Radije cu ih slusati ovako kao matorce nego da ih dizem u zvezde kao sto neki fanovi Nirvane rade.
Da se nije roknuo, i da se nisu raspali danas pi bili jos jedan od nekad velikih bendova koji su danas samo bleda senka onoga sto su nekad bili.

Ja nisam za to da se povuku. Samo se pičke povlače, koliko god da izlape.
Evo na primer Lemi, lik je izjavio da želi da umre na bini. Car.

http://www.youtube.com/watch?v=VaAeEYlLIw8
Poslusaj mu ovde u glas.Slicno je bilo u areni 2009.
Uzeo sam ovaj snimak jer se bolje cuje.
Ne znam da li glas nekako moze da se popravi.
Najbolje vece u zivotu mi je bio bir fest kad su oni nastupali.
I znam da bi mi isto bilo na svakom koncertu Corbe, ali ako nekako ne uspe da sredi glas zaista ce biti tuzno gledati ih ovako.

Negde sam vec procitao komentar, i slazem se da jeCorba u areni 2009. zvucala kao tribjut bend Corbe iz arene 2007.

U areni nisam bio.

Na Beer festu je Bora bolje zvucao nego u Areni 2009

Ja nisam za to da se povuku. Samo se pičke povlače, koliko god da izlape.
Evo na primer Lemi, lik je izjavio da želi da umre na bini. Car.

Slažem se u potpunosti.

I generalno smatram da su ih napljuvali MNOOOGO više nego što su to zaslužili.

Šta, čovjek malo bio alkos? Koliko njih se fiksalo pa ih dižu u zvijezde!
Bio malo nacionalista? A ko u ta doba NIJE bio nacionalista? Teško je za vrijeme rata propagirati neko bratstvo i jedinstvo i pacifizam i sl. Većina ljudi su tad imali malo izraženiji nacionalistički i patriotski element. A čak i tada, ON JE BIO PROTIV SLOBE.

Dakle, imao je muda za vrijeme Tita, imao je muda za vrijeme Slobe.

E onda, ušao je u DSS! Pomoćnik ministra bio! Vlast jebote!

Sad su ga opet popljuvali što se bavi politikom!

S tim da se on NIJE bavio politikom. On je na toj funkciji bio reda radi, i vrlo kratko. A ni tu nije imao fitilj pa su ga smjenili jer je popljuvao B92.

On ima pravo da bude u nekoj stranci ako se slaže sa njenom ideologijom.

Po meni je Bora uvijek bio manje-više desni centar, dakle neka DSS fora, antiglobalizam i tako to. Veća bi pička bio da se strogo držao po strani i da nije imao muda da izrazi svoj politički stav. To što se neko s njegovim političkim stavom ne slaže, to je druga stvar. Ali po meni je glupa cijela ta ideja da svi umjetnici, intelektualci itd. moraju biti van politike. U staroj Grčkoj su one koji se ne znaju baviti politikom nazivali idiotima.

I dan danas ima dobre tekstove. Muzički se pomalo istrošio. Po pitanju tekstova takođe. Često se ponavlja, itd. Ali šta očekivati od jednog čovjeka njegovih godina?

Znate kako. Pogledajte bilo kojeg muzičara svetskog kalibra posle 30 godina rada. To je mnogo vremena, i sve najbolje i najveće ideje su već odavno izbacili. Ne možeš očekivati da svaki album bude jačine Prljave Mašte, Mrtve prirode ili Kosti u grlu. Odrastao sam na njihovoj muzici, svaku pesmu znam, ma svaku onu što je čitao po emisijama. Toliko genijalnosti u njemu ima da je to nešto vanvremensko. Imao je svojih grešaka, pa zbog nekih ne sme u Hrvatskoj da svira, a jebeš mi mater, ako ne bi tamo jedno 5x zaredom napunio sve one hale i dvorane i stadione da dodje. To je jebena Riblja Čorba, bog muzike vamo. I nikakvi Ekaveovi, Filmovi, Kazališta, Gogovi i slično ne mogu to. Napunio bi možda Džoni na foru nostalgije, ali sumnjam da on još može da peva, jbg. Respekt svakako. Ali to se izgleda baš i neće desiti.. Što se mene tiče, daleko najjači tekstopisac našeg područja i vremena. Da je englez, duvali bi mu oni Cepelini i Ejsidisijevi i Gansi i Parplovi i sve ostalo, samo da je englez. Tako čitam sve te tekstove od svih jer sam jako zaludjen muzikom, i nisam našao još nekoga da mu prismrdi tamo gore na tronu. Jedan je Bora. <I-I-I-< forever jebeno.

sve je rečeno u prethodna dva posta.
<|-|-|-< Čorba do groba. :)

Najgore od svega je što se prodao i za par hiljada peva na plejbek...
A mnogo sam ih gotivio pre te svirke (ko me naterao da odem na to -.-).

Edit: Mislio sam na Boru (da ne ispadne da sam neki bot koji ne zna šta je Riblja Čorba).

Najgore od svega je što se prodao i za par hiljada peva na plejbek...

Ma čovjek se salažio, neće da slušate njegovo kreštanje :))

Da je englez, duvali bi mu oni Cepelini i Ejsidisijevi i Gansi i Parplovi i sve ostalo

E jebiga sad, mojne da preteruješ.

E jebiga sad, mojne da preteruješ.

Jest pretjerao, ali činjenica je da je Englez da bi bio mnogo poznatiji.

I ne samo on nego bilo koji naš bend.

Sedi i uporedi tekstove, bar one najjače. Uzmi recimo Stervej i Andjele. Meni je Andjele mnogo jača pesma. Stervej je naravno komplikovaniji za sviranje, i melodičniji, sve to stoji, Pejdž je majka. Ali opet, ima jedan intervju Bora sa jednom francuskom novinarkom gde ga ona pita - Boro, kako to da ljudi na Balkanu plaču i smeju se u isto vreme na pesmu Andjele. Kaže Bora - vi to nikad nećete razumeti.

Nisam siguran da pesme takve snage i emocije imaju mnogi.

Svaka velika grupa ima fantastične tekstove, ali meni je opet on iznad. Kaže sve na jednostavan način, a tako te ubode u srce. Moja konstantacija je bila da on ima pesmu za svaku životnu priliku i emociju.

O nečemu lepom pričao sam slepom, i sve svoje istine pevao sam gluvom.
Ja takve ne nalazim kod drugih tekstoklepaca.

A to da li bi bio veći od ostalih engleza i amera, nikad nećemo saznati.

Negde sam procitao, i slazem se sa tim da dobar tekstopisac ima sposobnost da sa sto manje reci kaze sto vise.

Uporedite Boru i Balasevica.

Шта о'ћеш да кажеш Росонери?

Od čitave Čorbe ostao je samo pijetet, ostalo bacaj mačkama.
Najbolji albumi iz osamdesetih, videti sad Boru olinjalog s onim tetovažama je transfer blama. O pesmama da ne raspredam.
I da, pesmu Pogledaj dom svoj anđele smatram najboljom eks YU pesmom ikada napisanom. Od teksta do muzike preko aranžmana.

Ja ih nikad nešto nisam volela.

Чорба би, судећи по последњем албуму била и даље сила од бенда. Али године их издају, тако да оно што је на ЦД-у се не може поредити са оним уживо, јер Бора једноставно више нема те енергије и снаге да испичи целу свирку. А и глас га издаје. Иначе, само још ово

Negde sam procitao, i slazem se sa tim da dobar tekstopisac ima sposobnost da sa sto manje reci kaze sto vise.

Uporedite Boru i Balasevica.

Капирам да о'ш рећи да је Бора бољи текстописац од Балаша.
Бора је добар рокенрол текстописац. Зна да направи стих који мож да ти сече вене. Мислим, погледај Ђубре. Генијална ствар. Али поредити га са Балашем...није баш паметно.
ЕДИТ:

Najgore od svega je što se prodao i za par hiljada peva na plejbek...

Ово стоји. И ја га ''слушао'' једном на плејбеку. Мислио са м''е, царе, за мале си се паре продао''.

Starije izdanje da, ovo novije me iritira.