Prijava

Боље покрените тему типа ТВ као религија. Пропагнда или слично. Овде никада нећете наћи заједнички језик.

(Nauka/Informatika/Tehnologija) da je dokazano da se interakcijom osnovnih materijala na Zemlji (vulkanski pepeo, voda, elementi iz zemlje) mogu stvoriti osnovni gradivni elementi svih bica: proteini, RNK i DNK. Eto ti...

Pa dobro, to što u prirodi postoji kamenje od kojeg se može izgraditi Notr Dam nije nikakav dokaz da se Notr Dam izgradio sam.

Ја би воло да ми неко пусти линак у вези тог догађаја (вештачког стварања днк из "мртве" материје). Колко знам, једино што су успели да створе су градивни елементи ДНК.

Јежим се од тог термина "а приори", али шта ћу. Не могу баш све у складу са аватаром, није ни Он непогрешив. Мада ће ме упропастити.

On je definitivno genijalan, nakon što bi pročitao neke njegove tekstove doživljavao bih potpune metamorfoze u glavi.

Није да не можемо да сазнамо ствари зато што су нам оне недоступне и мрачне, већ, напротив, зато што је целокупност бића прејасна за нас. А тиме што све што искусимо "пакујемо" у речи и појмове, самима себи свет замрачујемо.

nisam ga čitao ali mislim da je Vitgenštajn govorio nešto na tu foru, ono jezik kao forma života i tako to...

nisam ga čitao ali mislim da je Vitgenštajn govorio nešto na tu foru, ono jezik kao forma života i tako to...

Витгенштајн донекле, али више Хајдегер. За њега сам, додуше, још зелен, али полако га савладавам. Он баш изокреће свет.

(зар не постоји нека друга тема о религији?
а чини ми се да је и та била дупликат.)

Није да не можемо да сазнамо ствари зато што су нам оне недоступне и мрачне, већ, напротив, зато што је целокупност бића прејасна за нас. А тиме што све што искусимо "пакујемо" у речи и појмове, самима себи свет замрачујемо.

E, ali došli strukturalisti i poststrukturalisti i ta postmoderna bagra sa svojim diskursima...