Prijava

ne kapiram odakle im onoliko žena u kući jebotebog.

par ciganskih porodica se doselilo u kuću blizu moje zgrade

ciganskih porodica

ciganskih

Imo sam jednoč komšije što su živjeli iznad mene. Kad komšo komšinicu dovati kauča skika stoji.

Ja nemam neke nenormalne komsije, ali u zgradi kod mog druga, u stanu na spratu iznad njegovog zive otac, sin i njihova zajednicka zena. Kaze lik da se cuje u celoj zgradi kad uvate da je trpaju.

Pre dosta godina u zgradi pored živela ciganska familija, muž, žena, dvoje dece, muž jedno 50- 60 kg težak, žena preko stotke davno prešla. Vikendom obavezno a preko nedelje ponekad, alkohol, muzika, ciganska žurka i onda kreće i to uvek, ali baš uvek, žena jebe kevu mužu i deci, neviđeno psovanje, najgore, a onda batine, sve i prebije i istera iz kuće. Komšiluk, milicija, svi digli ruke, ne može se s bagrom na kraj izaći. Ne znam kako je bilo dalje, odselio sam se iz zgrade, nadam se da su se poubijali.

Moja zgrada ti je kolekcija.

Ima u prizemlju jedna romska porodica sto samo u najljucu zimu zatvara ulazna vrata. Pri prolazu pored njih uvek se naidje na neku od sledecih stvari:
pacovi tri kile komad ko zec
misovi
bubisarbe
miris przene kobasice "kurtonke" sa kiselim kupusom kojeg na volseban nacin imaju preko citave godine

Na prvom spratu neki mali narkoman sto se bije s dedom jer misli da mu je sakrio stek. Deda obicno ispadne jaci.

Na trecem neki sto redovno bije zenu i ne moz da ga odviknes, voli covek. Dolazila policija Y puta, vodila mu zenu u sigurnu kucu i on je svaki put namoli da se vrati, veli kad lemas dzak nije to-to.

Na cetvrtom diler, prijatan i kulturan covek, malo mu krivo sto onaj s prvog ne kupuje kod njega ali bar ima onu s petog da se utesi. Nazalost i sam je konzument pa mu sve pare odose na sopstvenu zanimaciju tako da odavno nema struju i telefon, vuce kabl od komsije za sijalicu. Donedavno je ziveo sa cerkom svog skolskog druga dok joj ovaj nije nasao nekog matorog da je zeni.

A konzumentkinja sa petog živi s majkom i drže nekog psa na samrti, jedva se popne uz stepenice kad ga vode u šetnju a smrdi zgrada za njim kao da su crkotinu proneli. Žao mi živinčeta ali stvarno bi bila milost da ga uspavaju. Starija komšinica dolazi tačno kao sat svakog trećeg dana da zajmi 200din koje vrati dan kasnije zajedno sa 100g no-name kafe svaki drugi put. Šta joj to znači za mentalnu ravnotežu - ne znam.

I tako...

U bivšoj zgradi smo (muž i ja) uredno sretali doteranu, prenašminkanu devojku. On je tvrdio da je "neka kurvetina", a ja da se vraća iz provoda. Na to je on uvek odgovarao da je u najboljem slučaju krupije.
Desilo se da je banula kod nas sa pitanjem da li imamo neki kanal (npr. WfTsC). Bila je iznenađena da nemamo pojma o čemu ona priča.
Reč po reč, ona nam otkrije da će njen nastup biti noćas baš na tom tv kanalu. Pitala sam gde ona to nastupa. Umalo se nije onesvestila od naše neobaveštenosti: ona nastupa u noćnom klubu kao striptizeta!!!

Bre Majav što ste zaostali...ni taj kanal nemate!
Pa šta gledate na toj televiziji kad nemate makar te osnovne programe?

Imao sam priliku da par puta u životu budem u klubovima sa striptizom.
To je poseban osećaj.
Neka mešavina transfera blama što gledaš kako neko to mora da radi da bi imao za 'leba, sa blamom što si uopšte tu pa i ti nekako upadaš u te koji bi platili da to gledaju.
Zini zemljo, ukratko. :-)

Neka mešavina transfera blama što gledaš kako neko to mora da radi da bi imao za 'leba, sa blamom što si uopšte tu pa i ti nekako upadaš u te koji bi platili da to gledaju.

Pa i nije baš da MORA, može i da radi na trafici ili u dragstoru ali joj valjda lakše da se skida u proseku dva sata dnevno nego da se 8-10 sati prži u limenoj kabini na +50. Veći je taj drugi blam što neko tamo dobro živi od toga što bi ti platio da gledaš polugole žene kako vrte guzicom.
Kakve smo svinje :)

Ne znam, valjda je tako.
Znam samo da sam se osećao isto tako kad sam bio telohranitelj jednoj poznatoj "ličnosti" iz '90, pa sam je čekao ispred kola, a prolaznici me gledali i znali su za koga radim i koga čuvam.

Nikada neću zaboraviti te izraze lica. Hteo sam u zemlju da propadnem.

prolaznici me gledali a znali su za koga radim.

Znaci, utekao si iz zemlje jer si bio Jezdin gorila? :)

Ispod mog stana je živjela jedna baba vještica koja je redovno mlatila muža gooooooodinama. Imala je i neke studente podstanare (žao mi ljudi, mislim da su na psihijatriji završili, svi di jednog). Najviše je ličila na vješticu iz Ivice i Marice. Umre čovjek napokon i ona mene napadne u liftu kako sam joj ja ubila muža zato što je prethodnu noć bila žurka kod mene. Što je najgore, nije bila, ležala sama u kući i spavala. Jedino ako neko nije upao i pravio belaj, a ja nisam čula, mada nešto sumnjam da se to desilo.
Useli se u stan poslije njene smrti njen sin i njegova žen`ca, skoro se uzeli. On otišao da radi u Rusiju, a ona je svaki jebeni dan dolazila do mog stana nešto da traži, kafu, šećer, cigare (uđe u kuću i zvernja da nisam ja negdje ostavila kutiju na vidnom mjestu, pošto mater ne puši), pare (koje, naravno, nije vraćala). Prvo mojoj staroj bilo žao, pa joj davala. Pukne joj jednom film kad je ova došla da traži 5KM i kaže da nema. Kad popizdi žena i krenu da galami, tipa: Kako nemaš, šta je pet maraka, sram te bilo, što si sebična, bla, bla, bla... Sad neće ni da pozdravi kad se sretnemo, već digne glavu ko da je Titina žena. Prije neki dan nam je nestala mačka, da bi je pronašli kod nje u stanu, iako je tvrdila da ne zna ništa. Krava.
To je jedan stan, ne uključujući moj, imaju još 34, al mi se ne da više pisati.

tako ti je, sele, kad živiš u pentagramu :)

jedan bacio bombu u svom stanu. i zapalio ga poslije par godina. valjda nije namjerno, jbmliga. ali, odselio se pa je sada mirno.

Fala Bogu, ja živim u kući, tako da tih problema nema. Doduše, imamo jednog ludog komšiju, njihova kuća odmah iznad naše. Sad radimo novu staklenu terasu i on šalje inspekciju, kao da vide ljudi da mi to bespravno gradimo, ali sva sreća pa smo registrovali ili šta već pa nije mogao ništa. A uvek tako radi, kad god mi nešto u našem dvorištu menjamo, on dodje da se svadja kao da je njegovo. Ludak opasan.

tako ti je, sele, kad živiš u pentagramu :)

hahahahha, nek si joj rekla...

nego, ja imam komšu jebača... poznati banjalučki kafedžija miki lažov :)

čoek kad taslači čuje se stenjanje na četvrti sprat, a on na drugom... najjače kad je karo onu sa TV-a danijelu jagodić, to je bilo epsko stenjanje... ljudi navijali :) i na kraju žalili se ljudi na skupštini stanara i on ladno rekao da ga boli ćošk, nek ga prijave :)

čekaj, pa je l' lažov il' je jebač? :)

Nemam za sad neke ekstremne situacije u secanju o poslednjih godinu dana jer je kraj nekako miran. Malko su se smirili retardi sto je veoma cudno.
Mada, znam da ortakov deda muci muku sa komsinicom. Zena je lujka najteze klase. Ladno je podigla zicu 9m u visinu da bi se ogradila od njegovog deda. Covek ima 70god, nije nesto pokretljiv a ona ga ladno svaki dan javlja muriji kako joj on preskace tu zicu od 9m i truje joj vocnjak a vocnjak je ustvari obraslo dvoriste u kojekakve korove i bagrenje. Ladno je i pre neki dan, kako cujem, zvala majstora da joj ugradi kamere na drvece. UMRO SAM OD SMEHA! Zivi sama, ima 50god i vozi nekog matorog tomosa, 15icu ili tako nesto. Kazu da je pre dve godine kada je njihov kosmija umro da je optuzila njegovu zenu kako ga je otrovala. Isla je toliko duboko u to nabedjivanje da je ta jadna zena ciji je muz umro, morala da pozajmi hiljadu i neki evro da plati obdukciju da bi dokazala da ga nije otrovala.
Policija joj svaki dan visi u dvoristu jer je stalno zove a oni jadnici, vise ni ne obracaju paznju sta izlapeli sismis lupa al moraju da dolaze jer im to nalaze sluzbena duznost.

jebač...

al to mu je nadimak iz djetinjstva, koji mu očigledno pomaže da jebe...

Evo ga i moj komšiluk kao doprinos ovoj temi. Ništa se nisu promenili, još su gori.

Moje prve komšije troše 3 metle mjesečno, one standardne metle šo se kupuju na pijaci. Nekad prije 2 godine vraćam se ja iz grada, između pola 5 i 5 ujutro raspremam se da legnem, ljeto, otvoren prozor, čujem da neko mete nešto. Pogledam kroz prozor kad moj komšo vrijedni, polako kreće da sviće a on mete li mete oko kuće. Pravi moja mater nešto na šporetu u garaži, naložila vatru i odžak sproveden kroz zid i napolje goni dim. Izlaze moje komšije, gledaju u onaj dim, gledaju, pa kažu "bogami ne znam da li ćeš ti to moć kad se bude fasada napravila na kući, počadiće mi kuća" (a mater pravi nešto na tom šporetu jednom u 2 mjeseca). Ja reko "ma staću ja iznad garaže, mlatiću katronom da otjeram dim ne sikirajte se ništa" a oni mrtvi ozbiljni. Isto tako nekad zimus, loži se na sve strane, i neki je komšije u ulici iza naložio bog zna šta i čadi iz dimnjaka ko ludo i hoće se da vjetar sve duva prema našim kućama. Izlaze oni, gledaju u tu kuću i kaže komšo "ma trebam ga otić opomenut, nemore ovo vako".

Nekad prije par mjeseci su bili oni iz deratizacije i idu od kuće do kuće i dijele otrove za pacove, dolaze ljudi kod nas na vrata i daju nam i sve to kul i pitaju kako se zove ovaj pored nas. Pitam ja što šta je bilo, kad frajer reče da se zamal nisu potukli, ovaj nije htio da uzme, nije htio da da ime da se zapiše, reko da se zove Mujo, tako nešto (a zakonski ti moraš da uzmeš to a poslije radi sa njega šta hoćeš, baci ga u kantu odma ali samo da preuzmeš taj otrov), i hu ha vako nako, kaže lik "nemožeš budali objasniti da mora da uzme a da može odma poslije da baci". Frka nastala čitava, nije im ovaj dao da uđu u dvorište, ovaj lik govori da će mu sad inspekciju poslat da im lupi kaznu, ja crkavam od smijeha i objašnjavam čovjeku da nisu oni baš čisti sa glavom i da to nije ništa neobično od njih. Još je tu bilo nekih situacija i frka sa njima al me mrsko više pisat, i ovo je roman čitav...