Prijava

Umesto uvodnog posta, staviću jednu sliku:

http://1.bp.blogspot.com/-AHxX1yVONYw/TZHxC8-aQDI/AAAAAAAAL0M/Q-NuKNwxPHQ/s1600/hyundai_plate_2011_ZAPOSLENIMA-758347.jpg

Kad sam krenuo na zapad, očekivao sam i upozoravali su me da ovde nema zajebancije i da se radi i da nije kao kući itd...
Sad, nakon skoro 3 god, kad razgovaram sa ljudima iz Srbije vidim da to sto su mi rekli nema nikakvog smisla. Ili džabolebariš za džabe, ili radiš ko konj i nemaš pravo da se buniš, dok ovde postoji umerenost i sredina.

Da li je ovo ok put za razvoj zemlje (jebi ga, nakon nekog vremena će valjda da se pokrene ekonomija na telima tih što sad rade), ili ćemo se pobuniti i ekspresno vratiti tamo odakle smo i počeli, bez mogućnosti nekog velikog napretka, pošto, realno, nismo kinezi?

oću kažem, turski nam mentalitet. ili-ili... numemo da razumno podelimo. jel slobodni kapitalizam uopšte može da funkcioniše u takvom društvu?

Srbi najbolje žive van Srbije.

A ova slika... Štajaznam, malo mi je besmisleno... Mislim, nije besmisleno, al' ono... Glupo je, brate. Ko će uspeti u Srbiji da proda po 10 auta svakog meseca?

numemo da razumno podelimo

Onaj fazon - hoćete da podelite bratski ili po pola?
:)

Glupo je, brate. Ko će uspeti u Srbiji da proda po 10 auta svakog meseca?

koliko ja kapiram sliku, resio je gazda da otpusti odredjen broj radnika, pa je smislio nacin da opere ruke i da ih zavadi jedne protiv drugih umesto odmah da ih otpusti.

Ovi su ludi. Nemaju ljudi para da kupe hranu, a ne kola. Ja bih ih tuzio... za nesto :)

Nema sredine jer nema zakona. Na zapadu zakon i sindikati brane prava radnika, e u Srbiji to ne postoji nego privatnik jebe a marva trpi.

Socijal-demokratija rulz.

pa je smislio nacin da opere ruke i da ih zavadi jedne protiv drugih umesto odmah da ih otpusti.

Jbt, Marina Abramović stil.
http://www.youtube.com/watch?v=IE5H8k8VE2M

koliko ja kapiram sliku, resio je gazda da otpusti odredjen broj radnika, pa je smislio nacin da opere ruke i da ih zavadi jedne protiv drugih umesto odmah da ih otpusti.

nE BI SE OVAJ LIBIO DA IM URUCI OTKAZ DIREKTNO

ma boli njega kurac, al je lakse ovako, brise mogucnost da se bune radnici i traze otpremninu neki moj ako ih otpusti bez razloga...
o tome i pricam. kao imamo zastitu radnika, socijalisticke tekovine, a opet se svodi na to da poslodavac lepo stegne tvoja muda, i ukoliko mu se i najmanje ne svidjas, najuri te.
ovo jeste kapitalizam, i moze da se kaze da je ok, dobijes koliko radis, ali mora se nekako ograniciti samovolja. to fali kod nas. trebaju i poslodavci da imaju odgovornost... Ne mozes tek tako da zaposlis x radnika kad imas poso pa da ih otpustis tek tako kad manje posla, nigde se tako ne radi.

e, a kad nam sve to predje preko kurca, onda cemo na drugu stranu, pa nazad u komunizam i kontrolu... sto pocinje da mi se cini kao realna buducnost.

nataknem na kurac i direktora i rukovodioca prodaje. Bas da vidim koliko ce njih uspeti da izgura do kraja godine.
Borite se za vase radno mesto, kako?? Tako sto ce gaziti preko svih.

ma ovo je samo primer... toga imas svugde u Srbiji.

ja nemam, ali nemam dovoljno reci da opisem gadjenje, bes, tugu, frustraciju i ocaj zbog uslova u kojima radimo, zbog sistema koji ovde vlada (odnosno nepostojanje istog). ne mozes ni za sta da se uhvatis, nema nikakve sigurnosti, ni na sta ne mozes da racunas, ni na sta ne mozes da se oslonis, nema pravila, svi igraju prljavo. u ovoj zemlji ministar kulture ima samo srednju skolu. tip koji je PR UNIVERZITETA U BEOGRADU nema zavrsen fakultet! ej bre! ej!

kod nas postoji pogresno predubedjenje da cim predjes granicu odma tece med i mleko, odma dobijas do jaja i super placen posao, odma ti svi nude sve za nista. ljudi ne kapiraju da u inostranstvu moras da radis, da se dokazujes, da se cimas, da ulazes mnogo. ali!!!! na taj svoj ulozeni trud mozes da se oslonis i mozes da dobijes ono sto zasluzujes, sa time sto radis mozes da zivis od toga makar pristojno, i znas da postoji sistem i jasno utvrdjena PRAVILA IGRE. jebemmuater sad sam se iznervirala, bem ti ovu raspalu i korumpiranu drzavu!

bonusni system

50e i aufiderzen

Uvodi se i kaznena politika u visini od 30-50e za neizvršavanje uobičajenih i svakodnevnih poslova, zakašnjenja i smisliću već...

Мени ово комично. :)

Uvodi se i kaznena politika

Каизнена политика. Каизен кажњава!

U svetu uveliko ne postoji kapitalizam kakav mi Srbi mislimo da uveliko postoji.

Sreca te taj tvoj poslodavac nije nepismen! Kako li se on izborio za to svoje mesto vol'o bih da znam?

Sreca te taj tvoj poslodavac nije nepismen! Kako li se on izborio za to svoje mesto vol'o bih da znam?

Završio čovek fakultet, i preko biroa se zaposlio.

u ovoj zemlji ministar kulture ima samo srednju skolu. tip koji je PR UNIVERZITETA U BEOGRADU nema zavrsen fakultet! ej bre! ej!

Реално, код нас свако може да заврши факултет, тако да факултетска диплома и нема неку тежину. Битније је шта умеш да радиш, а не колико сертификата и титула имаш.

Ја знам људе који имају диплому, а неписмени су, а овде виђам средњошколце који у знању из одређених области шију људе с факултетом, тако да...

apsolutno se slazem, medjutim, ovde to nije slucaj, covek je kao pao s marsa, i moja (pokojna) baba bi bolje obavljala taj posao. osim toga, za neke pozicije bi morala da se zadovolji neka forma jebmumater.