Prijava

A one koje planiram kresnuti zovem 'šefice'. Šta mislite o toj problematici?

Izraz drugarica koristim za zeMske osobe sa kojima se druzim ili silom prilika-tipa u skoli,ili sa kojima nisam suvise blizak.Ortakinju cuvam za one sam kojima sam na prs' u dupe,koje su mi na istom nivou ko muski deo drustva-znaci masni vicevi,podrigivanje,zdranje bureka u 3 ujutru,zajednicka,namerna pijanstava,zensko koje mi nece reci da sam seljacina kad joj kazem da su joj sise porasle,ili kada ocigledno zveram u iste.A rec prijateljica je rec koja ima konotaciju matorosti,jer vecito cujem osobe od 45+ kako koriste izraz prijateljica,nikad mladje nisam cuo.

Ja nemam bliske osobe ženskoga spola.

I kod mene postoji gradacija, poznanica, drugarica pa prijateljica. Ortakinja ne koristim. Sa poznanicom ponekad popijem kafu, tipa mesecno jedan, dva puta, sa drugaricom se cujem i vidjam nesto cesce, ali delim samo one stvari koje zelim da delim, a sa prijateljicama sve. Nazalost, prijateljicu, tacnije prijatelja zenskog pola, sam imala do sada samo dve. Ne umem sa zenama.

Другарица - припадница СКОЈ-а.
Ортакиња - женска особа коју гледам као ортака.
Пријатељица - кхм, кхм...

Ортакиња - девојка са којом повремено заблејим, изађем негде, прође месец дана да се не чујемо, па онда опет тако.
Другарица - девојка са којом се често виђам, излазим, идем на тренинге, али нисмо толико блиске да јој отварам душу три пута дневно.
Пријатељица - девојка која је моја друга половина.

Коју седам година сматрам најбољим пријатељем, а она онда спава са мојим дечком. Показатељ да сам страшно наивна особа.

drugarica - riba koja mi naj najviše znači i tako te fore.
ortakinja - riba sa kojom imam neku zajedničku drugaricu/druga, al' je ok za bleju.
prijateljica - tako mama naziva svoje drugarice :)

У јеботе..

Елем, мени су све ортакиње/друграрице, исто ми је.

Понекад је разлика у акцентовању/тоналитету, ако сам с другарицом, онда сам с ортакињом јелте, а ако сам с ДРУГАРИЦОМ онда сам с девојком или с другарицом на коју се ложим ил јебага тако нешто хД

У мом случају је то отприлике овако:

Користим другарица за другарицу јелте, сваку... Пошто ми овамо јако слабо користимо ријеч 'ортак', а пријатељица користим само онако иронично или за особу коју слабо знам... Не знам што, то ми је тако у мозак нешто

Meni je drugarica i ortakinja slicno, koristim kako koji izraz, zavisi od osobe sa kojom pricam. A izraz prijateljica ne koristim. Osecam se sredovecno i kad ga pisem, a kamoli izgovaram.

Из приложеног, да се видети да малтене сви имају различито поимање ових појмова. :)
Отуд понекад забуне у комуникацији.

Drugarica - ženska osoba koju znam.
Ortakinja - ne koristim u svakodnevnom govoru, ali je zamena za drugaricu kada jebavam sa bosankim naglaskom.
Prijateljica - Samo u fazonu "kevina prijateljica".

Прочитао сам пар постова у којима ,,пријатељица" има двосмислено, сексуално значење? То ме чуди.

Откад то?!

Prijateljica - Samo u fazonu "kevina prijateljica"

E to! U fazonu, neko zove na fiksni, pita gde je keva, i ako je keva otisla do nekog koga bih ja nazvao drugarica, ja kazem da je otisla do prijateljice.

CUPIC
Прочитао сам пар постова у којима ,,пријатељица" има двосмислено, сексуално значење? То ме чуди.

Čude te seksualne konotacije u srpskom jeziku? lol. :)))

Cupicu, čitaj od početka teme, ima par pokušaja objašnjenja

Jedino koristim izraz "drugarica". "Prijateljica" mi je suviše formalno i podseća me na sredovečne žene kojima dolazi "prijateljica". Reč "ortakinja" ne koristim jer mi rogobatno zvuči.