Prijava

vidi vidi počeo nešto smisleno i da piše.
Šta ti je?
jesi dobro?
tiltuj se
resetuj se

Da, da, prava stvar mesavina kruske i dunje. Skoro sam pio, nema 15 dana i bas sam se odusevio, planiram da ispecem i ja svoju.

I za prvenac moram da se slozim, prvi litar lagano prospes. Otprilke toliko staje u filter dok ne krene da curi pa onda cim krene da curi prospem sve iz filtera i prvenac i vodu koja je bela kao mleko od etanola.

Ja imam drvene bacve i staklene balone, lakse je sa balonima rukovati dok se ne otpremi sve u bacve jbg. Samo da nije plastika xd A imam i kazan cale kupio odavno probio mi na jednom mestu dok, moram da popravim to al nikako da dodje na red. Kisao mi je kazan dok nisam nadstresnicu napravio pored “kacare” ili kako se zove to vec gde su mi bacve, kace i rakija.

Solidan post ako ga nisi kopirao od nekud.

Kod mene furaju gazu medicinsku ali iza svake rakije naravno ide nova.

Ma de da lažem kad uživam.

Oće nekada i kazani da useru rakiju ako se ne čiste redovno.

E, ne ide soda bikarbona jbg xd

Soda se u grozdje stavlja da ubije gorcinu od trulih zrna grozdja i stabljike ako se na vadi...mrzi ljude da se bakcu. Ja sam prosle godine pekao od grozdja jer pecem od cega ima, zovu me vocari stalno. Ali smo ortak i ja 10 sati cistili grozdje i bacali svako i malo trulo zrno i naravno provukli kroz muljac da izvadimo sve stabljike ili peteljke kako se vec kaze. Grama secera nisam stavio jer je bilo bas bas zrelo grozdje i platilo se bas brutalno. To mi je jedna u top3 rakija koje sam ispekao sigurno
Edit: prvenstveno zbog truleza

Pa moze i gaza bitno da je sterilna i da budu sitne rupice meni lakse kupim 10 pelena po 50 dinara i cao

Poznajem lika koji je pre par godina radio za izvesnu subotičku firmu koja se bavi proizvodnjom alkoholnih pića.
Lik je preko komercijale izboksovao te ultra jake arome kojekakvog voća pa su on i još jedan ortak u garažama muljali votku sa aromama dunje i valjali to po restoranima.
Razbili se od love a ova neuka govna samo tražila još i još.
Kasnije nestalo arome pa prdnuli u fenjer.

Stavljate li u gazu lomljeni list od dunje

Ahaa, ps. List od dunje, ili od jabuke.

Pa ili to ili tegla od kila ili dva do pola puna lišća zelenog izmrcljenog od dunje
Da rakija ide prvo u to iniz tegle da preliva u ono u sta je prihvatas
Tegla se prosipa na kraju jer se u njoj skupi sva nerakija
Filter jbg

A nešov post jako fin post, vidi se da voli to baš.

Sad bih ti šamarčinu razvukao jer ne znas nista ko ovan

Nes, imas tih aroma da kupis gde oces. Nekih pola kile arome je 1000 dinara i dovoljno ti je za 50l rakije. Ko god to koristi zelim mu sve najgore u zivotu.

Možeš jaja da mi razvučeš, čuj list od dunje u gazu makse bre

Svaka roba ima svoga kupca. Deklarativno poznavanje i gluma dobiju svoje pa piju đubre i smeškaju se i uživaju u đubretu.

Dobio sam neku rogačicu prošle godine iz hrvatske.
Ono je takvo govno i poganluk odvratni. Stoji mi negde načeta flaša.
Sa onim ne bih ni šoferku prao.
Probao sam i od banane. I to je krš.
Probao od lubenice. Krš još veći

Generalno, rakija je neopravdano diskriminisana jer je takvo vreme da se sve što ima veze sa izvornim brka se sa seljačkim iživljavanjem a i da popiješ koju i odeš na neko okupljanje svi će ti reći da smrdiš na rakiju dok za smrad vinjaka i viskija će prećutati.

Ma istina, ali i dalje im zelim sve najgore. Pa ja bas cesto smrdim na rakiju haha

A bas mi cudno da niko ne koristi filter jebate kao da je spejs satl

prošlo proleće sam imao neko okupljanje firme na fruškoj gori
nekoliko vrsti ali baš domaćinskih rakija
sve sam probao i zavezao posle 2h
ne valja mešati

Skoro sam za detetov rodjendan kupovao rakije u marketu, imam samo sljivu mislim, a od gostiju ima onako i zenskog sveta koje vole te kruske dunje picke materine, e sad imas rakija od 800 pa do 4000 koja je to jebena razlika, mislim kapiram da je nesto kvalitetnije, ali 5 puta ne ide mi u glavu

Ma ima tih fensi rakija, pokusavamo kao mi srbi da napravimo neki pandan viskiju ili votki ali u sustini nismo ni prismrdeti tim brendovima